Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Edukacja dla bezpieczeństwa (EDB) - podręczniki

 (6 produktów)

Edukacja dla bezp. SP 8 zeszyt ćwiczeń OPERON

(okładka miękka)

4/5
25,19 27,00 zł −7%
Wysyłka 3 dni robocze

Edukacja dla bezpieczeństwa 8.Podręcznik dla szkoły podstawowej.

(okładka miękka)

34,69 40,50 zł −14%
Wysyłka dzisiaj

Słówka. Zeszyt pomocniczy do ćwiczeń ortograficznych dla klasy 2

(okładka miękka)

11,69 17,99 zł −35%
Wysyłka dzisiaj

Edukacja dla bezpieczeństwa w szkole podstawowej

Edukacja dla bezpieczeństwa - w skrócie EDB - realizuje program nauczania dawnego przysposobienia obronnego. Treści przekazywane na zajęciach dotyczą istoty bezpieczeństwa państwa, przygotowują uczniów do prawidłowego zachowania w sytuacjach nadzwyczajnych zagrożeń (klęski żywiołowe, wypadki masowe). Ósmoklasiści poznają także zasady udzielania pierwszej pomocy i dowiadują się, jakie postawy indywidualne i społeczne sprzyjają zdrowiu i bezpieczeństwu ogółu populacji. Podręczniki do EDB są podstawowym narzędziem samodzielnej nauki i utrwalają informacje przekazywane przez nauczyciela na lekcjach.

Podręcznik do EDB - klasa 8

Nauka przedmiotu w ósmej klasie szkoły podstawowej zaczyna się od wyjaśnienia pojęcia bezpieczeństwa i przedstawieniu organów państwowych służących jego utrzymaniu. Nie brak także wiadomości na temat bezpieczeństwa państwa polskiego - treść podręczników omawia sytuację geopolityczną naszego kraju, bieżące zagrożenia dla światowego bezpieczeństwa oraz działalność międzynarodowych organizacji pokojowych (ONZ, OBWE, NATO). Osobny blok tematyczny poświęcony jest zagadnieniu terroryzmu.

Treści poświęcone reagowaniu w nadzwyczajnych sytuacjach pokazują, jak ocenić poziom zagrożenia i jak skutecznie wezwać pomoc. W podręcznikach do EDB znajdziemy numery alarmowe przypisane do odpowiednich służb oraz wyjaśnienie zakresu zadań poszczególnych komórek ratowniczych. Uczniowie dowiadują się też, jak odczytywać sygnały alarmowe, jak reagować i dokąd udać się w przypadku wystąpienia alarmu, jak postępować podczas ewentualnej ewakuacji, podczas pożaru i powodzi.

Podręczniki do EDB dla klas 8 zawierają także zasady zachowania na miejscu wypadku komunikacyjnego oraz podstawowe metody udzielania pierwszej pomocy, których znajomość może pewnego dnia uratować czyjeś życie.

Program nauczania edukacji dla bezpieczeństwa obejmuje również elementy profilaktyki zdrowotnej. Uczniowie poznają m.in. znaczenie zdrowia dla jakości każdego aspektu życia, wyznaczniki zdrowia i czynniki o decydującym wpływie na zachowanie dobrego samopoczucia, w tym m.in. odpowiednia dieta, regularna aktywność fizyczna i unikanie stresu.

W podręcznikach do EDB znajdują się także informacje na temat profilaktyki i leczenia chorób cywilizacyjnych, w tym anoreksji, uzależnień behawioralnych czy depresji, na które często narażeni są młodzi ludzie w okresie dojrzewania.

Podręcznik do EDB - nie tylko dla uczniów

Dobre podręczniki do edukacji dla bezpieczeństwa są czymś więcej, niż pomocą naukową - to praktyczne poradniki, które w kryzysowych sytuacjach mogą dostarczyć przydatnej wiedzy każdemu członkowi rodziny. Warto więc zachować podręcznik w domowej biblioteczce nawet po zaliczeniu przedmiotu przez ucznia i sięgać po niego zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba.

Ładowanie...