Dziewczyny z Powstania

Anna Herbich

twarda

Wydawnictwo : ZNAK
Ilość stron: 320

Opis

1 sierpnia 1944 roku w Warszawie było pół miliona kobiet. Wiele z nich poszło do Powstania jako sanitariuszki, łączniczki, część chwyciła za broń. Wszystkie walczyły o przetrwanie. Panienka z dobrego domu w myślach powtarzała: ,,Boże, spraw, abym wytrzymała tortury". Matka, która urodziła tuż przed godziną ,,W", kołysała dziecko w rytm wybuchających bomb. I ośmioletnia Helenka, prowadzona na pewną śmierć. ,,Mamo, ja nie chcę umierać" - szeptała. Przez 63 dni heroicznej bitwy walczyły, bały się, śmiały, kochały, opłakiwały bliskich. Mężczyźni stwierdzili: ,,Ojczyzna jest pierwsza. Musicie sobie jakoś radzić". Kobiety zostały same, w obliczu dramatycznych dylematów. Włożyć coś do garnka czy kupić bandaże dla rannych? Jak zginę: z głodu czy z rąk Niemców? Ale pytanie, czy warto walczyć, w ogóle nie przychodziło im do głowy. Bo odpowiedź była tylko jedna. Usłyszmy głos dziewczyn z Powstania.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 438308
Tytuł Dziewczyny z Powstania
Autor Anna Herbich
Wydawnictwo ZNAK
Rodzaj okładki twarda
Liczba stron 320
Wymiary 0 × 23 × 0
Cena okładkowa 39,90 zł
Nasza cena 26,80 zł

Recenzje

6 / 6
  • 6
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Dodaj recenzję:

oceń produkt:


klient anonimowy

| 23-05-2014
Tak przejmująca, że aż musiałam ją przeczytać w jeden wieczór! Autorka z taką delikatnością wysłuchuje tytułowych Dziewczyn, dając im przestrzeń do intymnych rozmów i zwierzeń. Takich książek potrzeba!

klient anonimowy

| 07-06-2016
Bardzo wzruszająca książka pokazująca codzienność Dziewczyn z Powstania Warszawskiego, ich dramaty i rozterki. Przedstawionych jest 11 prawdziwych historii walecznych i odważnych kobiet, które walczyły o przetrwanie swoje i rodziny. Książka ukazuje nam jak wiele są w stanie poświęcić kobiety w imię rodziny,kraju i miłości. Szkoda, że dopiero książka musi nam otworzyć oczy na to, o czym często zapominamy, że te właśnie osoby jak i wiele innych w tych czasach walczyły o naszą wolność.

klient zarejestrowany który kupił ten produkt

| 05-06-2018
Polecam każdemu... pozycja warta przeczytania. Mi ta książka pomogła uwierzyć w siebie. Jeżeli myślisz drogi człowieku że masz problemy i nie dasz rady ich pokonać to przeczytaj losy tych kobiet...wtedy będziesz wiedzieć, że nie ma rzeczy których nie da sie pokonać.

Dostawa

czas dostawy przedpłata za pobraniem
25 Lipiec, Czwartek 0,00 zł Niedostępne
29 Lipiec, Poniedziałek 5,99 zł Niedostępne
26 Lipiec, Piątek 7,99 zł Niedostępne
26 Lipiec, Piątek 8,99 zł 11,99 zł
24 Lipiec, Środa 8,99 zł Niedostępne
24 Lipiec, Środa 10,99 zł 13,99 zł

Płatność:

płatność za pobraniem

przelew bankowy

płatność on-line

Produkty od Autora:

Prawdpodobnie zainteresuje Cię również:

Ładowanie...