Xi

Świat jest podły i ponury! Wszystko, co do tej pory sprawiało Andzi radość odeszło w zapomnienie. Dziewczynka widzi świat tylko w szaro-burych barwach. Nie potrafi się tak po prostu uśmiechnąć i zapomnieć o tym, co złego wydarzyło się w życiu jej rodziny! Pół roku temu odszedł jej ukochany tata i od tego czasu nic nie jest już takie samo! 

Tata. Tatuś. Ojczulek. Papcio.

W tym trudnym czasie olbrzymim wsparciem dla Andzi staje się chory na cukrzycę Jeremiasz. Z powodu swojej choroby chłopiec jest wyśmiewany przez innych i dlatego czuje się wyobcowany i oderwany od grupy. Rówieśnicy traktują go jak dziwoląga i nie chcą się z nim bawić. Jedynie Andzia dostrzega w nim wartościowego człowieka. Dzieci wspólnie spędzają czas po szkole i powoli nawiązują nić porozumienia. Czy Jeremiasz pomoże Andzi odnaleźć spokój duszy po śmierci taty? Czy Andzia powierzy mu swoją tajemnicę? Czy nowa znajomość stanie prawdziwą przyjaźnią na zawsze, a na twarzach dzieci  znów zagości uśmiech?

“Dziewczynka z parku” Barbary Kosmowskiej to wzruszająca, intymna opowieść o przemijaniu i trudnych emocjach, związanych z odejściem bliskiej sercu osoby. Niełatwy temat śmierci jest poruszony w pełen ciepła, empatii i czułości sposób. Autorka stara się uwrażliwić dzieci na doświadczenie straty i pomóc im zrozumieć negatywne uczucia, jakie pojawiają się w sercu wraz z traumatycznymi wydarzeniami. Młody człowiek w żałobie nie powinien tłumić w sobie złych emocji, tylko pozwolić sobie po prostu na ich przeżywanie po swojemu. Historia Andzi niesie za sobą także drugie, bardzo ważne przesłanie. Pokazuje, że przygnębiające chwile łatwiej przetrwać, gdy w pobliżu znajduje się ktoś życzliwy, kto bezinteresownie wyciągnie do Ciebie pomocną dłoń...

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


876321
Ładowanie...