Xi

Dziewczyna w spektrum

Jeszcze niedawno zaburzenia ze spektrum autyzmu były domeną mężczyzn. Powszechnie uważano, że to raczej mężczyźni doświadczają trudności w komunikacji i interakcjach społecznych. Statystycznie dziewczęta były rzadziej diagnozowane, a ich problemy społeczne błędnie łączono z różnymi innymi schorzeniami, które nie były adekwatne do ich życiowej sytuacji.Na szczęście przyszedł czas, gdy kobiety wzięłCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Linia
 • Data premiery: 2022-01-20
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 186
 • Wymiary: 212 x 149

Jeszcze niedawno zaburzenia ze spektrum autyzmu były domeną mężczyzn. Powszechnie uważano, że to raczej mężczyźni doświadczają trudności w komunikacji i interakcjach społecznych. Statystycznie dziewczęta były rzadziej diagnozowane, a ich problemy społeczne błędnie łączono z różnymi innymi schorzeniami, które nie były adekwatne do ich życiowej sytuacji.

Na szczęście przyszedł czas, gdy kobiety wzięły sprawy w swoje ręce. Wówczas zaczęły coraz częściej i głośniej sygnalizować swoje trudności i trapiące je frustracje. Psychologowie i terapeuci zaczęli baczniej przyglądać się kobiecej naturze i spektrum autyzmu właśnie u kobiet.

Ewa Furgał, edukatorka antydyskryminacyjna i pomysłodawczyni Fundacji Dziewczyny w Spektrum, na co dzień zmaga się z zespołem Aspergera. W książce "Dziewczyna w spektrum" odważyła się opowiedzieć o swoich prywatnych doświadczeniach.

O czym jest książka "Dziewczyna w spektrum"

"Dziewczyna w spektrum" to szczera opowieść o rzeczywistości kobiety w spektrum autyzmu. Autorka podjęła się próby zebrania w jednym miejscu wszystkich dostępnych informacji dotyczących tematyki autyzmu u kobiet. Jednocześnie wiedzę teoretyczną zderzyła z tym, jak wygląda życie kobiet autystycznych w praktyce. Przez pryzmat własnej osoby pokazuje z jakimi problemami muszą się mierzyć kobiety w spektrum. Stara się także odpowiedzieć na pytanie czy płeć ma jakiekolwiek znaczenie w diagnozie autyzmu.

Publikacja zawiera zarówno wyniki badań, najnowsze opinie lekarskie, doniesienia z gabinetów terapeutycznych, a także osobiste doświadczenia i relacje autobiograficzne kobiet autystycznych w różnym wieku, z różnych środowisk i o różnej wrażliwości.

"Dziewczyna w spektrum" - opinie

Opowieść powstała głównie z myślą o przedstawicielkach płci żeńskiej. Autorka daje realne wsparcie dziewczynom, które często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach i czują frustrację z powodu pogłębiającej się izolacji.

"Dziewczyna w spektrum" jest również obowiązkowym tytułem dla bliskich, rodziny i innych osób, które żyją w otoczeniu kobiet autystycznych. Zgromadzone informacje pomogą lepiej zrozumieć kobiecy autyzm. Podpowiadają jak towarzyszyć kobietom w spektrum w codziennych trudnościach.

To także wartościowa pozycja książkowa dla terapeutów, którzy, pracując z dziewczynkami w szkołach i poradniach specjalistycznych, chcieliby oferować im najlepszą pomoc z możliwych.

Furgał prosto, zrozumiale i przede wszystkim szczerze buduje obraz świata, który jest odrobinę inny od tego, do którego przyzwyczaiło się "normalne" społeczeństwo. Otwarcie pokazuje rzeczywistość po drugiej stronie kurtyny i próbuje wyjaśnić przyczyny pewnych zachowań. Chce w ten sposób zburzyć stereotypy na temat spektrum autyzmu. Jej celem jest też stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla wszystkich kobiet autystycznych, w której mogłyby otwarcie opowiedzieć o sobie i wymienić się swoimi doświadczeniami z innymi osobami.

Książka uwrażliwia na potrzeby innych i uzmysławia odbiorcom, że bycie innym wcale nie oznacza bycie kimś gorszym. To niezwykle osobista i ciepła historia o poszukiwaniu siebie i budowaniu poczucia własnej wartości, niezależnie od opinii społecznej.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3208650
Tytuł
Dziewczyna w spektrum
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
186
Data premiery
2022-01-20
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
212 x 149
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.28
Długość
147
Głębokość
210
Wysokość
149
Nasza cena
39,29 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
2,0/5
1 recenzja
 • 5
  0
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Maria E. Klient niezweryfikowany
  2.0
  2023-07-25
  Książkę przeczytałam z polecenia, jako źródło wiedzy o autyzmie u kobiet. Jednak ta książka to bardziej opis przeżyć i objawów autyzmu autorki. Dla mnie zbyt osobista i przygnębiająca.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
0,00 zł
3208650
Ładowanie...