Dzieła zebrane. 1938-1949. Tom 13

Tom XIII Dzieł zebranych Feliksa Konecznego obejmuje prace Profesora opublikowane u kresu jego życia - w latach 1938-1949. Wydano w tym czasie popularyzatorską książkę Święci w dziejach narodu polskiego, w której Koneczny osadził postaci świętych, błogosławionych i osób świątobliwych w historii Polski, ukazując nierozerwalny związek między katolicyzmem a polskością. Tematyce wpływu religii na cywiCzytaj więcej

  • Wydawnictwo: Miles
  • Data premiery: 2024-07-30
  • Okładka: twarda
  • Liczba stron: 684
  • Wymiary: 244 x 183
więcej parametrów

O książce

Tom XIII Dzieł zebranych Feliksa Konecznego obejmuje prace Profesora opublikowane u kresu jego życia - w latach 1938-1949. Wydano w tym czasie popularyzatorską książkę Święci w dziejach narodu polskiego, w której Koneczny osadził postaci świętych, błogosławionych i osób świątobliwych w historii Polski, ukazując nierozerwalny związek między katolicyzmem a polskością. Tematyce wpływu religii na cywilizację poświęcone zostały także dwa istotne teksty: Kościół jako polityczny wychowawca narodów oraz Protestantyzm w życiu zbiorowym. Ponadto w tomie XIII można znaleźć artykuły, które Feliks Koneczny publikował w okresie powojennym na łamach czasopism Odra, Niedziela oraz Tygodnik Warszawski. Poświęcił w nich wiele miejsca idei samorządności gospodarczej i terytorialnej, systemowi edukacji, rzemiosłu, jak również syntetycznemu przedstawieniu poszczególnych aspektów swej teorii cywilizacji. Wchodził także w polemikę z materializmem i socjalizmem. Niniejszy tom wzbogacony jest dodatkowo o nigdy niepublikowane, a odnalezione w ostatnim czasie, dwie broszury Profesora: Głos w sprawie przyszłej konferencji pokojowej po II wojnie światowej z 1943 r. oraz Historia Polski dla Orawiaków z 1946 r. Wart szczególnej uwagi jest także artykuł Warunki powodzenia historycznego Polski ogłoszony drukiem na łamach prasy konspiracyjnej.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu
3530084
Tytuł
Dzieła zebrane. 1938-1949. Tom 13
Wydawnictwo
Język
polski
Liczba stron
684
Typ okładki
twarda
Data premiery
2024-07-30
Rok wydania
2024
Wymiary
244 x 183
Waga
1.27 kg
Wysokość
183 mm
Długość
244 mm
Liczba elementów zakres
Do 49
Nasza cena
81,99 zł
Dziękujemy za Twoją ocenę!
Bądź pierwszy!
Twoja recenzja produktu “Dzieła zebrane. 1938-1949. Tom 13” będzie bardzo przydatna dla innych użytkowników.
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji.
Dostawa i płatność

Zobacz również