Dziecięca matematyka - dwadzieścia lat później. Książka dla rodziców i nauczycieli starszych przedszkolaków (Edyta Gruszczyk-Kolczyńska) - tantis.pl
Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Dziecięca matematyka - dwadzieścia lat później. Książka dla rodziców i nauczycieli starszych przedszkolaków

Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, Ewa Zielińska

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: Bliżej Przedszkola
Liczba stron: 254

Kup w zestawie:

Dziecięca matematyka - dwadzieścia lat później. Książka dla rodziców i nauczycieli starszych przedszkolaków
5/5
50,89 zł 69,00 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
128,00 zł
88,48 zł
oszczędzasz 39,52 zł (31%)
-26%

69,00 zł

50,89 zł

oszczędzasz 18,11 zł (26%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Opis

Jak zapewnić dzieciom skuteczne nauczanie matematyki, jeszcze zanim pójdą do szkoły? Na to niezwykle trudne pytanie odpowiada książka wyjątkowych autorek, prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej. Publikacja ta obejmuje zagadnienia związane z całą edukacją matematyczną, która może być realizowana w domu oraz w przedszkolu. Zawiera treści zgodne z podstawą programową, dokładnie opisując różne etapy nauczania.

Ważne miejsce w książce zajmuje zwłaszcza opis zjawisk psychologicznych i pedagogicznych, dotyczących wspomagania rozwoju umysłowego u dzieci. Wyjaśnia on proces pozyskiwania informacji oraz poznawania nowych umiejętności matematycznych. Wyjaśnienie nauczania matematyki zostało uzupełnione o komentarze metodyczne. Dodatkowo szczegółowe opisy ćwiczeń, zabaw i gier umożliwiają dobre zrozumienie najważniejszych założeń edukacji matematycznej.

Książka została opracowana w oparciu o badania naukowe, korzystając z szerokiej wiedzy pedagogicznej z ostatnich dwudziestu lat. Pomaga w zrozumieniu, co należy rozwijać w dziecięcym umyśle, by dziecko łatwiej przyswajało wiedzę, a także jak należy uczyć, by dzieci mogły usprawniać swoje umiejętności matematyczne. Zawarte w niej wskazówki ułatwiają nauczycielom realizację programu nauczania w sprawny oraz dobrze zorganizowany sposób. Książka daje możliwość podniesienia jakości prowadzonych zajęć, a także dodatkowego zainteresowania dziecka matematyką.

Wydawnictwo Bliżej Przedszkola wspiera nauczycieli i dzieci w pierwszych latach edukacji. Powstało dzięki wieloletniemu doświadczeniu, zgromadzonemu przez pracowników Centrum Edukacji Bliżej Przedszkola. Starając się odpowiedzieć na zapotrzebowanie współczesnego nauczyciela, wydawnictwo dokładnie analizuje problemy, z jakimi musi obecnie mierzyć się środowisko pedagogiczne. Pomaga urozmaicić prowadzone zajęcia oraz zorganizować szkolne uroczystości. Chce inspirować do prowadzenia ciekawej i rozwijającej pracy z dziećmi. Dzięki współpracy z wybitnymi pedagogami oraz naukowcami możliwe jest zaprezentowanie oferty zgodnej ze współczesnymi badaniami naukowymi, która pomoże nauczycielowi i dziecku w rozwiązaniu wielu problemów z nauką.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 532986
Tytuł Dziecięca matematyka - dwadzieścia lat później. Książka dla rodziców i nauczycieli starszych przedszkolaków
Autor Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, Ewa Zielińska
Wydawnictwo Bliżej Przedszkola
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 254
Data premiery 2015-10-29
Rok wydania 2015
Wymiary produktu [mm] 24
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.74
Cena detaliczna 69,00 zł
Nasza cena 50,89 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Joanna N.

5/5
| 24-09-2021
Książka Profesor Gruszczyk Kolczyńskiej jest świetną propozycją zarówno dla nauczycieli przedszkoli, szkół i rodziców. Jest wartosciowa pod względem merytorycznym i napisana językiem zrozumiałym dla każdego odbiorcy. Polecam wszystkie pozycje Pani Profesor. Jest to osoba z ogromnym bagażem wiedzy zdobytym przez lata pracy z dziećmi, obserwowaniem ich i pobudzaniem ich naturalnych predyspozycji do myślenia matematycznego. Pani Profesor uczy dzieci poprzez wykonywanie konkretnych zadań. Uczy dodawać i odejmować na kasztanach, patyczkach i innych rzeczach. Również na konkretnych pokazuje czym jest mnożenie. Pokazuje jak grupować przedmioty a potem pokazuje, że np. Jeśli sześcioro dzieci dostanie po pięć kasztanów to razem będą miały 30. Pokazuje też zasadę przemienności mnożenia że jak już wiemy, że sześcioro dzieci ma po pięć kasztanów i razem maja trzydziesci to jesli odwrócimy sytuację i pięć kasztanów damy każdemu z sześcioosobowej grupy dzieci to w grupie dzieci będą miały razem trzydzieści kasztanów. Po wykonaniu każdego zadania na konkretnych pokazuje jak można to zapisać. Książki Pani Profesor są nieocenioną skarbnicą wiedzy i porządkują myślenie dorosłych i pokazują jak można rozmawiać z dziećmi które poznają świat matematyki intuicyjnie i poprzez wykonywanie konkretnych czynności. Dzięki Niej możemy małymi krokami pokazywać dzieciom, że matematyka jest obecna w naszym życiu na codzień i że jest ciekawa. Wystarczy od małego zadawać dzieciom do wykonania proste czynności np. Rozdać każdemu z domowników po dwa ciasteczka, ułożyć na stole sześć talerzyków czy nalać do czterech kubeczków po pół kubeczka wody. Polecam wszystkim Książki Profesor Gruszczyk - Kolczyńskiej.

Angelika J.

5/5
| 23-01-2021
Dziecięca matematyka - dwadzieścia lat później. Książka dla rodziców i nauczycieli starszych przedszkolaków to jedna z lepszych pozycji jakie ostatnio miałam okazję czytać. Świetne opracowanie, które rzuca nowe światło na obecną matematykę. Dużo zagadnienia, bardzo ładna szata graficzna, mnóstwo rycin, komentarzy. Wszystko zrobione z dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam.

BogusŁawa F.

5/5
| 23-01-2021
Świetna książka, polecam zarówno nauczycielom jak i rodzicom. Ja zaliczam się do tego drugiego grona i po wnikliwej lekturze nie mogę wyjść z podziwu jak zmieniło się kształcenie w zakresie matematyki an przestrzeni tych ostatnich alt. No i mam wrażenie, ze to wszystko wyjdzie tylko na dobre. Reasumując, polecam, polecam i jeszcze raz polecam.

Ela

5/5
| 07-02-2016
Polecam gorąco. Pracowałam już z poprzednim wydaniem pani Profesor. Polecam tę pozycję wszystkim, a zwłaszcza zaczynającym swoją przygodę z dziećmi. Sama pracuję z przedszkolakami i lubię czasami zajrzeć do dobrej książki. Miałam przyjemność uczestniczyć wiele lat temu w wykładzie pani Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, a ta książka pozwoliła mi na nowo spojrzeć na matematykę dziecięcą, każdy obszar tej edukacji.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat 24/7
czas dostawy
6. grudnia, wt. — 7. grudnia, śr.
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
7. grudnia, środa
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
6. grudnia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
6. grudnia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
6. grudnia, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
6. grudnia, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
6. grudnia, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
6. grudnia, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...