Xi

Dziecięca matematyka - dwadzieścia lat później. Książka dla rodziców i nauczycieli starszych przedszkolaków

Jak zapewnić dzieciom skuteczne nauczanie matematyki, jeszcze zanim pójdą do szkoły? Na to niezwykle trudne pytanie odpowiada książka wyjątkowych autorek, prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej. Publikacja ta obejmuje zagadnienia związane z całą edukacją matematyczną, która może być realizowana w domu oraz w przedszkolu. Zawiera treści zgodne z podstawą programową, dokładnie opisującCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Bliżej Przedszkola
 • Data premiery: 2015-10-29
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 254
 • Wymiary: 24

Jak zapewnić dzieciom skuteczne nauczanie matematyki, jeszcze zanim pójdą do szkoły? Na to niezwykle trudne pytanie odpowiada książka wyjątkowych autorek, prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej. Publikacja ta obejmuje zagadnienia związane z całą edukacją matematyczną, która może być realizowana w domu oraz w przedszkolu. Zawiera treści zgodne z podstawą programową, dokładnie opisując różne etapy nauczania.

Ważne miejsce w książce zajmuje zwłaszcza opis zjawisk psychologicznych i pedagogicznych, dotyczących wspomagania rozwoju umysłowego u dzieci. Wyjaśnia on proces pozyskiwania informacji oraz poznawania nowych umiejętności matematycznych. Wyjaśnienie nauczania matematyki zostało uzupełnione o komentarze metodyczne. Dodatkowo szczegółowe opisy ćwiczeń, zabaw i gier umożliwiają dobre zrozumienie najważniejszych założeń edukacji matematycznej.

Książka została opracowana w oparciu o badania naukowe, korzystając z szerokiej wiedzy pedagogicznej z ostatnich dwudziestu lat. Pomaga w zrozumieniu, co należy rozwijać w dziecięcym umyśle, by dziecko łatwiej przyswajało wiedzę, a także jak należy uczyć, by dzieci mogły usprawniać swoje umiejętności matematyczne. Zawarte w niej wskazówki ułatwiają nauczycielom realizację programu nauczania w sprawny oraz dobrze zorganizowany sposób. Książka daje możliwość podniesienia jakości prowadzonych zajęć, a także dodatkowego zainteresowania dziecka matematyką.

Wydawnictwo Bliżej Przedszkola wspiera nauczycieli i dzieci w pierwszych latach edukacji. Powstało dzięki wieloletniemu doświadczeniu, zgromadzonemu przez pracowników Centrum Edukacji Bliżej Przedszkola. Starając się odpowiedzieć na zapotrzebowanie współczesnego nauczyciela, wydawnictwo dokładnie analizuje problemy, z jakimi musi obecnie mierzyć się środowisko pedagogiczne. Pomaga urozmaicić prowadzone zajęcia oraz zorganizować szkolne uroczystości. Chce inspirować do prowadzenia ciekawej i rozwijającej pracy z dziećmi. Dzięki współpracy z wybitnymi pedagogami oraz naukowcami możliwe jest zaprezentowanie oferty zgodnej ze współczesnymi badaniami naukowymi, która pomoże nauczycielowi i dziecku w rozwiązaniu wielu problemów z nauką.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
532986
Tytuł
Dziecięca matematyka - dwadzieścia lat później. Książka dla rodziców i nauczycieli starszych przedszkolaków
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
254
Data premiery
2015-10-29
Rok wydania
2015
Wymiary produktu [mm]
24
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.74
Długość
250
Głębokość
220
Nasza cena
54,19 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
10 recenzji
 • 5
  10
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Joanna N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-09-24
  Książka Profesor Gruszczyk Kolczyńskiej jest świetną propozycją zarówno dla nauczycieli przedszkoli, szkół i rodziców. Jest wartosciowa pod względem merytorycznym i napisana językiem zrozumiałym dla każdego odbiorcy. Polecam wszystkie pozycje Pani Profesor. Jest to osoba z ogromnym bagażem wiedzy zdobytym przez lata pracy z dziećmi, obserwowaniem ich i pobudzaniem ich naturalnych predyspozycji do myślenia matematycznego. Pani Profesor uczy dzieci poprzez wykonywanie konkretnych zadań. Uczy dodawać i odejmować na kasztanach, patyczkach i innych rzeczach. Również na konkretnych pokazuje czym jest mnożenie. Pokazuje jak grupować przedmioty a potem pokazuje, że np. Jeśli sześcioro dzieci dostanie po pięć kasztanów to razem będą miały 30. Pokazuje też zasadę przemienności mnożenia że jak już wiemy, że sześcioro dzieci ma po pięć kasztanów i razem maja trzydziesci to jesli odwrócimy sytuację i pięć kasztanów damy każdemu z sześcioosobowej grupy dzieci to w grupie dzieci będą miały razem trzydzieści kasztanów. Po wykonaniu każdego zadania na konkretnych pokazuje jak można to zapisać. Książki Pani Profesor są nieocenioną skarbnicą wiedzy i porządkują myślenie dorosłych i pokazują jak można rozmawiać z dziećmi które poznają świat matematyki intuicyjnie i poprzez wykonywanie konkretnych czynności. Dzięki Niej możemy małymi krokami pokazywać dzieciom, że matematyka jest obecna w naszym życiu na codzień i że jest ciekawa. Wystarczy od małego zadawać dzieciom do wykonania proste czynności np. Rozdać każdemu z domowników po dwa ciasteczka, ułożyć na stole sześć talerzyków czy nalać do czterech kubeczków po pół kubeczka wody. Polecam wszystkim Książki Profesor Gruszczyk - Kolczyńskiej.
 • Angelika J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-23
  Dziecięca matematyka - dwadzieścia lat później. Książka dla rodziców i nauczycieli starszych przedszkolaków to jedna z lepszych pozycji jakie ostatnio miałam okazję czytać. Świetne opracowanie, które rzuca nowe światło na obecną matematykę. Dużo zagadnienia, bardzo ładna szata graficzna, mnóstwo rycin, komentarzy. Wszystko zrobione z dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam.
 • BogusŁawa F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-23
  Świetna książka, polecam zarówno nauczycielom jak i rodzicom. Ja zaliczam się do tego drugiego grona i po wnikliwej lekturze nie mogę wyjść z podziwu jak zmieniło się kształcenie w zakresie matematyki an przestrzeni tych ostatnich alt. No i mam wrażenie, ze to wszystko wyjdzie tylko na dobre. Reasumując, polecam, polecam i jeszcze raz polecam.
 • Ela Klient niezweryfikowany
  5.0
  2016-02-07
  Polecam gorąco. Pracowałam już z poprzednim wydaniem pani Profesor. Polecam tę pozycję wszystkim, a zwłaszcza zaczynającym swoją przygodę z dziećmi. Sama pracuję z przedszkolakami i lubię czasami zajrzeć do dobrej książki. Miałam przyjemność uczestniczyć wiele lat temu w wykładzie pani Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, a ta książka pozwoliła mi na nowo spojrzeć na matematykę dziecięcą, każdy obszar tej edukacji.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 28. maja, wtorek
0,00 zł

Produkty od autora:


532986
Ładowanie...