Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa (Łukasz Wierzbicki) - tantis.pl
Xi

Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa

Łukasz Wierzbicki

(okładka twarda)

5/5
Wydawnictwo: Pointa
Liczba stron: 166

SUPER CENA

Cena detaliczna: 42,00 zł

29,19 zł

Wysyłka 2 dni robocze
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 26,72 zł

Opis

Książka autora "Afryki Kazika" Łukasza Wierzbickiego, pod honorowym patronatem generałowej Ireny Anders, niezwykle ciekawie i zabawnie opowiada prawdziwą historię niedźwiedzia Wojtka - czworonożnego przyjaciela żołnierzy z Armii Andersa, który przebył z nimi cały szlak bojowy przez Iran, Irak, Palestynę, Egipt do Włoch.

Brał udział w bitwie pod Monte Cassino, pomagał nosić ciężkie skrzynie z amunicją, dzięki czemu został uwieczniony w oficjalnym emblemacie 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii 2. Korpusu Polskiego.

Opowieść o niedźwiedziu Wojtku wciągnie was już od pierwszych stron. Ta historia jest naprawdę niesamowita i chwyta za serce, choć zapewne, w mniejszym lub większym stopniu znana wszystkim.

Warto jednak sięgnąć po tę książkę, by poznać szczegóły życia tego wyjątkowego żołnierza.

Co ważne, autor wyraźnie pokazuje, że niedźwiedź Wojtek był ogromnie szanowanym partnerem w walce oraz źródłem nadziei i pociechy dla pozostałych żołnierzy. W tym aspekcie opowieść wydaje się niewiarygodna i trudno uwierzyć, że to majestatyczne zwierzę było tak wspaniałym towarzyszem.

Warto podkreślić, że żołnierze odnosili się do niego z największym szacunkiem i troską. Pod ich opieką niedźwiadek zdrowo rósł i mężniał. Wojtek, tak jak inni, stanął przed komisją poborową. I tak właśnie został żołnierzem w pełnym tego słowa znaczeniu.

Język w książce został dopasowany do wieku odbiorców i jest dosyć prosty, przez co pozycję czyta się naprawdę sprawnie i przyjemnie. Czytelnicy mogą także zobaczyć fotografie Wojtka, jego opiekunów i innych żołnierzy, które zostały umieszczone na początku i końcu książki.

Kolejną zaletą jest także strona wizualna książki, która została dopracowana w najmniejszych nawet szczegółach. Poza samą treścią, pięknymi fotografiami, tekst został uzupełniony o niezwykłe ciekawostki. Książka jest uniwersalna i z pewnością zainteresuje czytelników w wieku przedszkolnym, jak i szkolnym, dorośli także znajdą tu coś dla siebie.

Pomimo że wojna się zakończyła, żołnierze wcale nie zapomnieli o swoim przyjacielu. Podjęli niełatwą decyzję o oddaniu Wojtka do ogrodu zoologicznego w Edynburgu. Zanim jednak to nastąpiło, postawili dyrektorowi zoo szereg warunków. Ten ostatecznie je spełnił i zobowiązał się do opieki nad niedźwiedziem i obiecał absolutnie nie oddawać ani przekazywać go gdziekolwiek bez zgody dowódcy kompanii - majora Chełkowskiego.

15 listopada 1947 roku był dniem rozstania z Wojtkiem. Żołnierze nigdy o nim nie zapomnieli i wielokrotnie wracali do Szkocji, aby go odwiedzać, mimo ostrzeżeń pracowników zoo, przekraczali ogrodzenie, by znaleźć się bliżej przyjaciela.

To niezwykle piękna i niesamowita historia.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3230368
Tytuł Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa
Autor Łukasz Wierzbicki
Wydawnictwo Pointa
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 166
Data premiery 2022-03-11
Rok wydania 2022
Wymiary produktu [mm] 245 x 170
Okładka okładka twarda
Waga Produktu [kg] 0.4
Cena detaliczna 42,00 zł
Nasza cena 29,19 zł

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Wiktor M.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 07-10-2022 | Recenzja zweryfikowana
Powiedzenie "bracia w walce" tutaj nabiera zupełnie innego wymiaru. Taka wyjątkowa relacja może dotyczyć także różnych gatunków. Tu głównym bohaterem jest niedźwiedź Wojtek, który walczył i wspomagał armię Andersa. Niebywała historia, świadectwo waleczności ludzi i niezwykłej wartości zwierząt. Książka napisana została zrozumiałym językiem, w łagodny ale dosadny sposób oddaje realia wojenne. Jest to jednak książka dla młodszych czytelników, co jest odczuwalne, niemniej uważam, że historię powinien poznać każdy. Polecam!

Emilia C.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 03-10-2022 | Recenzja zweryfikowana
Niedługa powieść napisana bardzo przystępnym językiem, lekkim, zdecydowanie przystosowanym do młodszego czytelnika, jednak dorosły nie odnosi wrażenia, że to książka wyłącznie dla dzieci. Jest przystępnie, ale nie infantylnie. Sama historia jest piękna, wzruszająca, niezwykle ciekawa i wciągająca. Warto uzupełnić informacje podczas lektury, chociażby o to, jak mocno żołnierze byli związani z Wojtkiem i odwiedzali go już po zakończeniu wojny. Piękny przykład przyjaźni pomiędzy ludźmi i zwierzętami, a także wartościowych relacji w ogólnej perspektywie. Polecam dzieciakom w każdym wieku!

Krystian P.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 29-09-2022 | Recenzja zweryfikowana
Co ważne, historia jest oparta na faktach i to bardzo działa na wyobraźnie najmłodszych czytelników. Mój syn był zachwycony całą historią. Z jednej strony główną okolicznością jest przecież wojna, ale nie jest ona przedstawiona ani dziecinnie, niepoważnie, ani brutalnie czy sucho. I przede wszystkim główny bohater czyli Wojtek - niedźwiedź, który został przecież prawilnym żołnierzem. Książka sprzyja uwrażliwianiu dzieci na losy zwierząt, uczy szacunku oraz uczy, jak mądre i oddane potrafią być zwierzęta. Polecam dzieciakom i rodzicom, bo to po prostu ciepła i mądra książka.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
6. kwietnia, czwartek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
6. kwietnia, czwartek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
6. kwietnia, czwartek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
6. kwietnia, czwartek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
6. kwietnia, czwartek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
6. kwietnia, czwartek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
6. kwietnia, czwartek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
6. kwietnia, czwartek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...