Xi

"Dystopia" - czwarty tom bestsellerowej serii "Sekcja" Vincenta V. Severskiego!

Nie od dziś wiadomo, że najbardziej zaskakujące scenariusze pisze samo życie. Wie o tym także Vincent V. Severski, który opiera fabuły swoich powieści sensacyjnych na własnych doświadczeniach nabytych podczas trzech dekad służby wywiadowczej. Książka "Dystopia" to kolejna uderzeniowa dawka niezapomnianych emocji, niespodziewanych zwrotów akcji oraz refleksji nad naturą ludzkiej psychiki w sytuacjach granicznych.

O czym jest "Dystopia" Severskiego?

Nominacja Jerzego Kaziury na fotel wiceszefa rządu i przyznanie mu funkcji koordynatora służb powodują poważne zgrzyty w trybach aparatu państwowego. Konrad Wolski, Marcel Cichy, Roman Leski i Zofia Winiarska lądują w areszcie, a istnienie Agencji Wywiadu dobiega końca. Nikt nie wie, co przyniosą kolejne dni i czy wśród zaufanych do tej pory współpracowników nie kryją się zdrajcy.

Mimo fatalnej atmosfery w służbach Sara, Monika i Maria kontynuują przygotowania do walki o odzyskanie wolności przez ich osadzonych przyjaciół. Mają po swojej stronie wpływowych sojuszników: doświadczonych agentów brytyjskiego wywiadu, byłego oficera rosyjskich służb Miszę Popowskiego oraz asystenta sekretarza generalnego NATO - George'a Gordona. Do przeciwników dziewczyn należą jednak nie tylko groźni oponenci, ale i nieubłagalnie mijający czas.

Z biegiem czasu na jaw wychodzi coraz więcej sekretów, a Kaziura zdradza swoją prawdziwą twarz - polski polityk okazuje się kremlowską marionetką, zaangażowaną w kreowanie antyzachodnich treści medialnych. Zagrożenie czai się wszędzie, a walka o wpływy i bezpieczeństwo państwa toczy się w wielu obszarach. Wszystko zmierza do finalnej rozgrywki, której wynik zdecyduje o światowym rozkładzie sił.

Kim jest autor "Dystopii"?

Pułkownik Włodzimierz Sokołowski, znany czytelnikom pod pseudonimem Vincent V. Severski, przez blisko trzydzieści lat pełnił funkcję oficera operacyjnego w polskich służbach wywiadowczych. Doświadczenie zdobyte podczas zadań operacyjnych na całym świecie dostarczyło mu materiału, wokół którego zbudował swój autorski dorobek. Pisaniu poświęcił się po przejściu na emeryturę w 2010 r. - od tego czasu wydał 9 książek sprzedanych w blisko milionowym nakładzie. Powieść Severskiego "Nielegalni" doczekała się także ekranizacji serialowej.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


3418676
Ładowanie...