Xi

Dysleksja. Ćwiczenia funkcji poznawczych dla dzieci zagrożonych dysleksją w wieku 7-8 lat

"Dysleksja. Ćwiczenia funkcji poznawczych dla dzieci zagrożonych dysleksją w wieku 7-8 lat" to zestaw ćwiczeń, zawierający ćwiczenia słuchowe i językowe, spostrzegania wzrokowego, mechanizmów lewopółkulowych i grafopercepcji.Dysleksja to specyficzne trudności w nauce czytania i pisania, objawiające się trudnościami w nauce przy stosowaniu standardowych metod nauczania. Osoby z dysleksją cechują siCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: WiR
 • Data premiery: 2020-10-30
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 42
 • Wymiary: 31
Polecamy podobne produkty

"Dysleksja. Ćwiczenia funkcji poznawczych dla dzieci zagrożonych dysleksją w wieku 7-8 lat" to zestaw ćwiczeń, zawierający ćwiczenia słuchowe i językowe, spostrzegania wzrokowego, mechanizmów lewopółkulowych i grafopercepcji.

Dysleksja to specyficzne trudności w nauce czytania i pisania, objawiające się trudnościami w nauce przy stosowaniu standardowych metod nauczania. Osoby z dysleksją cechują się przynajmniej przeciętną inteligencją, jednak nie mają umiejętności uczenia się czytania i pisania. Może to być spowodowane zaburzeniami percepcji wzrokowej (objawiającej się widzeniem, ale niedostrzeganiem), fonologicznej (objawiającej się słyszeniem, ale nieusłyszeniem) lub połączeniem obu. Zestawy "Dysleksja. Ćwiczenia funkcji poznawczych dla dzieci zagrożonych dysleksją" to ćwiczenia, dzięki którym opiekunowie i terapeuci są w stanie trenować z dziećmi umiejętności, dzięki którym będą mogły one przezwyciężyć trudności w pisaniu i czytaniu.

W zestawie "Dysleksja. Ćwiczenia funkcji poznawczych dla dzieci zagrożonych dysleksją w wieku 7-8 lat" znajdują się ćwiczenia spostrzegania wzrokowego, między innymi identyfikowanie elementów atematycznych (figury geometryczne), symbolicznych i literowych (sylaby, wyrazy), wyszukiwanie brakujących elementów przedstawionych na materiale, atematycznym, symbolicznym i literowym,  wyszukiwanie elementów, którymi różnią się wzory, atematyczne, symboliczne i literowe oraz przerysowywanie wzorów atematycznych i literopodobnych. W ćwiczeniach mechanizmów lewopółkulowych znajdują się zadania związane z linearnym porządkowaniem wzorów atematycznych, symbolicznych, literowych i porządkowaniem elementów tematycznych, między którymi zachodzi określona relacja. Ćwiczenia słuchowe i językowe, zawarte w zestawie zawierają tworzenie sekwencji, powtarzanie zdań i różnicowanie opozycji fonologicznych, a grafopercepcyjne - dorysowywanie brakujących elementów.

Autorką zbioru ćwiczeń "Dysleksja. Ćwiczenia językowe dla dzieci zagrożonych dysleksją w wieku 7-8 lat", Agnieszka Bala, to logopedka, specjalistka surdologopedii, pedagożka specjalna, terapeutka zaburzeń rozwojowych, nauczycielka wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, specjalistka Symultaniczno-Sekwencyjnej  Nauki Czytania.

Zestaw ćwiczeń został wydany przez Wydawnictwo WiR – tworzące publikacje dla logopedów, terapeutów i osób pracujących z dziećmi zarówno w szkole, jak i w domu. WiR publikuje pomoce edukacyjne, pomoce do terapii dzieci, pomoce do terapii umysłowej osób dorosłych, jak również szkolenia i webinary. W publikacjach WiR kładzie nacisk na oryginalność i nowatorskie podejście do tematu, zasadność metodyczną, poprawność merytoryczną, a także urozmaiconą i ciekawą szatę graficzną.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
673108
Tytuł
Dysleksja. Ćwiczenia funkcji poznawczych dla dzieci zagrożonych dysleksją w wieku 7-8 lat
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
42
Data premiery
2020-10-30
Rok wydania
2017
Wymiary produktu [mm]
31
Okładka
miękka
Waga Produktu [kg]
0.39
Długość
308
Głębokość
215
Wysokość
9
Nasza cena
47,59 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
1 recenzja
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier DPD
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 19. lipca, piątek
0,00 zł

O Autorze


673108
Ładowanie...