Xi
 » Książki dla dzieci

Pewnego ranka w krainie motyli z nieba spada dziwna rzecz. Skrzydlaci mieszkańcy łąki badają tajemniczy obiekt. Dorośli dochodzą do wniosku, że jest to ogromny problem, którego należy się pozbyć. Gdy tak debatują, jakaś mała dziewczynka dotyka dziwnego przedmiotu i oznajmia: „Mmm... Smakuje jak miód!”. Po chwili z wielkiego problemu zostaną tylko okruchy... A wszystko dzięki dzieciom!

Książka uzmysławia, że brak uprzedzeń i ciekawość świata bardzo pomagają w rozwiązywaniu życiowych problemów. Lektura wzbogacająca czytelników w każdym wieku.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

1/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Joanna M.

Klient niezweryfikowany

1/5
| 31-01-2023 | Recenzja zweryfikowana
Podobno życie to sztuka zarządzania problemami i jest w tym dużo prawdy. Problemy towarzyszą przecież każdemu z nas. Bez względu na wiek. Ta książka pokaże dzieciom, że nie zawsze najlepszym rozwiązaniem jest pozbycie się go. Czasami warto spojrzeć na problem z innej perspektywy. Podejść do niego z odwagą i otwartością. A wtedy może nas spotkać bardzo miła niespodzianka.

Pewnego dnia na wioskę pięknych motyli spadł ogromny, tajemniczy obiekt. Na wieść o zdarzeniu zbiegli się wszyscy mieszkańcy i zaczęli zastanawiać się, jak się go pozbyć. To „coś” było zdecydowanie za ciężkie, by je po prostu przesunąć. Uczeni orzekli, że trzeba użyć silnika o mocy co najmniej stu koni mechanicznych. Dowódca Wojsk chciał zniszczyć go bombą. Wynalazca chciał skonstruować specjalną maszynę do przeturlania PROBLEMU. Filozof zastanawiał się nad przyczyną jego istnienia, Naukowiec szukał przyczyny jego istnienia, a Pesymista doszukał się w nim zwiastunu końca świata. Motyle zorganizowały nawet protest z transparentami. Na nic się to zdało… PROBLEM nie drgnął nawet o milimetr.

Aż w końcu do DUŻEGO PROBLEMU podeszła dziewczynka. Przyjrzała się mu dokładnie i zauważywszy małe dziurki, odważnie zatopiła w jednej z nich palec, który potem oblizała. I wiecie, co się okazało? Że ten tajemniczy, wielki problem był słodki jak miód!

Zaniosła po jego kawałku swojemu rodzeństwu i wkrótce już wszyscy mieszkańcy motylek wioski z przyjemnością kosztowali PROBLEMU, prowadząc długie dyskusje o jego smaku.

Świetna historia, prawda? Opowiada o strachu przed nieznanym. Uczy odwagi i otwartości w podejściu do problemów. Pokazuje, że często największe problemy mają najprostsze rozwiązanie.

Jestem tą książką absolutnie zauroczona. Oprócz poetyckiej opowieści i mądrego morału, ma też nieziemsko piękne ilustracje. Pełne klimatu i detali. Stylizacje motyli, puszka po coli, kapsel na butelce, motylek na masce samochodu, przypominający figurkę Spirit od Ecstasy z Rolls-Royce’a… Magia!

Myślę, że najlepiej sprawdzi się u przedszkolaków. Gorąco polecam!

Dostawa

3329600
Ładowanie...