Xi

Duch Święty

Opis od wydawcy Duch Święty działa tak, jak chce. Cechą Ducha Świętego jest absolutna wolność, oczywiście wolność w miłości. kard. Grzegorz Ryś Duch Święty – kim jest najbardziej tajemnicza Osoba Trójcy Świętej? Czy faktycznie jest równy Ojcu i Synowi? Jak działa? Czym są dary Ducha Świętego? Dlaczego tak mało o Nim wiemy? Duch Święty to niezaprzeczalnie najbardziej tajemnicza Osoba Trójcy ŚwiCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Znak
 • Data premiery: 2024-05-15
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 320
 • Wymiary: 214 x 158
Opis od wydawcy
Duch Święty działa tak, jak chce. Cechą Ducha Świętego jest absolutna wolność, oczywiście wolność w miłości.

kard. Grzegorz Ryś

Duch Święty – kim jest najbardziej tajemnicza Osoba Trójcy Świętej?

Czy faktycznie jest równy Ojcu i Synowi? Jak działa? Czym są dary Ducha Świętego? Dlaczego tak mało o Nim wiemy?

Duch Święty to niezaprzeczalnie najbardziej tajemnicza Osoba Trójcy Świętej. Jest niewidoczny jak wiatr, a jednak działa. W Starym Testamencie bywa przedstawiany jako potężna moc, którą posługuje się Bóg, a dzisiaj najczęściej kojarzymy Go z obrazem gołębicy, płomienia czy silnego podmuchu. Jego nieoczywista moc, o której mówią te wizerunki, może zdziałać cuda. Wystarczy poznać Go i dać się Mu poprowadzić. Dopiero w Nowym Testamencie ukazuje nam się nie jako jakaś siła, wiatr, tchnienie czy moc, ale Osoba Boża.

Kardynał Grzegorz Ryś w swoich tekstach odkrywa przed nami tajemnice Ducha Świętego. Daje nam wskazówki, jak wykorzystać w życiu Jego dary.
Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3474966
Tytuł
Duch Święty
Wydawnictwo
Liczba stron
320
Data premiery
2024-05-15
Rok wydania
2024
Wymiary produktu [mm]
214 x 158
Okładka
twarda
Waga Produktu [kg]
0.41
Długość
214
Wysokość
158
Nasza cena
38,89 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
1 recenzja
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Anna Klient niezweryfikowany
  5.0
  2024-05-23
  Jaka jest ogromna użyta siła w słowach, aby móc w stanie wyjaśnić krok po kroku kim jest najbardziej tajemnicza Trzecia Osoba Trójcy Świętej.

  Jestem tego pewna, że wiele osób zastanawiało się nad działaniem Ducha Świętego, czy on naprawdę istnieje, jak on wygląda, w jaki sposób można, go poznać na te i inne rozważania próbowałam znaleźć odpowiedzi.

  Nie zawsze uzyskiwałam zadowalającą odpowiedź, która by uświadomiła, jak wpływa Osoba Trójcy Świętej na nasze chrześcijańskie życie szczególnie i znacząco po przyjęciu sakramentu bierzmowania, do którego aktywnie się przygotowujemy poprzez zdobywanie wiedzy o niej.

  Aby wiedza o Duchu Świętym była bardziej rozbudowana, znacząco wyjaśniona, podparta przykładami należy o tym temacie napisać precyzyjnie i językiem zrozumiałym.

  Uważam, że odpowiednią osobą do niego jest Kardynał Grzegorz Ryś, który to podzielił się tym, co stanowi dla czytelników tajemnicę sakramentu bierzmowania znaczenie roli Ducha Świętego, co ona oznacza w świetle tego, co jest nieznane do tej pory dla nich, a chcą o nim zaczerpnąć wiedzy, by, poczuć się silniejszym w wierze wiedząc po części, że on istnieje i im towarzyszy.
  Warto jest zapoznać się z całościową treścią książki autorstwa Kardynała Grzegorza Rysia pt.'' Duch Święty''.

  Zamieszczony został na samym początku przeprowadzony w dniu 04. 06. 2014 wywiad Piotra Żyłki z Kardynałem Grzegorzem Rysiem na temat postrzegania Ducha Świętego z perspektywy apostolskiej, pierwszych chrześcijan i papieża Franciszka.

  Interesujący jest właściwie każdy opisany aspekt związany z nadanym książce tytule, bo wyjaśnia on znaczenie Osoby Ducha Świętego, jego funkcji, a przede wszystkim najważniejsze fakty, gdzie on przebywa i na podstawie jego mocy, co lubi, a czego nie w społeczeństwie chrześcijańskim po przyjęciu sakramentu bierzmowania.

  Podoba, mi się ogólne podejście Kardynała do omówienia kim jest osoba Ducha Świętego. Potrafi on również w humorystyczny sposób oraz osobisty opowiedzieć o swoich relacjach, kiedy zdarza się, że są sytuacje, w których nie każdy wie o zadziałaniu istnienia Ducha Świętego lubiącego, aby był dostrzegany przez chrześcijan, a nie zapominali, że go nie ma.

  Zwróciłam szczególną uwagę podczas czytania na to, że Kardynał podkreśla na słowa zawarte w Piśmie Świętym, ewangeliach, kazaniach, encyklikach Ojca Świętego Pawła VI, nadające sens znaczenia nowej pięćdziesiątnicy.

  Cieszę się z ponownego spotkania z Panem Wojciechem Bonowiczem, który wybrał i opracował odpowiednie teksty służące do zagłębiania się w wiedzę, którą przekazuje Kardynał Grzegorz Ryś odkrywający, jak może pokazać, że obecność Ducha Świętego jest każdemu potrzeba i należy, z niej umiejętnie korzystać mając na uwadze przyjęty sakrament.

  Istotne jest dla mnie bardzo, że mogę powracać ponownego czytania książki pt.'' Duch Święty'', bo znajduje w niej odpowiedzi na pytania w chwili refleksji, kiedy chce zaczerpnąć wiedzy o znaczeniu roli ludzi, dla których liczyło się działanie Ducha Świętego.

  Polecam przeczytać tę książkę.

  ANNA
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 21. czerwca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 21. czerwca, piątek
0,00 zł

O Autorze


3474966
Ładowanie...