Xi

Poznaj twórczość wybitnego pisarza, zachwycającego literaturoznawców i miłośników wyszukanej literatury! "Drugie imię. Septologia 1-2" Jona Fossego to niesamowita opowieść o duchowości, podczas której czytelnik razem z bohaterem zmierzy się z odwiecznymi pytaniami ludzkości, tak naprawdę jednak wpływającymi na życie każdego człowieka. Rozważania na temat sztuki, Boga, przemijalności oraz ludzkich potrzeb i namiętności odsłaniają nam prawdę o nas samych, choćby nie zawsze ta prawda była pożądana. Określana hipnotyzującą, twórczość wielkiego pisarza zadaje pytanie, co kształtuje osobowość oraz cele człowieka, a następnie pomaga czytelnikowi w poszukiwaniu własnej odpowiedzi.

"Drugie imię. Septologia 1-2" - o czym jest książka jednego z najważniejszych współczesnych pisarzy?

Asle to pewien malarz, który obecnie toczy samotne życie i rzadko nawiązuje kontakt z innymi ludźmi. Właściwie utrzymuje znajomość jedynie z mieszkającym niedaleko rybakiem oraz z właścicielem galerii sztuki. Jednak wśród znanych mu osób jest jeszcze jedna ważna i bardzo tajemnicza postać. To sobowtór bohatera, przeżywający inną wersję jego losów. Obaj malarze pozornie są tacy sami, a jednak zdecydowanie się od siebie różnią. Jeden odnalazł sens życia w religii, porzucając nałogi. Drugi wciąż walczy z życiowymi problemami. Jak przebiegnie spotkanie dwóch wersji tego samego człowieka?

Twórczość Jona Fossego wyróżnia specyficzny styl. Niezwykle ważna jest tu rytmika tekstu, która ma pomóc czytelnikom odkryć, w jaki sposób patrzą na świat określone postacie. Minimalistyczna stylistyka potrafi zachwycić czytelników tego pisarza, często opowiadającego o codzienności samotnych ludzi i ich przemyśleniach dotyczących ludzkości. To niezwykłe opowieści o złożonej naturze relacji międzyludzkich oraz poszukiwaniu sensu życia.

"Drugie imię. Septologia 1-2" - opinie o dziele zdobywającym uznanie krytyków z całego świata

"Drugie imię. Septologia 1-2" to najważniejsze dzieło Jona Fossego, które nie tylko zachwyca wyjątkowym stylem czy doskonałą rytmiką, ale także podejmuje tematy ważne dla wszystkich ludzi. Niewiele dzieł współcześnie potrafi tak skutecznie zachęcić do refleksji, a ten wybitny utwór warto polecić dosłownie każdemu czytelnikowi. W końcu każdy z nas czasem zadaje sobie pytanie, co wpływa na nasze decyzje życiowe, jak kształtujemy swój los i co sprawiło, że jesteśmy właśnie tutaj, a nie w zupełnie innym miejscu.

Jon Fosse to znakomity pisarz z Norwegii. Należy do najwybitniejszych dramatopisarzy norweskich. Jego twórczość składa się przede wszystkim z powieści i sztuk teatralnych. Autor nie unika jednak również poezji oraz literatury dziecięcej. Ten postmodernistyczny pisarz jest obecnie uważany za kandydata na noblistę. Dzieła twórcy przetłumaczono już na kilkadziesiąt języków, a jego sztuki teatralne trafiły na ponad 100 scen w wielu krajach. Autor zdobył prestiżowe nagrody literackie, w tym chociażby Nagrodę Nordycką Akademii Szwedzkiej.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

Produkty od autora:


3418854
Ładowanie...