Droga donikąd - tantis.pl
Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Droga donikąd

(okładka twarda)

5/5
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kontra
Liczba stron: 376

Kup w zestawie:

Droga donikąd
5/5
56,09 zł
Kontra
47,89 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
174,67 zł
-20%

70,00 zł

56,09 zł

oszczędzasz 13,91 zł (20%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Cena minimalna: 49,32 zł 🛈

Opis

O legendarnej książce Józefa Mackiewicza "Droga donikąd" - pierwszej części jego dylogii, której kontynuacja stanowi powieść "Nie trzeba głośno mówić" - Jan Bielatowicz powiedział, że to najpiękniej napisana powieść powojenna. Nie ma w tym ani grama przesady - autor stworzył dzieło, w którym głęboki artyzm spotyka się z bezwzględną publicystyką. Dręczące Mackiewicza kwestie etyczne i moralne znalazły odzwierciedlenie w przepięknej narracji, która jednocześnie w przejmujący sposób opisuje metody zastraszania i indoktrynacji podczas drugiej wojny światowej.

O czym jest książka "Droga donikąd"?

"Droga donikąd" oparta jest na osobistych wspomnieniach Mackiewicza. Polski pisarz, dziennikarz i publicysta polityczny, który jako jeden z pierwszych podjął się badań nad zbrodnią katyńską, wnikliwie analizuje ludzkie postawy wobec bolszewizmu. Główny bohater, przedwojenny dziennikarz Paweł, do utraty sił walczy, by nie zostać pokonanym przez system. Wszystko to na tle codziennego życia mieszkańców Wileńszczyzny pomiędzy wrześniem 1939 a 1941. Złowroga rzeczywistość tamtego okresu ukazywana jest na blisko 400 stronach z perspektywy zwyczajnych ludzi, którzy próbują odnaleźć się w okupacyjnej codzienności.

Jaki obraz rzeczywistości rysuje autor w książce "Droga donikąd"?

"Droga donikąd" to powieść pełna frapujących sprzeczności i refleksji nad trudną materią podejmowania moralnych decyzji, a także wnikliwe studium ludzkich zachowań w obliczu barbarzyńskiej władzy, która łamie ludzkie istnienia. Z jednej strony to pełen ostrych, bezwzględnych spostrzeżeń reportaż, z drugiej liryczna opowieść o sile ludzkiego ducha. Ponury, beznadziejny obraz bolszewickiej okupacji skontrastowany zostaje przez Mackiewicza z sugestywnymi opisami litewskiej przyrody, a bezkompromisowy akt oskarżenia wobec sowieckiego systemu wybrzmiewa tym bardziej, że zanurzony jest w zwyczajnej codzienności mieszkańców litewskiej wsi podczas drugiej wojny światowej.

Józef Mackiewicz w sposób niezwykle odważny i wyrazisty jak na swoje czasy dokumentował sowieckie zbrodnie, za co zapłacił osobistą cenę. Zmarły na emigracji w 1985 roku pisarz zapisał się jednocześnie na kartach historii jako klasyk polskiej prozy. Książka "Droga donikąd" z wyjątkową dbałością o szczegóły opisuje wojenną rzeczywistość i okupacyjną grozę, a jednocześnie chwyta za serce poetyką i autentycznością.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3295792
Tytuł Droga donikąd
Wydawnictwo Wydawnictwo Kontra
Liczba stron 376
Rok wydania 2022
Okładka okładka twarda
Cena detaliczna 70,00 zł
Nasza cena 56,09 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Andrzej N.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 07-01-2023 | Recenzja zweryfikowana
Początkowo lektura mnie nieco męczyła, ale rozumiem teraz że kontekst był niezbędny dla dalszych wydarzeń. Główny bohater Paweł świetnie oddaje z jednej strony typowego mieszkańca dawnej Wileńszczyzny, z drugiej obywatela zaangażowanego w los swojego kraju, ale także tej małej, lokalnej ojczyzny. Nie jest postacią krystaliczną, można go lubi lub nie, ale z pewnością kolejne karty powieści sprawiają, że go rozumiemy i naprawdę wspieramy jego walkę. Czy można w niezłej fabularnie książce zawrzeć historyczne fakty, opinie, refleksje itd.? Można, a Mackiewicz jest w tym absolutnym mistrzem. Polecam

Violetta L.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 03-01-2023 | Recenzja zweryfikowana
Jakiekolwiek macie polityczne upodobania, tę książkę naprawdę warto przeczytać. Tyle się mówi o ostrożności, aby wydarzenia z przeszłości nigdy się nie powtórzyły... a one wracają, ludzie ewidentnie zapomnieli jak to naprawdę wyglądało. A ta książką, niepozorna, niesie tak wiele treści, wiedzy, refleksji, nauki. Na próżno szukać podobnego współczesnego pisarza, który potrafiłby tak trafnie przedstawić moralne zmiany w społeczeństwie, tak celnie je opisać i tak mocno ostrzec. Czytajcie, bo warto.

Maciej K.

Klient zweryfikowany

5/5
| 03-01-2023 | Recenzja zweryfikowana
Fantastyczna powieść. Wstrząsająca, trzymająca w napięciu, dołująca. Niesamowicie przedstawiony proces sowietyzacji społeczeństwa, tworzenia tzw. homo sovieticus. Pozycja obowiązkowa dla każdego apologety ludowego porządku.

Sebastian C.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 30-12-2022 | Recenzja zweryfikowana
Wybitny pisarz, niezwykle odważny jak na swoje czasu, głosił przecież bardzo niepopularne antykomunistyczne opinie, kiedy to popularna była jedna i ta sama opinia dla wszystkich. Książka świetna i bardzo dosadnie czym jest komunizm w wydaniu rosyjskim. Nie miejcie przy okazji złudzeń, że to czym aktualnie karmi nas rząd mogłoby się z tym wstrętnym komunizmem, nieludzkim, wyściskać czule. Polecam wszystkim, których interesuje historia, ale też obraz tych politycznych zaślepień dzień po dniu kiełkujący w zwykłych ludziach. Wnioski są przerażające, mimo to ogromnie polecam.

Halina M.

Klient zweryfikowany

5/5
| 13-12-2022 | Recenzja zweryfikowana
Książka pięknie wydana, twarda oprawa. Dobrze, że w ogóle jest. Trudno dostępna wcześniej, a jest na liście lektur obowiązkowych na maturze.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat 24/7
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
7. lutego, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...