Xi

Droga do serca Ronana. Dziedzictwo. Tom 2

Ronan Callaghan był najstarszym z trojaczków, synów Aidena i Cami. Wysoki, zielonooki, traktował swoich braci jak młodsze rodzeństwo, nad którym musi czuwać, jakby był ich starszym bratem. Nieco od nich poważniejszy, spokojniejszy, wolał długie treningi od pubów, które z kolei lubili odwiedzać jego bracia. Mimo tych różnic cała trójka trzymała się razem i nawet - już jako dorośli mężczyźni - zamieCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Editio Red
 • Data premiery: 2022-12-06, 2022-09-01, 2022-12-06
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 360
Ronan Callaghan był najstarszym z trojaczków, synów Aidena i Cami. Wysoki, zielonooki, traktował swoich braci jak młodsze rodzeństwo, nad którym musi czuwać, jakby był ich starszym bratem. Nieco od nich poważniejszy, spokojniejszy, wolał długie treningi od pubów, które z kolei lubili odwiedzać jego bracia. Mimo tych różnic cała trójka trzymała się razem i nawet - już jako dorośli mężczyźni - zamieszkali blisko siebie. Również przez otoczenie byli postrzegani jako nierozłączni.

Któregoś dnia Ronan się zorientował, że coś się zmienia, że jego bracia idą już własnymi ścieżkami. Wiedział, że to naturalna kolej rzeczy, ale uczucie, które w nim zakiełkowało, nie dawało mu spokoju. W końcu nigdy dotąd nie czuł się osamotniony. Miał rodzeństwo, a jego rodzinę otaczało grono bliskich przyjaciół. To jednak było za mało, aby poczucie, że został porzucony, zniknęło. I wtedy spotkał Beth, kelnerkę o ujmującym spojrzeniu i złocistych włosach.

Dla Beth Ronan był obrońcą i wspaniałym towarzyszem na randki. Wkrótce, stopniowo i niepostrzeżenie, stał się kimś szczególnym. Beth od początku dostrzegała w nim jakąś tajemnicę, niedopowiedzianą historię. Coś, czym jeszcze nie chciał się podzielić. Przyjęła to ze zrozumieniem, sama miała za sobą bolesną przeszłość, o której nie lubiła mówić. Jeśli jednak ich związek miałby się rozwinąć, musiała się dowiedzieć, kim naprawdę był Ronan.

Nawet jeśli ten prawdziwy Ronan był kimś zupełnie innym.

Kim naprawdę jest twój ukochany?
Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3305847
Tytuł
Droga do serca Ronana. Dziedzictwo. Tom 2
Wydawnictwo
Liczba stron
360
Data premiery
2022-12-06, 2022-09-01, 2022-12-06
Rok wydania
2022
Okładka
okładka miękka
Nasza cena
15,99 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
4,6/5
5 recenzji
 • 5
  3
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Justyna Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-03-22
  „…Musiała dowiedzieć się, kim naprawdę był Ronan. Nawet jeśli ten prawdziwy Ronan był kimś zupełnie innym”. Ronan Callaghan, jeden z trojaczków, który, choć był starszy od braci zaledwie kilka minut, to czuł, że jest ich liderem, a przede wszystkim opiekunem. Zawsze byli zsynchronizowani, robili wszystko razem… Tak było, lecz do czasu. Pewnego dnia jego bracia, Jeremy i Paul oznajmili, że spotykają się z pewnymi bliźniaczkami. Choć Ronan święcie przekonywał braci, że nie jest o to zazdrosny, a przede wszystkim nie jest zły, to gdzieś tam w środku czuł się odtrącony. Czuł, że w ich wspólnym życiu zachodzą pewne zmiany. Poczuł, że brakuje mu tego, co oni właśnie zdobyli – wspaniałe dziewczyny. I choć bronił się przed tym uczuciem, to było ono silniejsze. I właśnie tego dnia, wilczy apetyt Ronana zaprowadził go do knajpki, gdzie pracowała Beth. Młoda kobieta, której nie powodziło się tak dobrze, jak Ronanowi. Osierocona, zostawiona na pastwę losu przez byłego partnera, a do tego opiekunka niepełnosprawnego brata. Pomimo tego każdego dnia walczyła, aby ich życie było lepsze. Ronan miał być tylko zwykłym klientem w knajpie, który naje się do syta, zostawi kilka banknotów na stole i po prostu się ulotni. I tyle będzie z jego wizyty, a Beth będzie mogła jedynie pomarzyć o takim facecie. Jednakże pomyliła się. Ten klient nie był zwykłym mężczyzną… Był kimś więcej, lecz tego wieczora nie zdawała sobie z tego sprawy. A on nie miał pojęcia, jak wiele rzeczy o sobie nie wiedział i to właśnie ta istota pomoże mu odkryć samego siebie. Historia Ronana i Beth zdecydowanie lepiej przypadła mi do gustu niż „Moja Grace”. W tej części autorka poruszyła więcej delikatnych tematów. Chociażby takich jak niepełnosprawność i walka z prześladowaniem. Chociaż romansów o podobnym schemacie jest na pęczki, to jednak ta książka ma w sobie coś, co chwyta za serce. Coś, co sprawia, że czytasz i nie możesz przestać. Te 356 stron zabierze was na prawdziwą przejażdżkę kolejką górską. Prócz wzlotów i upadków, czeka na was kilka gorących scen. Uwierzcie mi, momentami będziecie musiały trzymać się siedzenia, bo autorka zafundowała nam w trakcie tej jazdy niesamowitą spiralę. Lecz spokojnie, na końcu zawsze wszystko się normalizuje. Czy polecam? Owszem! I bardzo cieszy mnie fakt, że seria się wydłuży. Nie mogę się doczekać, aby poznać losy reszty zwariowanej rodzinki, która jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.
 • historie_budzace_namietnosc Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-02-13
  „Coś się między nami zadziało. Coś nas połączyło, przepłynęło żywym i tętniącym impulsem. Pulsujące ciepło wypełniło moje żyły, gdy nasze oczy się spotkały. Zieleń spotkała się z brązem”. Gdy jest się częścią dużej, hałaśliwej i zgranej rodziny, która wskoczy za tobą w ogień, to można powiedzieć, że ma się ogromne szczęście. Tylko niekiedy może to również okazać się przytłaczające i sprawiające, że nie jest się sobą i zawsze ustępuje się innym. Zwłaszcza gdy jest się jednym z trojaczków. Tym starszym, tym który opiekuje się resztą rodzeństwa i tym który ustępuje. Taki właśnie był Ronan. I gdy jego bracia układali sobie życie, on nie chciał, bo został bardzo skrzywdzony przez ważne dla niego osoby. Jedna jego decyzja, by wejść do nowej restauracji, sprawiła, że wszystko miało się zmienić nie tylko w jego życiu. To tam właśnie zobaczył Beth, kobietę, przy której mógł być sobą, a nie jednym z trzech. Przy której poznawał nowe smaki życia i nie chciał się dzielić z nikim nią. Co doprowadziło do tego, że nie mówił jej prawdy o sobie i tym, kim jest. Dobrze wiemy, że kłamstwo prędzej czy później wyjdzie na jaw, a gdy to się stanie, trzeba będzie ponieść jego konsekwencje. „Droga do serca Ronana” to moje drugie spotkanie z twórczością autorki i kolejne, które zapewniło mi przeżycia i emocje. Piękna, romantyczna, pełna uczuć, wzruszająca historia pokazująca jak wiele może wnieść i zmienić w naszym życiu ta odpowiednia osoba, jak należy umieć wyznaczać granice i umieć mówić nie, zwłaszcza swojej rodzinie. O przyjaźni i sile rodziny, której można było pozazdrościć. Pokazująca, że nie ma znaczenia czy ma się pieniądze, czy nie, można zostać zranionym i wykorzystanym. Oboje są z dwóch różnych światów, mają swój bagaż doświadczeń i targają nimi obawy. Problemy bohaterów okazują się prawdziwe, bo pewnie ktoś zmaga się z takimi samymi jak oni. Nie mogłam się oderwać od czytania, a kartki same się obracały. Kilka razy łezka w oku mi się zakręciła, każdą chwilę przeżywałam wraz z bohaterami. Bardzo mi się podobała ta część i czytanie jej było, czystą przyjemnością.
 • Joanna L. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2023-01-01
  Posiadanie dużej rodziny to z pewnością element marzeń wielu osób, które musiały nauczyć się funkcjonować bez niej. Lecz życie wśród tak mnóstwa ludzi zawsze ma swoje plusy i minusy, zwłaszcza, gdy łączą ich silne więzy i zażyłe relacje. W pewnym momencie ta przynależność może stać się nawet przytłaczająca, bowiem ciężko docenić zalety posiadania wsparcia tak dużej grupy osób, gdy znajduje się w samym jej centrum. Bezsprzecznie jednak taka rodzina jak zaprezentowana w książce Moreland, jest godna pozazdroszczenia w każdym aspekcie. Ronan to najstarszy z trojaczków Aidena i Cami. Choć dzielą ich tylko minuty to właśnie Ronan przyjął na siebie odpowiedzialność za braci. Zawsze nieco z boku, zawsze gotowy do ustępstw, zawsze stawiający siebie na ostatnim miejscu. I choć w dzieciństwie ta trójka była niczym jedność, a obecnie stanowią swoje uzupełnienie w pracy zawodowej, to prywatnie ich drogi zaczynają coraz bardziej się rozdzielać. Teoretycznie każdy musi w końcu postawić na swoją indywidualność i wkroczyć w dorosłość samotnie, w praktyce nie jest to tak łatwe gdy przez poprzednie lata zawsze byli oceniania jako grupa. Ronan nie radzi sobie najlepiej, a dodatkowo złe doświadczenia miłosne oraz uczucie przesytu dużą rodziną pogłębiają jego przygnębienie i zagubienie. Do momentu, gdy zupełnie przypadkowo, natrafia na dziewczynę wyjątkową, która zauważa jego, a nie Ronana jako jednego z trojaczków, dziedzica imperium czy uprzywilejowanego młodego mężczyznę. Beth jest zwyczajną kelnerką, która stara się związać koniec z końcem. Z uwagi na skomplikowaną sytuację rodzinną nie ma pojęcia co to znaczy mieć czas wolny jedynie dla siebie. Oprócz pracy zajmuje się także pieczeniem ciast na zamówienie, dzięki czemu może sobie pozwolić na dodatkowe wydatki. Dzięki swojej ambicji nie porzuciła planów zawodowych, nadal studiuje i swoją przyszłość wiąże z meteorologią. Ta dziewczyna nawet nie zdaje sobie sprawy ze swojej siły. Pomimo naprawdę wielu niedogodności radzi sobie najlepiej jak umie, a do tego jest niezwykle kochająca i oddana swoim najbliższym. To typ osoby, która swe pokiereszowane serce nadal ma na dłoni, lecz doskonale wie, że trudno jej będzie pozbierać się po kolejnym zranieniu. "Droga do serca Ronana" to kolejna odsłona losów potomków bohaterów znanych z poprzednich serii Moreland. Dużym ułatwieniem jest umieszczone w książce drzewo genealogiczne, bowiem niełatwo jest się połapać w kolejach tych wymieszanych rodów. Co ciekawe, oprócz historii Ronana, w tle rozgrywają się także delikatnie nakreślone przez Autorkę miłosne perypetie jego braci. Przeczytać także można wzmianki o innych postaciach, co dla fanów sagi powinno stanowić nie lada gratkę. Miłosna strona tej książki jest emocjonalna, wyczuwalne jest to wręcz natychmiastowe przyciąganie między bohaterami, ale co ciekawe, dla mnie nie to stanowi najważniejszy element powieści. Bowiem na pierwszy plan w mojej ocenie wysuwa się tutaj rodzina. Rodzina, która czasem może być aż nadto absorbująca, przysparzająca bólu głowy i nerwów, jednak tak naprawdę jest to zawsze nieoceniony fragment życia każdego człowieka, który chyba najtrudniej docenić, gdy znajduje się w samym środku takiej wielopokoleniowej familii. Autorka stworzyła tu naprawdę piękny portret ludzi, którzy złączeni zarówno z wyboru jak i więzów krwi, stanowią niepowtarzalny twór, otaczają opieką, oferują bezinteresowną pomoc, a ich miłość rozświetla nawet najciemniejsze dni. Dodatkowo, w tle poruszony zostaje także temat prześladowania wśród dzieci, akceptacji odmienności ale i nieodpowiedzialności ludzi, która może się pojawić niestety u osób w każdym wieku. Plusem powieści jest także fakt, że bez problemu może być czytana bez znajomości poprzednich serii, a nawet poprzedzającej ją części, choć aby z uznaniem spojrzeć na umysł Moreland w kreacji tego świata, zdecydowanie warto poznać przeszłe pozycje.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 31. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 31. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 31. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 31. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 31. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 31. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 31. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 31. maja, piątek
0,00 zł

Produkty od autora:


3305847
Ładowanie...