Dorota Kozińska opowiada o koniach (Dorota Kozińska) - tantis.pl
Xi

Dorota Kozińska opowiada o koniach

Dorota Kozińska

(okładka twarda)

5/5
Wydawnictwo: Multico
Liczba stron: 104
Serie: opowiada o...

SUPER CENA

Cena detaliczna: 45,00 zł

26,19 zł

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 24,55 zł

Opis

Coraz trudniej snuć opowieść o naturze, kiedy przyroda sama broni się przed człowiekiem - intruzem i niszczycielem ekosystemu. Jednak temu zadaniu stara się sprostać Dorota Kozińska w swojej pasjonującej historii o koniach.

Te niezwykle pasjonujące stworzenia są, do wyrażania uczuć używają uszu, oczu i nozdrzy. Konie poza zdolnością do odczuwania i pokazywania emocji - potrafią się cieszyć, smucić i cierpieć - mają też doskonałą pamięć oraz... swoje własne, specyficzne poczucie humoru. Nie jest niczym zaskakującym, że przy tak rozbudowanej osobowości każdy z koni ma swój niepowtarzalny charakter, dlatego czasami może wydawać się, że konie są złośliwe.

Koń czuje i myśli, tylko robi to i okazuje inaczej niż człowiek, inaczej, bo jest roślinożercą, który ma inne potrzeby niż ludzie. Jednak największym końskim nieszczęściem jest fakt, że w pełni podlega człowiekowi, a jego los zależy od ludzkiego gatunku. Przez ponad 5000 lat konie zostały w pełni udomowione, dlatego warto zastanowić się w jaki sposób ulżyć koniom ich czas niewoli. Właśnie o tym wspomina autorka w książce "Dorota Kozińska opowiada o koniach", dzięki swojej publikacji nie tylko zwraca szczególną uwagę na wyjątkowość tych istot, ale także podaje rozwiązania, które mogą poprawić los koni.

Pierwszą i podstawową propozycją autorki jest przestanie traktowania koni jako przyrządów sportowych, bezdusznych środków transportu na trudnych terenach czy ruchomych ozdób podwórkowych. Dorota Kozińska stara się namówić czytelnika, aby wyszedł naprzeciw potrzebą czterokopytnym towarzyszom i starać się zrozumieć ich komunikaty - zrozumieć w jaki sposób konie porozumiewają się między sobą oraz o czym rozmyślają w samotności.

Dorota Kozińska - latynistka, tłumaczka, pisarka, krytyk operowa. Prowadzi autorskie zajęcia w Akademii Teatralnej w Warszawie, założyła stronę „Upiór w operze”, poświęconą zagadnieniom sztuki wokalnej i teatru operowego, współpracuje m.in. z Polskim Radiem, „Tygodnikiem Powszechnym”, „Ruchem Muzycznym” i miesięcznikiem „Teatr”. Autorka kilku książek poświęconych tematyce zwierzęcej.

Autorka z pasją popularyzuje wiedzę na temat koni i ich relacji z człowiekiem. W książce można przeczytać o końskich tajemnicach, wzajemnych relacjach człowieka i konia, bogactwie ras i sposobach spędzania wolnego czasu z koniem. "Dorota Kozińska opowiada o koniach" to bogato zilustrowana fotografiami książka, która pomoże przybliżyć czytelnikowi świat koni.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 976954
Tytuł Dorota Kozińska opowiada o koniach
Autor Dorota Kozińska
Wydawnictwo Multico
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 104
Data premiery 2020-02-18
Rok wydania 2020
Wymiary produktu [mm] 26
Okładka okładka twarda
Waga Produktu [kg] 0.72
Cena detaliczna 45,00 zł
Nasza cena 26,19 zł
Serie: opowiada o...

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Monika I.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 13-12-2021 | Recenzja zweryfikowana
Co tu dużo pisać, pozycja „Dorota Kozińska opowiada o koniach” to must have dla każdego miłośnika jazdy konnej. Moja córka to oszalała na punkcie tej książki. Podoba jej się wszystko w  niej, od samego przekazu, mogłaby ją czytać i czytać i mam wrażenie, że chyba jej się nie znudzi, po szatę graficzną – osoba za to odpowiedzialna wykonała ogrom dobrej roboty. To po prostu świetna pozycja dla dzieci o koniach i chyba jedna z lepszych jakie są na rynku. Polecam bez dwóch zdań.

Weronika A.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 06-12-2021 | Recenzja zweryfikowana
Dorota Kozińska opowiada o koniach to książka, którą kupiłam dla mojej córki, małej miłośniczki koni, za sprawą tych wszystkich dobrych opinii, jakie możemy znaleźć w internecie. Pozycja ta czaruje od początku do końca, jest świetnie napisana, przyjemnym językiem i do tego pięknie się prezentuje. W środku poza tekstem znajdziemy wiele ładnych ilustracji i zdjęć koni. Naprawdę ktoś tu się mega mocno postarał. Koniecznie muszę zerknąć na inne pozycje tego autorstwa, a tymczasem ten tytuł na maxa polecam.

Barbara W.

Klient zweryfikowany

5/5
| 16-09-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książka pięknie wydana, kolorowe ilustracje interesująco opisane, wzbogaca wiedzę o życiu koni, podaję ważne informacje dla chcących uczyć się jazdy konnej i ogólnie zachęca aby do niej zaglądać. Podarowana na 10 urodziny dla wnuczki interesującej się końmi i jazdą sprawiła ogromną radość. Polecam !

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
28. marca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
28. marca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
28. marca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
28. marca, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
28. marca, wtorek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
28. marca, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
28. marca, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
28. marca, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...