Xi

Książka "Dorosłe dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców. Jak uwolnić się od przeszłości i zacząć nowe życie" to sposób na pokonanie traumy i trudnych doświadczeń z dzieciństwa. Jest realną pomocą w ustabilizowaniu dorosłego życia dla dorosłych, których potrzeby emocjonalne w dzieciństwie nie były zaspokajane, a zachowanie rodziców wymuszało na nich wzięcie odpowiedzialności  w stopniu odpowiednim dla dorosłych. Takie osoby często nie potrafią sobie poradzić w dorosłym życiu i mają problemy z odzwierciedlaniem zachowań wyniesionych z dzieciństwa na zachowania w późniejszym życiu.

Dzieci wychowywane przez niedojrzałych emocjonalnie rodziców z egoistycznym podejściem do życia, często są zmuszone do wzięcia na siebie ogromnej odpowiedzialności. Borykają się również z uczuciami takimi, jak złość, samotność, niezrozumienie czy porzucenie. Autorka "Dorosłych dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców" udowadnia, że nawet najtrudniejszą przeszłość można przepracować, aby zacząć na nowo cieszyć się życiem.

Doktor Lindsay Gibson podzieliła trudnych rodziców na cztery typy ze względu na destrukcyjny wpływ, jaki wywierają na psychikę i życie emocjonalne swoich dzieci. W książce pokazuje, jak wyleczyć cierpienie wynikające z przeszłych doświadczeń oraz jak odzyskać swoje prawdziwe "ja”. Książka uczy, w jaki sposób kontrolować reakcje na zachowania niedojrzałych rodziców i unikać rozczarowań, a także budować nowe, pozytywne relacje.

To doskonała pozycja zarówno dla osób chcących poradzić sobie z trudnym dzieciństwem, jak i specjalistów – psychologów i psychoterapeutów. Książka zawiera informacje o tym, jak niedojrzali emocjonalnie rodzice wpływają na życie swoich dorosłych dzieci, jak rozpoznać niedojrzałego emocjonalnie rodzica i jak z nim żyć oraz jak różne dzieci reagują na rodziców, którzy charakteryzują się taką postawą. Znajdują się tam również porady, jak nie dać się wciągnąć w gry niedojrzałego emocjonalnie rodzica oraz w jaki sposób rozpoznać osoby dojrzałe i niedojrzałe emocjonalnie.

Książka ta nie ma na celu obwiniania nikogo, ale wyprowadzenie dorosłych ludzi z pułapki emocjonalnego zaangażowania w opiekowanie się niedojrzałymi rodzicami, które wynieśli z dzieciństwa. W książce, oprócz teorii, zawarte są również ćwiczenia, które pomagają w odrzuceniu wdrukowanych wzorców.

Lindsay Gibson jest psychologiem klinicznym, specjalizuje się w indywidualnej psychoterapii dorosłych z problemami niedojrzałych rodziców. Jest autorką poradników psychologicznych i artykułów w piśmie "Tidewater Women”.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


778941
Ładowanie...