Xi

"Dom ze szkła. Wiedźmin" to długo wyczekiwany album komiksowy z Geraltem w roli głównej. Seria komiksowa Wiedźmin wydawana jest przez Dark Horse Comics od 2014 roku. Nie jest to adaptacja książek, jak miało to miejsce w przypadku pierwszych polskich komiksów o Geralcie, choć czerpie z nich inspiracje i rozszerza znane z książek i gier uniwersum o nowe, emocjonujące historie.  Sięga też po inspiracje z historii, która powstała w grze komputerowej Wiedźmin.

Wiedźmini to łowcy potworów, którzy zarabiają na życie walcząc ze złem. Główny bohater sagi, gier i komiksów, to wiedźmin Geralt z Rivii, zwany też Białym Wilkiem. W młodości przeszedł pełny trening wiedźmiński w szkole Kaer Morhen - dzięki niemu jest niezwykle silny i odporny, szybki, bezszelestnie się porusza. Zyskał też wiedzę na temat tworzenia eliksirów magicznych, które pomagają mu wyostrzać zmysły i kontrolować funkcje życiowe.

Na swojej drodze Geralt napotyka jednak nie tylko straszliwe, fantastyczne stworzenia, ale także ludzi, którzy chętnie wykorzystaliby jego umiejętności do swoich celów. I podczas jednej ze swoich podróży, na skraju Czarnego Lasu, Geralt spotyka mężczyznę, którego żona - rzekomo martwa, lecz wciąż żądna krwi - zamieszkuje posiadłość zwaną Domem ze Szkła.

Ta posiadłość i jej niekończące się korytarze, gdzie niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem oraz skrywana przez dom tajemnica sprawią, że Geralt będzie musiał wznieść się na wyżyny swoich wiedźmińskich umiejętności, aby nie tylko rozwiązać związaną z Martą i Jakubem zagadkę, ale i przeżyć.

Komiks rozszerza znane z gier oraz książek uniwersum o nową, emocjonującą historię, koncentrującą się na losach legendarnego Geralta z Rivii. "Dom ze szkła" to idealna pozycja dla miłośników przygody i grozy, niezależnie od tego czy znają wiedźmińskie uniwersum, czy dopiero zamierzają je poznać. Autorem scenariusza jest - pracujący m.in. dla Marvel Comics - laureat nagrody Eisnera Paul Tobin, a rysunków Joe Querio (rysownik Hellboya), którego mroczny styl doskonale wpisuje się w subtelną, pełną niepokoju naturę horroru. Querio nanosi na każdą stronę naprawdę potężną dawkę napięcia i sprawia, że czytelnik wręcz chłonie atmosferę mrocznego lasu i okolic - napisał na okładce albumu amerykański recenzent.

W Polsce serię wydaje Egmont. "Dom ze szkła" przetłumaczony został przez Karolinę Stachyrę. Album, wydany w twardej oprawie na wysokiej jakości papierze, na pewno będzie wspaniałym uzupełnieniem kolekcji każdego fana opowieści o Wiedźminie.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


473320
Ładowanie...