Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Dom w butelce. Rozmowy z dorosłymi dziećmi alkoholików

Agnieszka Jucewicz i Magdalena Kicińska są autorkami książki, która w niezwykle przejmujący i wzruszający sposób przemawia nie tylko do czytelników, którzy w swoim życiu mierzyli się z następstwami choroby alkoholowej bliskiego członka rodziny, lecz dla wszystkich, którzy zaobserwowali podobne zachowania w swoim środowisku. To wydawnictwo porusza niezwykle delikatny temat, którym jest alkoholizm wCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Agora
 • Data premiery: 2021-09-15
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 360
 • Wymiary: 210 x 135

Agnieszka Jucewicz i Magdalena Kicińska są autorkami książki, która w niezwykle przejmujący i wzruszający sposób przemawia nie tylko do czytelników, którzy w swoim życiu mierzyli się z następstwami choroby alkoholowej bliskiego członka rodziny, lecz dla wszystkich, którzy zaobserwowali podobne zachowania w swoim środowisku. To wydawnictwo porusza niezwykle delikatny temat, którym jest alkoholizm w rodzinie, tutaj widziany najczęściej z perspektywy dziecka.

Książka podzielona jest na dwanaście części, a każda z nich jest rozmową. Autorki przeprowadziły je z dorosłymi dzisiaj dziećmi alkoholików. Rozmowy są niezwykle szczere, jednak pozbawione informacji, które w jakikolwiek sposób mogłyby pozbawić ich anonimowości. Zresztą nie o nazwiska, lokalizacje, wiek, grupę społeczną tu chodzi. Zapisane wywiady jasno pokazują, że problem choroby alkoholowej dotyka różne rodziny, bez względu na status i miejsce zamieszkania. Bohaterów książki łączy wiele rzeczy, przede wszystkim jest to wstyd i odpowiedzialność za problem, którego źródłem byli przecież rodzice.

Forma książki oparta na rozmowach z kolejnymi bohaterami, uzmysławia czytelnikowi pewne schematy, których na co dzień można nie zauważyć. Trudności, z jakimi w dorosłym życiu muszą mierzyć się osoby pochodzące z takich dysfunkcyjnych rodzin, są do siebie bardzo podobne. Zgodnie z tym, o czym piszą autorki część osób zdecydowała się na terapię, część nie. Niektórzy czują skłonności do powielania schematów, inni wręcz przeciwnie, niezależnie, w jakim kierunku zmierza ich życie, nieustannie zmagają się z lękiem i bardzo niskim poczuciem własnej wartości.

Ta książka z pewnością pomoże odbiorcom spojrzeć na problem nieco inaczej, z jednej strony ukazuje ścieżkę prowadzącą do uleczenia, z drugiej także wskazuje, w jaki sposób można wspierać osoby, które życie doświadczyło w ten sposób. Z pewnością pomaga rozpoznać sygnały, konkretne zachowania, poprzez które przemawia nie dana osoba, lecz problem, który towarzyszy jej od dziecka. To niezwykle ważna pozycja na rynku, która porusza bardzo poważny problem. Ukazuje go jednak w sposób pozbawiony naukowych i psychologicznych regułek, zamiast nich czytelnik otrzymuje prawdziwe przykłady, realne wydarzenia i wprost wyrażone lęki. Wspomnienia bohaterów mogą z pewnością zostać odebrane jako forma katharsis, lecz także drogowskazu dla wszystkich, którzy mierzą się z podobnymi problemami.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3090382
Tytuł
Dom w butelce. Rozmowy z dorosłymi dziećmi alkoholików
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
360
Data premiery
2021-09-15
Rok wydania
2021
Wymiary produktu [mm]
210 x 135
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
0.45
Długość
145
Głębokość
215
Wysokość
30
Cena detaliczna
44,99 zł
Nasza cena
34,99 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
7 recenzji
 • 5
  7
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Marika T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-10-07
  Dom w butelce. Rozmowy z dorosłymi dziećmi alkoholików  to jedna z tych pozycji, które warto sobie czytać stopniowo. Opowiedziane przez autorki historie, wywiady sa na maxa autentyczne, momentami trudne, ale totalnie warte przeczytania. Wszystko to pokazuje jak szerokie jest spektrum alkoholizmy i że nie dotyczy tylko patologii, ale też bogatych, ludzi na stanowiskach. Wyznania DDA są szare, bez ogródek. No co ja tu będę więcej pisać, po prostu warto to przeczytać.
 • Dorota T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-10-06
  Przerażająca książka, która powinna być rozpowszechniona w całej Polsce... W końcu kto jak nie my, Polacy, kochamy i nadużywamy alkoholu?
 • Iga B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-10-04
  Szczera opowieść kilku bohaterów z każdej w zasadzie grupy społecznej o następstwach życia w domu alkoholowym. Bez koloryzowania i wstydu. Wielkie brawa za odwagę. Książkę czyta się dosłownie od deski do deski, ponieważ te historie tak wciągają.
 • Kasia H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-10-02
  Pozycja „Dom w butelce. Rozmowy z dorosłymi dziećmi alkoholików” to jedna z lepszych książek jakie miałam okazję czytać w tym roku, o ile nie najlepsza. O choć to naprawdę dość spora kobyła i myślałam, ze lektura trochę mi zajmie, tym bardziej, ze temat jest trudny, to nic bardziej mylnego – 2 dni i byłam już na końcu. Teraz czyta mój mąż i z tego co widzę, to jest pod równie dużym wrażeniem, co ja Wobec powyższego dołączam do jakże szerokiego już grona zadowolonych czytelników i polecam.
 • Daria P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-09-27
  Wczoraj skończyłam lekturę książki „Dom w butelce. Rozmowy z dorosłymi dziećmi alkoholików” i musze przyznać, że jestem naprawdę pod ogromnym wrażeniem. Nie ma co się dziwić, że pozycja ta zgarnia same pozytywne recenzje w sieci, bo jest naprawdę świetna. Szczera, bez naukowego bełkotu, ez psychologicznych analiz problemu, tyko zwyczajne historie zwyczajnych ludzi, którzy zostali dotknięci problemem alkoholizmu. Gratuluję autorkom świetnego reportażu i polecam.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 6. marca, środa
0,00 zł

O Autorze


3090382
Ładowanie...