Dlaczego robisz mi na złość? Jak radzić sobie z nękaniem (Dagmar Geisler) - tantis.pl
Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Dlaczego robisz mi na złość? Jak radzić sobie z nękaniem

Dagmar Geisler

(okładka twarda)

5/5
Wydawnictwo: Jedność
Liczba stron: 36

Kup w zestawie:

Dlaczego robisz mi na złość? Jak radzić sobie z nękaniem
5/5
13,39 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
30,36 zł
22,68 zł
oszczędzasz 7,68 zł (25%)

SUPER CENA

Cena detaliczna: 16,00 zł

13,39 zł

Zamów do 15:00, aby otrzymać jutro
InPost Paczkomat 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 9,56 zł 🛈

Opis

"Dlaczego robisz mi na złość? Jak radzić sobie z nękaniem" to wspaniała okazja, by razem z dzieckiem porozmawiać na ważne, a czasem też trudne tematy. Po raz kolejny Dagmar Geisler z wyczuciem opowiada o problemach, z którymi stykają się dzieci podczas codziennych zajęć. Tym razem podejmuje tematykę nękania i złośliwości, wyjaśniając małym czytelnikom, jakie mogą być konsekwencje takiego zachowania.

Opowieść wyjaśnia w przystępny sposób, do czego może prowadzić nadmierne żartowanie i złośliwe uwagi. Dzieci mają styczność z takim zachowaniem bardzo często, dlatego tak ważne jest rozmawianie o tym problemie. W książce przedstawiono różne sytuacje, przy pomocy których można tłumaczyć dziecku, jak powinno się zachować oraz czego nie powinno robić. Zwróć również uwagę na zbiór przejrzystych zasad, opisanych w środku. Dzięki nim mali czytelnicy mogą mądrze poradzić sobie z ludźmi ciągle im dokuczającymi. Będą też wiedzieć, jak zareagować, gdy ktoś jest złośliwy dla innych osób. Kolorowe ilustracje ułatwiają wyobrażenie sobie wybranej sytuacji i zrozumienie, jakie są jej efekty. Ponadto dodatkowo zachęcają do stawiania pytań oraz rozmawiania o trudnych sytuacjach.

Dagmar Geisler jest ilustratorką i pisarką pochodzącą z Niemiec. Po studiach, na których poznawała techniki ilustratorstwa, zajęła się literaturą dziecięcą oraz zaczęła współpracować z lokalnymi ośrodkami kultury. Jej książki pomagają dzieciom głównie w zrozumieniu rozwoju emocjonalnego, wyjaśniając znaczenie gniewu, kłótni, dokuczania innym lub odczuwania smutku. Wspiera rodziców w poznawaniu osobowości dziecka, a także ułatwia unikanie niebezpiecznych sytuacji. Proste teksty poradników tej autorki są zrozumiałe nawet dla najmłodszych odbiorców, a szczegółowe ilustracje pomagają w zapamiętaniu najważniejszych informacji z wybranej książki.

Zobacz inną propozycję Dagmar Geisler, również podejmującą temat rozwoju emocjonalnego, czyli "Przestańcie się kłócić!".

"Dlaczego robisz mi na złość? Jak radzić sobie z nękaniem" to propozycja z oferty Wydawnictwa Jedność. Ten wydawca od początku swojej działalności stawia na książki ułatwiające poznawanie świata. Znajdziesz tu tematykę religijną, psychologiczną, pedagogiczną i filozoficzną. Ponadto wydawnictwo oferuje znane powieści oraz literaturę dziecięcą, zebraną w specjalnym dziale "Jedność dla dzieci". Jedność jest jednym z największych i najstarszych wydawnictw katolickich w Polsce, a za swoją działalność otrzymało wiele nagród.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 2963706
Tytuł Dlaczego robisz mi na złość? Jak radzić sobie z nękaniem
Autor Dagmar Geisler
Wydawnictwo Jedność
Język wydania polski
Język oryginału niemiecki
Liczba stron 36
Data premiery 2021-02-12
Rok wydania 2021
Wymiary produktu [mm] 270 x 213
Okładka okładka twarda
Waga Produktu [kg] 0.37
Cena detaliczna 16,00 zł
Nasza cena 13,39 zł
Powiązane tematy: Literatura dziecięca

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Monika K.

Klient zweryfikowany

5/5
| 21-10-2021 | Recenzja zweryfikowana
Trudne sytuacje opisane w bardzo przystępny sposób. Dobra pomoc.

Martyna W.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 30-03-2021 | Recenzja zweryfikowana
Dagmar Geisler w książce „Dlaczego robisz mi na złość? Jak radzić sobie z nękaniem” w bardzo przystępny i przyjazny dzieciom sposób pokazuje młodym czytelnikom dlaczego dokuczanie innym jest niewłaściwe. Bywa jednak, że maluchy nie potrafią odróżnić kłótni od złośliwego zachowania. Autorka na samym początku książki sięgnęła więc po proste scenki, które pokażą dzieciom różnicę pomiędzy tymi dwoma zachowaniami. Mali czytelnicy będą mogli dzięki temu zobaczyć, że kłótnia wynika głównie z różnicy poglądów i można jej zaradzić poprzez otwartą rozmowę. Gdy zaś ktoś robi nam na złość, intencją takiej osoby jest tylko i wyłącznie sprawienie nam przykrości.

„Dlaczego robisz mi na złość?” to książka, która nie tylko tłumaczy czym jest nękanie, ale także pokazuje różne sytuacje, które mogą być mylnie w ten sposób przez dzieci nazwane. W końcu bywa, że ktoś jest wobec nas złośliwy, ale jego zachowanie nie wynika z chęci zrobienia nam przykrości. Każdy może mieć gorszy dzień. Bywa, że ktoś z powodu różnych problemów wyładowuje swoje emocje na innych. I choć jest to przykre i niewłaściwe, to nie jest to nękaniem. Autorka radzi, co należy w takiej sytuacji zrobić i jak się zachować wobec kolegi czy koleżanki, który zachował się wobec nas nieładnie.

W dalszej części książki Dagmar Geisler tłumaczy małym czytelnikom dlaczego dokuczanie jest złe. Pokazuje jakie zagrożenia płyną z takiego zachowania i daje przykłady różnych sytuacji, w których możemy powiedzieć, że padliśmy ofiarą lub byliśmy świadkami nękania. Co jednak najważniejsze, autorka podkreśla, że absolutnie zawsze można w takiej sytuacji zwrócić się o pomoc. To istotne, by dzieci wiedziały, że poproszenie dorosłego o interwencję nie jest skarżeniem. Autorka zwraca także uwagę, że czasem w sytuacjach, w których dzieci stają się ofiarą dręczyciela, są zastraszane lub szantażowane, by bały się porozmawiać o swoich problemach z kimś zaufanym. Uważam, że to bardzo istotne, by nasze dzieci wiedziały, że o każdej tajemnicy, która wywołuje w nich lęk, brak poczucia bezpieczeństwa czy smutek, powinny nam powiedzieć. Wsparcie kogoś zaufanego jest w takiej sytuacji absolutnie niezbędne.

Cieszę się, że książka „Dlaczego robisz mi na złość?” porusza temat nękania nie tylko z punktu widzenia ofiary, ale także dotyka tego zagadnienia, omawiając zachowania i uczucia dzieci, które są świadkami dręczenia. Często dzieci nie wiedzą, jak się zachować, gdy widzą, że ktoś dokucza ich kolegom czy koleżankom. Bierność może wynikać z wielu różnych czynników i im również autorka poświęca sporo uwagi. Dagmar Geisler pokazuje także punkt widzenia dziecka, które dokucza innym. Nie usprawiedliwia takiego zachowania, ale uświadamia małym czytelnikom, że za złośliwością zwykle kryje się jakiś nierozwiązany problem, o którym warto porozmawiać. Tak szerokie ujęcie tematu sprawia, że po książkę można sięgnąć zarówno wtedy, gdy nasze dziecko pada ofiarą dokuczliwego kolegi, jak i wtedy, gdy to ono jest złośliwe w stosunku do rówieśników.

Gorąco polecam książkę „Dlaczego robisz mi na złość? Jak radzić sobie z nękaniem” do rodzinnego czytania w sytuacji, gdy w grupie rówieśniczej Waszego dziecka pojawia się problem dokuczania. Zdecydowanie ułatwia ona prowadzenie rozmowy poprzez przyjazne ilustracje, wiele ciekawych scenek i pokazanie problemu nękania z każdej strony. Jestem pewna, że rozważania, przedstawione w książce będą zachętą do otwartej rozmowy i pomogą znaleźć bezpieczne rozwiązanie konfliktowych sytuacji.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat 24/7
czas dostawy
10. lutego, piątek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
10. lutego, piątek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
10. lutego, piątek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
10. lutego, piątek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
10. lutego, piątek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
10. lutego, piątek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
10. lutego, piątek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
10. lutego, piątek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...