Xi
 » Gry  » Gry planszowe  » Logiczne

Diamentowy Kod (PL) Smart Games - idź za wskazówkami i zdobądź skarb!

Wrota kopalni diamentów Smart Games stoją przed Tobą otworem. Jeśli chcesz wejść w posiadanie najcenniejszego z klejnotów - czerwonego diamentu, musisz wykopać najpierw wszystkie pozostałe kosztowności. Zadanie to niełatwe, ale możesz liczyć na pomoc: dostępne wskazówki i informacje pomogą Ci krok po kroku rozwikłać wszystkie zagadki. Każdy kolejny etap wyniesie Twoje umiejętności dedukcji na nowy poziom!

Diamentowy Kod (PL) Smart Games - dla kogo?

Gra logiczna Diamentowy Kod przeznaczona jest dla dzieci w wieku +10 lat; poziom trudności zadań jest w pełni satysfakcjonujący także dla osób dorosłych.

Jak grać w Smart Games: Diamentowy Kod?

 • Zestaw składa się z 13 kryształów o różnych kształtach i kolorach, w tym 1 dużego czerwonego diamentu, oraz planszy z wgłębieniami.

 • Gracz ma do rozwiązania 80 zadań, polegających na prawidłowej lokalizacji położenia poszczególnych elementów i odnalezieniu czerwonego diamentu.

 • Zadania pogrupowane są pod względem poziomu trudności. Każde zadanie zawiera wskazówki sugerujące rozmieszczenie poszczególnych elementów; w najprostszych zadaniach wskazówek jest więcej, na kolejnych poziomach ich liczba maleje.

 • Każde zadanie ma tylko jedno prawidłowe rozwiązanie. Jeśli graczowi nie uda się dojść do niego samodzielnie, można sprawdzić je w broszurze z instrukcją.

Dlaczego warto grać w Smart Games?

Rozwiązywanie kolejnych łamigłówek to świetna zabawa i relaks, a jednocześnie skuteczny trening umysłowy. Wśród kompetencji rozwijanych podczas gry znajdują się m.in.:

 • logiczne myślenie

 • planowanie

 • wyobraźnia przestrzenna

 • koncentracja

 • kreatywność

Zróżnicowanie poziomu trudności zadań zapewnia satysfakcję z gry. Pierwsze udane próby dodają motywacji do kontynuowania zabawy, a stałe podnoszenie poprzeczki sprawia, że każda następna łamigłówka jest emocjonującym wyzwaniem.

Na uwagę zasługują także wysoka jakość wykonania i praktyczna forma Diamentowego Kodu. Wszystkie elementy mieszczą się w zamykanym etui o kompaktowych wymiarach, dzięki czemu gra świetnie sprawdza się w podróży - nie ryzykujesz zgubienia żadnego z elementów, nie zajmujesz miejsca w bagażu! 

Propozycja IUVI Games doskonale nadaje się również na prezent. Diamentowy Kod przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi zagadek logicznych, bez względu na wiek czy zainteresowania, a dzięki walorom estetycznym i trwałości elementów zagości w jego domu na długi czas.

Diamentowy Kod (PL) Smart Games - elementy zestawu:

 • poręczna plansza z przezroczystą pokrywką

 • 12 kolorowych elementów w kształcie kryształów

 • 1 duży czerwony “diament”

 • książeczka ze 80 zadaniami i rozwiązaniami

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Magdalena S.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 12-02-2022 | Recenzja zweryfikowana
Na początku, chciałabym zaznaczyć, że będzie to recenzja z perspektywy dorosłego, obeznanego z zagadkami gracza, czyli może nie do końca odbiorcy, w którego celowała ta gra, tak więc będzie ona dosyć stronnicza. Pozazdrościłam trochę dzieciom ciekawej serii gier - łamigłówek, więc gdy zobaczyłam Smart Games kierowany również do dorosłych, od razu zapragnęłam go mieć (wcale nie przez śliczne, błyszczące diamenciki, naprawdę! ;) ). Jednak chyba jestem trochę za stara na tą grę, bo mam wrażenie, że za szybko sobie z nią poradziłam, żadne z zadań nie zajęło mi więcej niż kilka minut. Ale po kolei.
Uwagę w Diamentowym Kodzie zwraca od razu piękne wykonanie. Plastikowe klejnoty wyglądają całkiem realistycznie, mają bardzo żywe kolory. Plansza do układania ich ma dopasowane wgłębienia, tak że umieszcza się je wygodnie, nie przesuwają się potem ani nie wypadają. Poręczne zamknięcie i niewielki format książeczki z zadaniami sprawiają, że grę możemy przechowywać bez pudełka, co znacząco zmniejsza miejsce zajmowane na półce i ładnie wygląda.
Co do rozgrywki – sam pomysł jest bardzo ciekawy. Mamy podane wskazówki co do umieszczenia niektórych klejnotów, i na ich podstawie musimy wydedukować pozycję pozostałych. Wymaga to łączenia kilku różnych informacji i wyciągania wniosków. Zawiódł mnie natomiast trochę poziom trudności zadań. Jest on bardzo zróżnicowany (do wyboru są cztery „poziomy wtajemniczenia”, trudność narasta też stopniowo wewnątrz tych poziomów), co dla mnie okazało się bardziej wadą, niż zaletą. Jako że w wieku na pudełku nie ma ograniczeń, spodziewałam się, że gra będzie wyzwaniem też dla dorosłego. Tymczasem, według mnie, pierwsze 20 zadań można spokojnie pominąć, bo odpowiedź widać od razu, a naprawdę ciekawie robi się dopiero w połowie książki z zadaniami. Takie zróżnicowanie poziomów trudności jest dobre, jeśli chcemy kupić grę dla dziecka, ale samemu też się trochę przy niej pobawić, albo dla dwójki dzieci w różnym wieku. Natomiast dla jednej osoby, jest to trochę strata, bo część poziomów będzie do pominięcia – dorosły czy nastolatek będzie nudził się przy tych prostych, natomiast dziesięciolatek zapewne nie podoła tym najtrudniejszym. Na plus natomiast działa regrywalność: nie jest wcale tak, że gdy raz rozwiążemy któreś zadanie, będziemy już zawsze wiedzieć, jakie jest rozwiązanie i granie drugi raz straci sens. Nie ma szans spamiętać tych wszystkich układów klejnotów, więc możemy spokojnie wrócić do Diamentowego Kodu po jakimś czasie i też będziemy się świetnie bawić. Czyli, ciekawych poziomów jest mniej, niż się spodziewałam, ale za to można rozwiązywać je wiele razy.
Podsumowując, Diamentowy Kod to całkiem ciekawa, przyjemna łamigłówka, która nada się zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Jednak, kupując grę dla osoby dorosłej, trzeba mieć na uwadze, że nie wszystkie poziomy takiego gracza zainteresują. Nie jest to coś dla osób, które oczekują intensywnego główkowania przy każdym zadaniu, tylko raczej lżejsza, ale satysfakcjonująca rozrywka umysłowa.

Dostawa

)
3159814
Ładowanie...