Xi
Wydawnictwo : MiND
-28%

29,90 zł

21,52 zł

oszczędzasz 8,38 zł (28%)

Dostępność 24 godziny
Paczka w Ruchu 5,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Poczta Polska 8,99 zł
Paczkomaty 8,99 zł
Kurier 10,99 zł

Opis

Książka o porozumieniu, bliskości i wychowaniu dzieci bez zbędnej przemocy, która uczy jak właściwie stosować dialog z najmłodszymi m.in. dzięki słuchaniu i rozumieniu ich. Inspiracją do jej powstania było praktyczne badanie przez autorkę popularnej metody wychowawczej porozumienia bez przemocy, znanej jako NVC, opracowanej i wdrożonej przez amerykańskiego psychologa Marshalla B. Rosenberga. Zofia Aleksandra Żuczkowska łącząc naukową wiedzę z osobistymi doświadczeniami opartymi na wieloletniej pracy z dziećmi i dorosłymi opracowała skuteczne sposoby na opanowanie nawet najbardziej problematycznych przypadków jedynie za pomocą właściwego rozwijania relacji i budowania obustronnego porozumienia.

Autorka przekonuje, że dzieci wychowując się, słuchają dorosłych i na podstawie ich relacji kształtują własną osobowość, będącą wzorem do ich późniejszego zachowania w nastoletnim i w końcu dorosłym życiu. Publikacja zawiera liczne ćwiczenia gotowe do zastosowania oraz przykłady ich użycia, prowadzące do właściwego wychowania metodami dalekimi od przemocy.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 373867
Tytuł Dialog zamiast kar
Autor Zofia Aleksandra Żuczkowska
Wydawnictwo MiND
Cena okładkowa 29,90 zł
Nasza cena 21,52 zł

Recenzje

5 / 5
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Katarzyna F.

| 31-03-2020
W tym poradniku każdy rodzic może znaleźć wsparcie dotyczące wychowania dziecka. Autorka bazuje na Non Violent Communication, czyli komunikacji bez przemocy. Metoda polega na tym,aby rozmawiać z dzieckiem oraz budowac porozumienie i nie używać w relacji z nim jakiejkolwiek przemocy. Myślę, że każdy – zarówno matki, jak i ojcowie powinni to przeczytać.

Anita W.

| 31-03-2020
Dobry poradnik parentingowy, przeznaczony wybitne dla rodziców, niekoniecznie dla pedagogów. Zrozumiały i łatwy w odbiorze. Plusem są zdecydowanie przykłady, jakie przytacza autorka dla lepszego zrozumienia całości.

Ania T.

| 21-03-2020
Czytała już Juula, który był ogromną inspiracja dla Żuczkowskiej i powiem szczerze: dobrze, że mamy po pierwsze współczesną autorkę zainteresowaną koncepcją wychowania bez przemocy, a jeszcze lepiej, że pochodzi ona z naszego kraju i publikuje na naszym rynku. Książka doskonale obnaza wszystkie błędy tradycyjnych relacji z dziećmi, które większośc z nas bądź co bądź odziedziczyła po rodzicach, którzy dziedziczyli swoje podejście po dziadkach etc. Teraz czasy się już zmieniły, a wraz z nimi metody wychowawcze. Bez ksiażek takich jak ta można się czasem pogubić, a nawet załamac, będąc rodzicem. Sama zrozumiałam jak wiele błędów zdarza mi się popełniach, którcyh nie widzę czasem nieświadomie, a czasem specjalnie, dla włąsnej wygody. Podejście Zuczkowskiej otworzyło mi oczy. Gorąco polecam książkę wszystkim rodzicom.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
Paczka w Ruchu
czas dostawy
8 Kwiecień, Środa
przedpłata
5,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
8 Kwiecień, Środa
przedpłata
7,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
8 Kwiecień, Środa
przedpłata
8,99 zł
pobranie
Niedostępne
Paczkomaty
czas dostawy
7 Kwiecień, Wtorek
przedpłata
8,99 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
7 Kwiecień, Wtorek
przedpłata
10,99 zł
pobranie
Niedostępne

Produkty od Autora:

Prawdpodobnie zainteresuje Cię również:

Ładowanie...