Xi
Wydawnictwo: MiND
Liczba stron: 256

Kup w zestawie:

3 produkty
wartość produktów w zestawie:
89,70 zł
63,67 zł
oszczędzasz 26,03 zł (29%)
-28%

29,90 zł

21,38 zł

oszczędzasz 8,52 zł (28%)

Dostępność 24 godziny
Paczka w Ruchu 7,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Paczkomaty 9,99 zł
Kurier 11,99 zł

Opis

Książka o porozumieniu, bliskości i wychowaniu dzieci bez zbędnej przemocy, która uczy jak właściwie stosować dialog z najmłodszymi m.in. dzięki słuchaniu i rozumieniu ich. Inspiracją do jej powstania było praktyczne badanie przez autorkę popularnej metody wychowawczej porozumienia bez przemocy, znanej jako NVC, opracowanej i wdrożonej przez amerykańskiego psychologa Marshalla B. Rosenberga. Zofia Aleksandra Żuczkowska łącząc naukową wiedzę z osobistymi doświadczeniami opartymi na wieloletniej pracy z dziećmi i dorosłymi opracowała skuteczne sposoby na opanowanie nawet najbardziej problematycznych przypadków jedynie za pomocą właściwego rozwijania relacji i budowania obustronnego porozumienia.

Autorka przekonuje, że dzieci wychowując się, słuchają dorosłych i na podstawie ich relacji kształtują własną osobowość, będącą wzorem do ich późniejszego zachowania w nastoletnim i w końcu dorosłym życiu. Publikacja zawiera liczne ćwiczenia gotowe do zastosowania oraz przykłady ich użycia, prowadzące do właściwego wychowania metodami dalekimi od przemocy.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 373867
Tytuł Dialog zamiast kar
Autor Zofia Aleksandra Żuczkowska
Wydawnictwo MiND
Liczba stron 256
Rok wydania 2013
Wymiary produktu [mm] 135 x 210
Okładka Miękka
Cena detaliczna 29,90 zł
Nasza cena 21,38 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Asia S.

5/5
| 10-05-2020
Komunikacja oparta na empatii i wzajemnym słuchaniu nosi miano komunikacji bez przemocy. Ten model komunikacyjny staje się w ostatnich latach coraz bardziej popularny. Kary, groźby, czy przemoc psychiczna lub fizyczna nigdy nie przyniosą rodzicom zamierzonego celu. Autorka bardzo słusznie przekonuje, że więzi buduje się poprzez zaufanie, bezpośrednie nazywanie uczuć oraz rozmowę. W celu ułatwienia całego procesu do książki zostały dołączone ćwiczenia, które można samodzielnie wykonać. Na pewno jeszcze nie raz sięgnę po tę książkę, polecam.

Danuta O.

5/5
| 10-05-2020
To chyba najlepszy poradnik o rodzicielstwie jaki czytałam. Łatwy do zrozumienia, przejrzysty i pomocny. Może nie brałabym za pewnik absolutnie wszystkiego co zostało w niej napisane ale ogółem myślę, że bardzo pomaga w wychowywaniu dzieci i ułatwia dialog z najmłodszymi.

Judyta D.

5/5
| 30-04-2020
Fajna książka. Trochę w niej porozumienia bez przemocy, trochę rodzicielstwa bliskości – taki miks, mocno współczesny. Myslę, że większości młodych współczesnych rodziców powinna się spodobać. Mi siadła i mogę ją polecić. Pozdrawiam.

Karina R.

5/5
| 20-04-2020
Poradnik bardzo pomaga, zwłaszcza młodym rodzicom. Autorka zwraca szczególna osobe, że to my, dorośli w największej mierze odpowiadamy za zachowanie dzieci. Jesteśmy dla nich wzorem i to właśnie nasze postawy czy zachowania będą powielać. Przemoc w żadnym wypadku nie jest wskazana, więc autorka podpowiada, w jaki sposób rozmawiać oraz budować relacje z dziećmi.

Danuta A.

5/5
| 20-04-2020
Super pozycja, przydatna w kontaktach z dziećmi i wychowywaniu ich. Niekoniecznie trzeba całkiem zgadzac się z cała treścią ale moim zdaniem większość rozwiązań jest bardzo trafnych.

Milena G.

4/5
| 10-04-2020
Osobiście nie do końca zgodzę się z autorką książki mimo ze w wielu przypadkach przytoczonych w tej książce ma wiele racji. Myślę, że zawsze trzeba szukac złotego środka, bo nie zawsze wszystkie metody działają na każdym dziecku. Niemniej warto przeczytać Dialog zamiast kar, przynajmniej jako ciekawostkę.

Katarzyna F.

5/5
| 31-03-2020
W tym poradniku każdy rodzic może znaleźć wsparcie dotyczące wychowania dziecka. Autorka bazuje na Non Violent Communication, czyli komunikacji bez przemocy. Metoda polega na tym,aby rozmawiać z dzieckiem oraz budowac porozumienie i nie używać w relacji z nim jakiejkolwiek przemocy. Myślę, że każdy – zarówno matki, jak i ojcowie powinni to przeczytać.

Anita W.

5/5
| 31-03-2020
Dobry poradnik parentingowy, przeznaczony wybitne dla rodziców, niekoniecznie dla pedagogów. Zrozumiały i łatwy w odbiorze. Plusem są zdecydowanie przykłady, jakie przytacza autorka dla lepszego zrozumienia całości.

Ania T.

5/5
| 21-03-2020
Czytała już Juula, który był ogromną inspiracja dla Żuczkowskiej i powiem szczerze: dobrze, że mamy po pierwsze współczesną autorkę zainteresowaną koncepcją wychowania bez przemocy, a jeszcze lepiej, że pochodzi ona z naszego kraju i publikuje na naszym rynku. Książka doskonale obnaza wszystkie błędy tradycyjnych relacji z dziećmi, które większośc z nas bądź co bądź odziedziczyła po rodzicach, którzy dziedziczyli swoje podejście po dziadkach etc. Teraz czasy się już zmieniły, a wraz z nimi metody wychowawcze. Bez ksiażek takich jak ta można się czasem pogubić, a nawet załamac, będąc rodzicem. Sama zrozumiałam jak wiele błędów zdarza mi się popełniach, którcyh nie widzę czasem nieświadomie, a czasem specjalnie, dla włąsnej wygody. Podejście Zuczkowskiej otworzyło mi oczy. Gorąco polecam książkę wszystkim rodzicom.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
27 Październik, Wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
28 Październik, Środa
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
28 Październik, Środa
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
28 Październik, Środa
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Paczkomaty
czas dostawy
27 Październik, Wtorek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
27 Październik, Wtorek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Literatura piękna
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Komiksy
  • Ładowanie...