Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Dialog motywujący. Jak pomóc ludziom w zmianie

Jesteś psychologiem, terapeutą, pielęgniarką, psychiatrą, coachem, pracownikiem socjalnym? Pracujesz z dziećmi, a może z więźniami? Pomagasz innym wychodzić z życiowych tarapatów? A może jeszcze się tego uczysz i chcesz poszerzyć zakres swojej wiedzy oraz umiejętności? Ta książka jest dla Ciebie! „Dialog motywujący. Jak pomóc ludziom w zmianie” to jedna z najważniejszych publikacji, które pozwalajCzytaj więcej

Jesteś psychologiem, terapeutą, pielęgniarką, psychiatrą, coachem, pracownikiem socjalnym? Pracujesz z dziećmi, a może z więźniami? Pomagasz innym wychodzić z życiowych tarapatów? A może jeszcze się tego uczysz i chcesz poszerzyć zakres swojej wiedzy oraz umiejętności? Ta książka jest dla Ciebie! „Dialog motywujący. Jak pomóc ludziom w zmianie” to jedna z najważniejszych publikacji, które pozwalają na wydobycie z ludzi ich najcenniejszych wartości i pomagają im w osiągnięciu sukcesu w różnych dziedzinach.

Lektura ta sprawia, że młodym, początkującym psychologom będzie łatwiej nakreślić sobie sposób pracy, a pozostałym, bardziej zaawansowanym pomoże prowadzić terapię ukierunkowaną na wyniki, czyli efekty.

Materiał podzielono na kilka części złożonych z krótkich rozdziałów. Choć objętość pracy naukowej jest imponująca to dzięki tak przejrzystemu układowi łatwiej będzie poruszać się po treści, znaleźć najbardziej interesujące nas fragmenty i przyswajać sobie wiedzę we własnym tempie. Informacje zawarte w poradniku „Dialog motywujący. Jak pomóc ludziom w zmianie” można wykorzystywać w trakcie terapii, a także jako wstęp do niej.

Sam dialog motywujący (DM) to efektywna metoda wspomagania zmiany. Poradnik rozpoczyna się od omówienia tego zjawiska. Następnie poznajemy wskazówki dotyczące ustanowienia silnej relacji roboczej, nakierunkowania uwagi, a także wzbudzania i wzmacniania motywacji u pacjentów. Co istotne, należy też skupić się na planie działania, który pozwoli osiągnąć cel. Na końcu książki umieszczono słownik pojęć.

Ponadto, autorzy kładą duży nacisk na komunikację i radzą, na podstawie przykładów, jakie pytania zadawać, a których lepiej unikać. „Dialog motywujący. Jak pomóc ludziom w zmianie” zawiera również informacje dotyczące tego, jak łączyć dialog motywacyjny z innymi metodami i technikami pracy terapeutycznej.

Publikacja została przetłumaczona i przygotowana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, włożono w nią ogrom pracy. To sprawia, że każda osoba, która zawodowo zajmuje się pomocą ludziom w trudnych sytuacjach życiowych zdobędzie cenny materiał do doskonalenia swoich kompetencji i przełoży się to na zadowolenie pacjentów. Warto zapoznać się bliżej z lekturą „Dialog motywujący. Jak pomóc ludziom w zmianie”.

 

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
572521
Tytuł
Dialog motywujący. Jak pomóc ludziom w zmianie
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
608
Data premiery
2014-03-06
Rok wydania
2014
Wymiary produktu [mm]
23
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.9
Długość
230
Głębokość
155
Wysokość
30
Cena detaliczna
95,00 zł
Nasza cena
81,49 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
4 recenzje
 • 5
  4
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Wioleta I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-19
  Jedna z lepszych książek jakie ostatnio czytałam. Przede wszystkim jest życiowa, choć autor nie podejmuje technicznych kwestii związanych np. z mechanizmem uzależnień. Dużo w  niej porad na wagę złota, rzeczy o których nie miałam pojęcia pomimo mojej 10-letniej praktyki. Polecam każdemu, psychologom, terapeutom.   Takich pozycji jak ta to mam wrażenie, ze obecnie ze świeczką szukać. No i cena jaka atrakcyjna, jak za taką skarbnicę wiedzy bardzo niska.
 • Jagoda N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-11
  Dialog motywujący. Jak pomóc ludziom w zmianie to książka, którą kupiłam za rady znajomej. Mówiła wiele dobrego na jej temat, a że jestem psychologiem, to pomyślałam, że przyda mi się do mojej praktyki. Autor wnikliwie wszystko opisuje i to bardzo przystępnym językiem. Książka ma skromną szatę graficzną, ale nie szkodzi to, ponieważ nie jest to zwyczajna lektura na popołudnie. Co do ceny, kosztuje trochę, ale moim zdaniem warto. Bardzo warto. Polecam.
 • Michalina B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-08
  Pozycja obowiązkowa dla każdego terapeuty. Książka bardzo wzbogaciła moją wiedzę na temat pomocy przy wychodzeniu z uzależnień, czym zajmuje się zawodowo. Książka napisana jest dość przystępnym językiem, autor pisze konkretnie i na temat, dużo przykładów z życia wziętych, a to wszystko zamknięte w  bardzo ładnej szacie graficznej. Nie pozostaje mi nic innego jak dołączyć do grona zadowolonych czytelników i polecić.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 1. marca, piątek
0,00 zł
572521
Ładowanie...