Xi
 » Książki  » Nauki społeczne i humanistyczne  » Pedagogika i resocjalizacja

Spektrum zaburzeń autystycznych ASD (z ang. autism spectrum disorder) należy do zaburzeń neurorozwojowych i charakteryzuje się nieelastycznymi, powtarzającymi się i mocno ograniczonymi wzorcami zachowań i zainteresowań, a także poważnymi i utrzymującymi się trudnościami w nawiązywaniu relacji i społecznej komunikacji. Początek objawów najczęściej można zauważyć  już we wczesnym dzieciństwie, ale czasami mogą się one ujawnić znacznie później. Obserwuje się deficyty w różnych obszarach funkcjonowania człowieka - zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym. Ważne, by odpowiednio wcześnie zdiagnozować tego typu zaburzenie i spróbować poprawić jakość życia osobie nim dotkniętej. Tym bardziej, że jest to - przy obecnym stanie wiedzy - możliwe i dostępne.

Książka  „Diagnoza i terapia logopedyczna małego dziecka z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD)” (redakcja naukowa: Joanna Kwasiborska-Dudek, Danuta Emiluta – Rozya)  jest niezwykle pomocna dla wszystkich profesjonalistów pracujących na co dzień z dziećmi z ASD. Publikacja jest wynikiem współpracy specjalistów różnych dziedzin – logopedów, psychologów, lekarzy i pedagogów specjalnych. Autorzy są nie tylko naukowcami, ale także praktykami.  W książce znaleźć można opis wielu narzędzi (też tych autorskich) dostępnych w Polsce, które z powodzeniem można wykorzystywać podczas diagnozowania logopedycznego.

Problematyka ASD na polskim rynku wydawniczym jest ciągle reprezentowana w niewystarczającym stopniu. Książka „Diagnoza i terapia logopedyczna małego dziecka z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD)” stanowi duże wsparcie dla specjalistów i jest wartościowym źródłem informacji dla logopedów pracujących na co dzień z dziećmi. Książka jest wielowątkowa i bogata w szczegóły. Liczy prawie 500 stron, na których opisane są zarówno zagadnienia teoretyczne jak i wskazówki praktyczne. To cenne kompendium wiedzy z entuzjazmem przyjęte przez środowisko specjalistów.  „Diagnoza i terapia logopedyczna małego dziecka z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD)” rzetelnie i kompleksowo porusza problematykę trudności w zakresie komunikacji młodych osób ze spektrum autyzmu, a także dostarcza cennych narzędzi do wspierania ich rozwoju w tym obszarze.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Martyna G.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 31-01-2021 | Recenzja zweryfikowana
Diagnoza i terapia logopedyczna małego dziecka z zaburzeniem ze spektrum autyzmu (ASD) to pozycja obowiązkowa dla każdego małego dziecka, u którego stworzono autyzm, a raczej nie dla dziecka, a dla rodzica, który pomoże dziecku dzięki tym treściom. Wszystko bardzo przydatne, napisane ładnym językiem. Do tego bardzo ładna szata graficzna. Nic tylko czerpać ta wiedze pełnymi garściami. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam.

Gosia O.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 28-01-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książkę „Diagnoza i terapia logopedyczna małego dziecka z zaburzeniem ze spektrum autyzmu (ASD)” kupiłam za radą naszej pani psycholog i nie żałuję. Choć momentami książka jest mocno naukowa, napisana bardziej takim profesjonalnym językiem, to i tak wiele z niej wyniosłam. Dużo przykładów z życia wziętych, dużo porad i wskazówek. Poza tym bardzo estetyczna szata graficzna, dzięki czemu lektra jest jeszcze przyjemniejsza. Reasumując, polecam.

Ewa D.

Klient zweryfikowany

5/5
| 17-11-2020 | Recenzja zweryfikowana
POLECAM! Pozycja ciekawa, solidnie wydana, w twardej oprawie.

Dostawa

2898782
Ładowanie...