Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Detektyw Pozytywka

Detektyw Pozytywka prowadzi biuro „Różowe Okulary” w klimatycznej kamienicy. Znają go tam i lubią wszystkie okoliczne dzieci, bo nie istnieje zagadka, której nie umiałby rozwiązać. Książka detektywistyczna dla najmłodszych autorstwa Grzegorza Kasdepke pozwala czytelnikom na samodzielne rozwiązywanie zagadek przez uważne podążanie za głównym bohaterem. Przypadki, z jakimi spotyka się Pozytywka, dotCzytaj więcej

Polecamy inne produkty z serii "Detektyw Pozytywka" Zobacz wszystkie

Detektyw Pozytywka prowadzi biuro „Różowe Okulary” w klimatycznej kamienicy. Znają go tam i lubią wszystkie okoliczne dzieci, bo nie istnieje zagadka, której nie umiałby rozwiązać. Książka detektywistyczna dla najmłodszych autorstwa Grzegorza Kasdepke pozwala czytelnikom na samodzielne rozwiązywanie zagadek przez uważne podążanie za głównym bohaterem. Przypadki, z jakimi spotyka się Pozytywka, dotyczą np. roztrzaskanego wazonu na balkonie i innych sytuacji, z którymi dzieci mogą spotkać się na co dzień. Próby odgadnięcia prawdy rozwijają w czytelniku umiejętności wyciągania wniosków, a także logicznego myślenia.

Detektyw Pozytywka jest tak niesamowitą osobowością, że wciąż tworzą się książki opisujące jego przygody. Jego ciekawość do świata, bystry analityczny umysł i umiejętność słuchania sprawiają, że kochają go i dzieciaki i dorośli.

"Detektyw Pozytywka" to detektywistyczna książka dla najmłodszych, a to właśnie dlatego, że główny bohater najczęściej rozwiązuje sprawy zlecone mu przez dzieci. Niestety nie wiedzie mu się najlepiej, a większość dorosłych nie traktuje go zbyt poważnie. Na szczęście dzieci widzą, jaki jest na prawdę Pan Pozytywka. Zawsze mogą liczyć na jego profesjonalne podejście do tematu i fachową pomoc. Oczywiście od czasu do czasu w agencji "Różowe Okulary" zjawiają się również dorośli, a sprawy, z jakimi przychodzą, z pewnością zadziwią niejednego czytelnika.

Młody czytelnik, zagłębiając się w tajniki spraw, nie tylko świetnie się bawi, ale też rozwija swoje umiejętności detektywistyczne, które przydadzą mu się na co dzień. W ten sposób każda rozwiązana zagadka sprawdza się przede wszystkim przy ćwiczeniu logicznego i analogicznego myślenia. Dodatkowo przy rozwiązywaniu swoich spraw Detektyw Pozytywka wykorzystuje swoją wiedzę z zakresu matematyki, biologii, chemii czy fizyki. Dzięki temu Wasze dziecko przy okazji przyjemnej lektury dowie się, w jaki sposób można na co dzień korzystać z informacji zdobytych w szkole.

Każdy rozdział jest inną zagadką, a dzieci i dorośli, aż się rwą do tego, by wziąć czynny udział w ich rozwiązywaniu. Oczywiście rozwiązania są szczegółowo wyjaśnione na samym końcu książki. "Detektyw Pozytywka" to książka, która nie tylko bawi, ale też uczy!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
432718
Tytuł
Detektyw Pozytywka
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
96
Data premiery
2014-03-12
Rok wydania
2014
Wymiary produktu [mm]
205 x 145 x 14
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
0.24
Długość
205
Głębokość
145
Wysokość
14
Zobacz więcej
Recenzje
4,6/5
35 recenzji
 • 5
  29
 • 4
  3
 • 3
  0
 • 2
  2
 • 1
  1
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Beata K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-09-13
  Detektyw Pozytywka jest książką detektywistyczną dla młodszych dzieci. Jest bardzo interesująca .
 • Justyna W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-09
  Interesująca książka, dzieciom się bardzo podoba. Już mamy w planach kupno kolejnych książek z tej serii. Nie mam zastrzeżeń co do wykonania książki. Gorąco polecam.
 • Roksana Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-03-31
  "Detektyw Pozytywka” to pierwsza z sześciu, spisanych przez bardzo lubianego w mojej rodzinie, autora książek dla dzieci – pana Grzegorza Kasdepke, książek o przygodach tytułowego detektywa (duży plus dla ilustratora, pana Piotra Rychela, za sympatyczną i budzącą zaufanie już samym wyglądem postać detektywa Pozytywki). Każda z tych książek to zbiór krótkich, maksymalnie kilku stronicowych, opowiadań, idealnych do samodzielnego czytania przez młodych czytelników, jak i do wspólnego czytania rodzica z dzieckiem np. przed snem. Każde z tych opowiadań to inna przygoda-zagadka, której rozwiązanie znajduje genialny właściciel agencji detektywistycznej „Różowe okulary”. Jednak rozwiązanie to nie zostaje przedstawione Czytelnikowi (przynajmniej nie od razu) – rozdział zakończony jest pytaniem do młodego adepta sztuki detektywistycznej. Jest to, według mnie, wraz z tematyką samych zagadek, zabieg literacki zasługujący na duże uznanie. Zagadki nie są wyszukane, nie są to żadne mrożące krew w żyłach kryminalne historie, tylko sytuacje możliwe do zaobserwowania w otaczającym nas świecie, nad którymi zastanowienie się ma detektywów – czyli nas czytelników – nauczyć przede wszystkim logicznego myślenia, a także zaznajomić z prawami natury. Rozwiązując je dowiadujemy się przykładowo co się dzieje z wodą gdy zamarza, a z powietrzem, gdy się nagrzewa, jaka jest temperatura ciała zdrowego człowieka, a także jaki kolor najbardziej „przyciąga” słońce. Rozwiązania niektórych problemów uczą nas zdrowego trybu życia – pokazują po co myjemy owoce przed jedzeniem, dlaczego nie powinniśmy jeść chipsów, czy jaki jest powód prania skarpetek. Bywają w nich także przemycone zasady bezpieczeństwa (np. aby unikać stania pod krawędzią dachu w trakcie odwilży) czy informacje o otaczającym nas świecie teraz i dawnej (np. czego potrzebujemy robiąc cement czy jak działały dawne zegarki). Ponadto niezwykle istotnym elementem wielu zagadek jest logiczne myślenie, dedukowanie i wyciąganie wniosków. „Detektyw Pozytywka” jest lekturą zalecaną w klasach I-III szkoły podstawowej, jednak z powodzeniem można go czytać młodszym dzieciom i wspólnie rozwiązywać z nimi łatwiejsze zagadki; te trudniejsze można im prostymi słowami wyjaśnić, w czym mogą pomóc zawarte z tyłu książki odpowiedzi do wszystkich zagadek, napisane w bardzo przystępny sposób, tak aby także samodzielnie czytające lekturę dzieci mogły uzyskać odpowiedź na pytanie z opowiadania, w sytuacji gdy same nie będą potrafiły jej udzielić. Gorąco polecam.
 • Katarzyna G. Klient niezweryfikowany
  2.0
  2020-12-19
  Lektura dla 3 klasy. Wiele dzieci w klasie raczej rozczarowane bo: nudna, infantylna , zbyt banalna dla 8,9 letnich poszukiwaczy przygód. Myślę że dla 6 latków lepiej się sprawdzi. Moje dziecko zachwycone przygodami np Piątki z Zakątka, czy Psimi Troskami, tą pozycją nie tylko nie zachwyciło się ale z trudem dobrnęło do końca.
 • Paulina K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-12-18
  Pięknie wydana, ciekawa, dla dzieci w rożnym wieku - myśle że spokojnie w przedziale 4-12 lat. Do tego atrakcyjna cena :)
 • ZBIGNIEW C. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-11-18
  Bardzo śmieszne anegdoty z życia dociekliwego detektywa. Gorąco polecam.
 • Daria J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-11-09
  Synowi się podoba. CO można więcej. Najpierw wysłuchał audiobooka, potem kupiłem mu książkę, którą pochłonął w kilka dni.
 • Monika K. Klient niezweryfikowany
  1.0
  2020-07-17
  Kolejna lektura szkolna przerabiana w klasie 2. Fajna, sympatyczna, wciągająca. Moja córka z racji bardzo dużej niechęci do czytania przy tej mnie pozytywnie zaskoczyła sama garnęła się do czytania, opowiadania są ciekawe i pokazują jak można rozwiązać zagadki obserwując otoczenie. Dodatkowym plusem są pytania znajdujące się na końcu każdego rozdziału takie sprawdzające czy dziecko czyta ze zrozumieniem
 • Sara Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-10
  Kształtowanie logicznego myślenia poprzez czytanie bajki? Oczywiście! Po przeczytaniu wraz z córką książki o przygodach Detektywa pozytywki stwierdzam, że to jedna z pozycji, które muszą znaleźć się na półkach domowej biblioteczki. Książka bawi, a także zmusza dzieci do myślenia i łączenia faktów. Całość sprawia naprawdę wiele frajdy.
 • Violetta L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-06
  Detektywistyczne zagadki dla dzieci w każdym wieku. Moja dwójka bardzo polubiła tą książkę. Często wyrywali ją sobie z rąk. Z niecierpliwością czekamy się kolejne zagadki, bo dzieciom w końcu znudzą się te same. Książeczka jest bardzo ładnie ilustrowana.
 • Rafal Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-29
  Świetna książka dla dzieci w różnym wieku. Bardzo ładnie wydana i ciekawa. Zagadki mają na celu przybliżenie dziecku rzeczy dla normalnych, ale dla dziecka niewytłumaczalnych. Mój synek bez problemu sam rozwiązywał zagadki z detektywem Pozytywką.
 • Roksana T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-29
  Ta książka jest idealna dla dzieci. Bohaterowie i sytuacje są bardzo podobne do tych, które występują w „prawdziwym życiu”. Dziecko z radością poznaje kolejne kroki detektywa, które doprowadzą go do rozwiązania zagadki. Co więcej, maluchy maja możliwość dopytywania w czasie pytania, czy też samodzielnego wymyślania możliwych rozwiązań. To wspaniała pozycja czytelnicza.
 • Bożena D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-22
  Bardzo ładnie wydana książka o przygodach miłego detektywa. Zajmuje się on bardzo zwykłymi dla nas zagadkami. Dla dzieci jednak mogą one być faktycznie kryminalne. Pozwalają dziecku rozwijać umiejętności logicznego myślenia. Zagadki poruszają świat chemii, fizyki i biologii. A poza tym są po prostu ciekawe dla maluchów. Polecam.
 • Andrzej J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-16
  Dzięki tej książce każde dziecko może poczuć się jak detektyw. Detektyw Pozytywka wzbudził wielką sympatie mojego syna. Moje dziecko wręcz nie mogło się doczekać, jaka kolejna zagadkę będzie musiał rozwiązać główny bohater. Zarówno treść, jak i szata graficzna są godne pochwały.
 • Robert J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-15
  Ta książeczka, to taki Sherlock Holmes dla dzieci. Nie ma krwi, tylko ciekawe zagadki odnoszące się do dnia codziennego. Detektyw, główny bohater, jest bardzo przyjemną postacią. Moje dzieci chętnie go naśladowały. Jest lekko gapowaty. Na pewno spodoba się dzieciom z natury ciekawym swojego otoczenia
 • Oskar E. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-08
  Detektyw Pozytywka to bardzo ciekawa postać. Autorzy postarali się, żeby główny bohater przykuł uwagę, zainteresował dzieci. Treść jest fajnie napisana, z elementami humorystycznymi. Całość uzupełniają ładne ilustracje. Moje dzieci mają niezłą frajdę podczas rozwiązywania zagadek. Polecam.
 • Eliza E. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-04
  Oby więcej takich postaci w literaturze dziecięcej! Mój syn przeczytał tę książkę już trzy razy. Bardzo polubił główną postać – Detektywa Pozytywkę, któremu nie straszna żadna zagadka. Książka sprawia, że dziecko uczy się logicznie łączyć fakty i samo dochodzi do rozwiązania każdej z zagadek. To wspaniałe połączenie przyjemnego z pożytecznym.
 • Paula L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-01
  Połącznie przyjemnej lektury z elementami nauki. Czyli kompilacja idealna! Dla mnie, jako rodzica wszystkie zagadki zawarte w książeczek wydawały się banalne. Jednak widziałam, że córka musiała się nieźle nagłówkować, żeby dojść do rozwiązania. Super, takie pozycje lubię!
 • Mariusz H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-25
  Zbiór ciekawych zagadek, które sformułowane są jako historyjki. Często rozwiązuję je wspólnie z synkiem i gdy ma problem, to staram się go nakierować na właściwy trop. Pamiętajcie, żeby nigdy nie robić zadania za dziecko! Po to tworzy się takie lektury, aby maluch rozwijał umiejętność dedukcji.
 • Marianna M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-23
  Detektyw Pozytywka stał się jednym z ulubionych bohaterów mojego dziecka. Postać prowadzi biuro detektywistyczne, a wszystkie zagadki, które próbuje rozwiązać dotyczą codziennego życia. Młody czytelnik ma możliwość samodzielnego rozwiązania problemu, ale musi być przy tym bardzo uważny. Z całego serca polecam.
 • Łukasz B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-18
  Przyjemna lektura dla drugoklasistów. Zawarte w niej elementy chemi, biologii i fizyki pomagają dziecku zrozumieć otaczający świat. A wszystko to pod przykrywką fajnej historii głównego bohatera. Do tego świetne ilustracje.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 27. lutego, wtorek
0,00 zł

O Autorze


432718
Ładowanie...