Xi

Losy Wiktora Forsta są zagadką. Czy rozwiąże ją "Deniwelacja", czwarty tom historii zakopiańskich śledztw?

W góry nadchodzi wiosna. Powoli zaczyna topnieć śnieg na zboczach i w dolinach, przyroda budzi się do życia. Jednak nie wszyscy obudzą się w tym roku... topniejący w Tatrach śnieg odsłania makabryczny widok na zboczach Giewontu, przypadkowi turyści odnajdują zwłoki pięciu kobiet. O ile śledczy zdołali ustalić, za życia nic ich ze sobą nie łączyło. Zimą nie zaginęła też żadna wycieczka na szlakach, a wszystkie ofiary wypadków, które przydarzyły się w górach, zostały odnalezione.

Upiorne znaleziska nie mają w dodatku żadnych śladów świadczących o tym, by doszło do zabójstw. Zakopiańscy śledczy zadają sobie pytanie "Gdzie jest Wiktor Forst?". Jest ono bardzo zasadne, okazuje się, że po raz kolejny ślady prowadzą do byłego komisarza. Ktoś go wrabia czy pogubił się już do reszty? W Zakopanem znikają jednak kolejne kobiety i nie ma już wątpliwości, że na Podhalu pojawił się seryjny zabójca.

Tymczasem Forst trochę się pogubił. Były komisarz nie należy do ludzi, którzy potrafią żyć spokojnie, jego wyrzuty sumienia i chęć odkupienia win powodują, że coraz bardziej pogrąża się w mroku, który go otacza.

Niesamowite tempo akcji, dramatyczne akcenty osobiste. Potworna zagadka, którą muszą rozwikłać policjanci - wszystko to przynosi kolejna część serii o Wiktorze Forście. W "Deniwelacji" autor nie oszczędza swojego bohatera, skupia się na rozebraniu na czynniki pierwsze jego psychiki i dotychczasowego życia. Akcja powieści nakreślona jest z kilku różnych punktów widzenia, jednak nie spowalnia to tempa książki, która toczy się wartko jak tatrzański potok. Czytelnik, kibicując rozwiązaniu zagadki cały czas zastanawia się, czy policja dorwie mordercę i kto okaże się nim być?

Remigiusz Mróz, autor książek, których głównym bohaterem jest komisarz Forst, to najpoczytniejszy polski autor powieściowy. Urodził się w 1987 roku, jest prawnikiem (doktorem prawa) oraz pisarzem kryminałów, ale pisuje również książki sensacyjne, thrillery oraz fantastykę naukową. Do tej pory opublikował ponad 40 książek z różnych gatunków, jego seria o Joannie Chyłce została zekranizowana przez TVN, a prawa do ekranizacji serii z Sewerynem Zaorskim wykupiło Canal+

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

O Autorze


693080
Ładowanie...