Xi
 » Książki  » Literatura piękna

Bohaterowie "Ślepnąc od świateł" powracają w kolejnej porywającej opowieści! "Dawno temu w Warszawie" kontynuuje losy postaci znanych polskim czytelnikom, ponownie zapraszając na literacką podróż pełną egzystencjalnego niepokoju, stanowiącą śmiałą wizję współczesnego społeczeństwa. Świat ulega nagłej zmianie, a pandemiczna rzeczywistość otwiera drogę nowym siłom, które dotąd pozostawały w ukryciu. Z czym tym razem zmierzą się bohaterowie Jakuba Żulczyka?

O czym jest "Dawno temu w Warszawie"? Poznaj poruszającą opowieść o granicach dobra i zła!

Koniec starego świata, a może raczej początek nowej rzeczywistości? Jacek Nitecki ostrożnie wkracza w 2020 r., a Warszawa z rozmachem wchodzi w następną fazę pandemii. Ludzie izolują się od społeczeństwa w swoich domach. Zamykają głowy i otwierają wrota strachu. W tych zwariowanych czasach niektórzy wciąż jednak toczą walkę na ulicach Warszawy. Marta Pazińska z całych sił pomaga osamotnionym osobom. Dokąd zaprowadzi ją ta wojna?

Warszawa ujawnia nowe oblicze, a w jej mrocznych zakamarkach czają się ci, którzy potrafią wykorzystać tę sytuację. To początek walki o wielkie wpływy i duże pieniądze. Granice między dobrem a złem znikają, a straszliwe rządze wychodzą z cienia. Jak bohaterowie poradzą sobie w nieznanej dotąd rzeczywistości? Jacek Nitecki oraz Marta Pazińska szukają swojego miejsca w Warszawie, uczestnicząc w nowym rozdziale porywającej opowieści!

"Dawno temu w Warszawie" - opinie o książce polskiego pisarza docenionego przez krytyków

"Dawno temu w Warszawie" Jakuba Żulczyka to kolejna podróż do mrocznych zakątków Warszawy, a przy tym dobra okazja, by znów przyjrzeć się wielu problemom współczesności. Tym razem autor nawiązuje do czasu pandemii, która rzuca bohaterom niespodziewane wyzwania i zmienia dotychczasowy obraz ich świata. Pisarz ponownie w charakterystycznym dla siebie stylu opowiada o polskiej rzeczywistości, trafnie komentując wiele społecznych tematów. Warto poznać, nawet jeżeli to dopiero początek przygody z twórczością tego autora!

Jakub Żulczyk to znany pisarz i dziennikarz, chętnie wybierany przez polskich czytelników. Urodził się w 1983 r. w Szczytnie. Obecnie mieszka w Warszawie. Współpracował z Wprost, Tygodnikiem Powszechnym czy Metropolem. Karierę pisarską rozpoczął w 2006 r., wkrótce zdobywając niemałe uznanie krytyków. Współprowadził "Redakcję Kultury" w TVP2. Zdobył ważne nagrody literackie, a za "Ślepnąc od Świateł" był nominowany do Paszportów Polityki.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


3424026
Ładowanie...