Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Czujesz tak, jak myślisz. Praktyczne zastosowanie terapii poznawczo-behawioralnej w pracy z dziećmi i młodzieżą

Paul Stallard

(okładka miękka)

5/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: 200
Serie: Poradnik psychologiczny
-15%

45,00 zł

38,25 zł

oszczędzasz 6,75 zł (15%)

Dostępność 2 dni robocze
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Kurier InPost 12,99 zł
Kurier DPD 11,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 9,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Orlen Paczka 6,99 zł

Opis

Paul Stallard jest profesorem Uniwersytetu w Bath w Wielkiej Brytanii z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą w obszarze zdrowia psychicznego. Jest także autorem książki „Czujesz tak jak myślisz. Praktyczne zastosowanie terapii poznawczo-behawioralnej w pracy z dziećmi i młodzieżą”. Książka adresowana jest przede wszystkim do terapeutów, psychologów, pedagogów , którzy pracują na co dzień z maluchami i nastolatkami. Wiele mogą też skorzystać rodzice, którzy dzięki publikacji mają szansę poznać praktyczne narzędzia wykorzystywane podczas pracy terapeutycznej.

Terapia poznawczo-behawioralna jest jedną z najbardziej skutecznych oraz przebadanych i opisanych form pomocy terapeutycznej. Zasadniczo stosowana jest przede wszystkim w przypadku zaburzeń psychicznych o podłożu lękowym lub depresyjnym. Zgodnie z podstawowym założeniem tego rodzaju terapii jest fakt, że myśli, emocje i zachowania wzajemnie na siebie oddziałują, tworząc tym samym pewne wzorce, które nie zawsze są wspierające. Na przestrzeni lat rozmaite wzorce ulegają utrwaleniu, co nie zawsze jest korzystne dla danego człowieka. Celem terapii poznawczo - behawioralnej jest rozpoznanie tych schematów, które utrudniają funkcjonowanie lub blokują rozwój, a zastąpienie ich właściwymi wzorcami.

Książka pod tytułem „Czujesz tak jak myślisz. Praktyczne zastosowanie terapii poznawczo-behawioralnej w pracy z dziećmi i młodzieżą” jest pionierską publikacją zawierającą materiały do wykorzystania w czasie pracy terapeutycznej. Początek książki zajmuje teoria związana z terapią poznawczo-behawioralną oraz omówienie konkretnych wskazówek dotyczących tego, jak należy korzystać z niniejszego zeszytu ćwiczeń. Kolejny etap to prezentacja programów terapeutycznych dostosowanych do wieku i rozwoju dzieci i młodzieży. Przedstawione w książce rozwiązania były wielokrotnie sprawdzane i przebadane przez autora.

 „Czujesz tak jak myślisz. Praktyczne zastosowanie terapii poznawczo-behawioralnej w pracy z dziećmi i młodzieżą” jest nieocenioną pomocą w pracy terapeutycznej i stanowi ogromną inspirację dla psychologów, terapeutów i pedagogów.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 2968197
Tytuł Czujesz tak, jak myślisz. Praktyczne zastosowanie terapii poznawczo-behawioralnej w pracy z dziećmi i młodzieżą
Autor Paul Stallard
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 200
Data premiery 2021-01-26
Rok wydania 2021
Wymiary produktu [mm] 260 x 202 x 18
Okładka Miękka
Waga Produktu [kg] 0.5
Cena detaliczna 45,00 zł
Nasza cena 38,25 zł
Serie: Poradnik psychologiczny

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Monika W.

5/5
| 10-04-2021
Piękna książka! Wprowadza w meandry terapii poznawczo behawioralnej, wyjaśnia najważniejsze jej kwestie, wprowadza również ciekawe pojęcia, dzięki którym łatwo wprowadzić w to również dziecko. Wiele ćwiczeń, które można wykorzystać w pracy terapeutycznej. W wersji angielskiej możliwe ściągnięcie ich ze strony internetowej autora. Zawiera również ładnie ilustracje. Bardzo szybko sie czyta

Sabina S.

5/5
| 06-04-2021
Ta książka powinna znaleść się na półce u każdego terapeuty, który się zajmuje terapią poznawczo-behawioralną u dzieci i młodzieży. Znam słabe strony w swojej pracy. Szukałam czegoś żeby się doszkolić. Masa informacji w środku, napisana tak, że łatwo je przyswoić. Dużo przykładów ćwiczeń. Naprawdę skarbnica wiedzy. Polecam każdemu kto pracuje w tej dziedzinie. Mozą się wiele z tej pozycji dowiedzieć.

Adriana Z.

5/5
| 29-03-2021
Ksiażka została mi polecona przez terapeutę. mam dziecko które chodzi na tego typu terapię. Chciałam się dowiedzieć czegoś więcej więc poprosiłam o rekomendacje książek. To była jedna z wymienionych pozycji. Po przeczytaniu stwierdzam, ze warta zakupu. napisana jest o dziwi w miarę przystępnym językiem nawet jak dla osoby co nie wie za dużo w tym temacie. Przykłady pomagają zrozumieć treść. Polecam innym.

Sara F.

5/5
| 28-03-2021
Jako osoba, która zna się trochę na temacie terapii poznawczo-behawioralnej przyznam ze ta książka dobrze obrazuje wszystkie wazę kwestie. Znajdziemy trochę ćwiczeń, masę przykładów oraz oczywiście dużo nowych informacji. Wszystko to napisane przystępnym językiem, który zrozumieją też osoby mające pierwszy raz styczność z tematem. Może się przydać terapeutom jak i rodzicom dzieci które uczęszczają na terapie.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
22 Wrzesień, Środa
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
23 Wrzesień, Czwartek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
22 Wrzesień, Środa
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
23 Wrzesień, Czwartek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
23 Wrzesień, Czwartek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
23 Wrzesień, Czwartek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
23 Wrzesień, Czwartek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
22 Wrzesień, Środa
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...