Xi

Cztery umowy. Droga do wolności osobistej

Don Miguel Ruiz dzieli się z czytelnikami wiedzą, jaką zdobył zgłębiając filozofię indiańskiego plemienia Tolteków, żyjących w czasach starożytności na terytoriach obecnego Meksyku. Ich recepta na szczęście mieści się w czterech zasadach: wierność swoim słowom, dystans wobec zewnętrznych zjawisk i wydarzeń, nieuprzedzanie faktów i działanie na 100% swoich aktualnych możliwości.Spokój ducha, życiowCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Galaktyka
 • Data premiery: 2007-04-13
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 124
 • Wymiary: 18

Don Miguel Ruiz dzieli się z czytelnikami wiedzą, jaką zdobył zgłębiając filozofię indiańskiego plemienia Tolteków, żyjących w czasach starożytności na terytoriach obecnego Meksyku. Ich recepta na szczęście mieści się w czterech zasadach: wierność swoim słowom, dystans wobec zewnętrznych zjawisk i wydarzeń, nieuprzedzanie faktów i działanie na 100% swoich aktualnych możliwości.

Spokój ducha, życiowa harmonia i prawdziwa wolność są w zasięgu każdego z nas - bo jedyne, co nas od nich dzieli, tkwi w naszych wnętrzach. Walkę o szczęście należy więc zacząć od spojrzenia w głąb siebie, zdefiniowania przyczyny problemów i pracy nad ich rozwiązaniem.

Warto w tej pracy kierować się czterema zasadami Tolteków: przesłanie płynące z ich mądrości motywuje do działania, skłania do przemyśleń nad własną naturą i jej specyfiką, a także stosunkiem do otaczającego nas świata. Każdą z zasad należy potraktować jako zobowiązanie wobec samego siebie - i uczciwie się z nich wywiązać; szybko przekonasz się, że ich przestrzeganie w istocie ułatwia życie, zaś w dłuższej perspektywie prowadzi do szczęśliwego, satysfakcjonującego życia bez niepotrzebnych trosk.

Najlepszym dowodem na wartość mentalnej spuścizny Tolteków jest popularność, jaką cieszy się ona we współczesnym świecie: "Cztery umowy" doczekały się przekładów na trzydzieści języków, a łączną sprzedaż książki na całym świecie liczy się w milionach egzemplarzy. Filozofia Tolteków inspiruje mieszkańców współczesnego Zachodu do spojrzenia na życie z zupełnie nowej perspektywy, uświadomienia sobie mechanizmów, które kształtują naszą rzeczywistość, a z których często nie zdajemy sobie sprawy.

Don Miguel Ruiz ma w swoim pisarskim dorobku kilka publikacji poświęconych nauczaniu Tolteków, a także poradniki psychologiczne omawiające tematykę relacji międzyludzkich. Ze względu na swój obszar zainteresowań obejmujący szamanizm, alternatywne wierzenia i starożytne systemy filozoficzne bywa nazywany "nowym Ruizem Carlosem Castanedą". Lektura książek Miguela Ruiza wyniosła życie tysięcy ludzi na nieosiągalny dotąd dla nich poziom. Czas, abyś i Ty wziął swój los we własne ręce!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
136383
Tytuł
Cztery umowy. Droga do wolności osobistej
Wydawnictwo
Liczba stron
124
Data premiery
2007-04-13
Rok wydania
2011
Wymiary produktu [mm]
18
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.14
Długość
185
Głębokość
125
Wysokość
10
Nasza cena
18,49 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,8/5
20 recenzji
 • 5
  17
 • 4
  2
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Sylwia K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-02-07
  Bestseller! Nie trzeba przedstawiać tej pozycji można tylko potwierdzić fakt, że jest to świetna książka i polecam ją każdemu kto szuka klucza do zrozumienia siebie.
 • Marlena I. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-05-10
  Autor książki przekonuje, że poprzez zycie według czterech umów możemy stać się o wiele bardziej szczęśliwi. Myslę, że sporo jego tez jest prawdziwych i ma zastosowanie w życiu codziennym. Proces zmiany jest z pewnością długotrwały i to wyłącznie od nas zależy, jaki los sobie zgotujemy. Ksiązka warta przeczytania, dająca do myślenia.
 • Izabela B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-10
  Warto przeczytać !!!
 • Ola M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-28
  Prosto napisana, szybko się czyta. Autor pokazuje że z każdej sytuacji jest rozwiązanie i to rozwiązanie my sami możemy znaleźć. Polecam.
 • Krzysztof N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-25
  Publikacja jest krótka, ale bardzo treściwa. Uważam, ze można znaleźć w niej wiele mądrości i słów, które warto wcielić w życie. Proces zmiany może naprawdę spowodować, ze staniemy się szczęśliwszymi, zadowolonymi z siebie i życia ludźmi. Warto spróbować!
 • Joanna S. Klient niezweryfikowany
  3.0
  2020-04-16
  Książka trochę mnie rozczarowała. Mam wrażenie że jest dla tych którzy po raz pierwszy sięgają po tego typu pozycje, chociaż i wtedy nie wiem czy się nie rozczarują. Porusza ważne tematy ale w bardzo nieciekawy sposób. Raczej jej nie będę polecał.
 • Natalia G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-10
  Książka niesie ze sobą dość ciekawy przekaz. Każdy może być szczęśliwy, ale powinien ku temu poczynić pewne kroki i przede wszystkim otworzyć się na zmiany. To książka, która zdecydowanie może zmienić nasze podejście i sposób myslenia. Warto do niej sięgnąć i skorzystać w zawartych tam rad.
 • Dorota A. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-04
  Ciekawa, krótka i ważna. Takbym opisała tą książkę.
 • Magda U. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-03-26
  W książce zostały przedstawione cztery zasady, które powinny mobilizować człowieka do zmian. Oczywiście trzeba wziąć sobie do serca słowa autora, że największy wpływ na nasz los mamy my sami i musimy wyjść z własnej strefy komfortu. Publikacja daje do myślenia i z pewnością może zmienić nastawienie do życia, polecam.
 • Patryk L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-23
  Przekazem tej książki według mnie jest "żyć świadomie". Każda decyzja, którą podejmujemy rodzi konsekwencje. Trzeba żyć zgodnie z własnym sumieniem.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
0,00 zł

O Autorze


136383
Ładowanie...