Cztery pory zbrodni. Lato

  2 recenzje

DRUGI TOM SERII CZTERY PORY ZBRODNIPo śledztwie w sprawie zaginionych nastolatek życie Huberta "Huba" Rajchera wydaje się zmierzać w dobrą stronę. Były oficer GROM-u uczy samoobrony w Akademii Rajchera, po raz pierwszy od dawna ma swój własny kąt i namiastkę stabilności. Jednak duchy z przeszłości powracają, a co więcej - chcą zemsty.Warszawą wstrząsa zabójstwo popularnego piosenkarza. Do akcji wkCzytaj więcej

więcej parametrów

O książce

DRUGI TOM SERII CZTERY PORY ZBRODNI

Po śledztwie w sprawie zaginionych nastolatek życie Huberta "Huba" Rajchera wydaje się zmierzać w dobrą stronę. Były oficer GROM-u uczy samoobrony w Akademii Rajchera, po raz pierwszy od dawna ma swój własny kąt i namiastkę stabilności. Jednak duchy z przeszłości powracają, a co więcej - chcą zemsty.

Warszawą wstrząsa zabójstwo popularnego piosenkarza. Do akcji wkracza komisarz Anna Zaspa - chce nie tylko rozwiązać sprawę, ale i udowodnić, że wciąż trzeba się z nią liczyć. Jej partnerem w śledztwie ponownie staje się Rajcher, którego nietypowe podejście i stare znajomości mogą okazać się niezwykle pomocne. Stawka jest wysoka, a niebezpieczeństwo czai się tuż obok

OD PRZESZŁOŚCI NIE UCIEKNIESZ.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu
3739776
Tytuł
Cztery pory zbrodni. Lato
Wydawnictwo
Język
polski
Liczba stron
584
Typ okładki
miękka
Wydanie
I
Data premiery
2026-04-22
Rok wydania
2026
Kraj pochodzenia
Polska
Wymiary
206 x 141
Waga
0.51 kg
Wysokość
141 mm
Długość
206 mm
Głębokość
35 mm
Szerokość
135 mm
Nasza cena
38,69 zł
Symbol produktu:
9788368625646
Powiązane tematy:

Opinie i recenzje książki Cztery pory zbrodni. Lato

4,5/5
 
2 recenzje
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
  • ewelina Klient niezweryfikowany
    4.0
     
    2026-05-08Recenzja zweryfikowana
    Nie czytałam części pierwszej, ale jakoś zbytnio mi to nie przeszkadzało.
    Autor z początku zaznacza, że wiele miejsc powstało w tej książce na cele dopasowujące się do fabuły, a wszelkie oprawy medyczne są uogólnione, aby przez przypadek nikt nie sugerował się nimi w razie zagrożenia czyjegoś życia.
    Książka powstała z dedykacją dla córki:-)
    Tak naprawdę wszelkie opisy w niej zawarte są niby ogólnikowe ale na tyle dostosowane przymiotniki urealniają przedstawione tło, że nie potrzeba nam nic więcej by ujrzeć wyobraźnią, co ktoś miał na myśli. Nie wiem czemu, ale przez cały czas miałam wrażenie, jakbym przez opowieść biegła. Każda scena wydaje się jakby na przyspieszonym filmie, choć na tyle jest wszystko wiarygodne, że wierzymy w to, co tu się zadziało. W momencie jednak, kiedy jesteśmy pytani o drobny szczegół, który przeoczyliśmy, to zawahanie osoby, która pozwoliła się obezwładnić, nasza psychika pracuje na coraz większych obrotach, by następnym razem dostrzec to, co wiemy, że nie możemy już przeoczyć. Dla mnie było to odczuwalne jako typowa powieść sensacyjna, gdzie często liczył się czas, spostrzegawczość i oczywiście szerokie grono znajomych, które pomagało postaci w prowadzonym śledztwie. To było opisane tak, jakby nad bohaterami stała inna postać i to z pałką nad ich głową, gdzie wręcz wymagała od nich, by będą postępowali w opisany im przez niego sposób. Niby wyjście mieli, ale ryzykować nie zamierzali. Pomimo akcji poprowadzonej na dwóch frontach, bo w jednym poszukiwany był morderca znanej osoby, a w drugim ktoś z przeszłości powrócił z zaświatów, by dokonać tego, co rozpoczął, to jednak widać tutaj na tyle obie strony, by nie mieszać ich ze sobą. Dosłownie w sprawie mordercy fabuła jest oparta na zdecydowaniu i zdeterminowaniu, a w przeszłości na zastanawianiu i strachu, gdyż nie wiadomo czego można się spodziewać. Właśnie te emocje ładnie je oddzielały.
    W książce jest cała masa dialogów i postacie nie boją się osądzać innych. Niekiedy wprost mówią co o kim myślą, jakby zachowanie pozorów grzeczności było im zbędne. Dało mi to odczucie, że te twardsze charaktery będą wpatrzone w tą serię jak w obrazek, a te delikatniejsze mogą poczuć się przytłoczone męską pewnością siebie. Zwroty również były ostre i rozkazujące. Uważam, że to dobra książka, bo zaimponowała mi właśnie tą rozdzielczością wydarzeń, ale na tyle znam już ludzi w swoim życiu, którzy tak postępują, że odczułam lekkie przytłoczenie. To moja osobista uwaga z powodu której nie mogłam ją ocenić jako idealną. Zdecydujcie sami, czy takie ukazanie wydarzeń by was zaciekawiło:-)
  • Kamila Z. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2026-04-28Recenzja zweryfikowana
    „W końcu nie każdy jest przestępcą”.
    Hubert Rajcher powraca – były pułkownik GROM-u, człowiek o niezwykłej przenikliwości i doświadczeniu, który mimo zakończenia kariery wojskowej wciąż zostaje wciągany w niebezpieczne sprawy. Tym razem chodzi o zabójstwo popularnego piosenkarza, Adama Xaviera. U jego boku ponownie staje komisarz Anna Zaspa, tworząc duet oparty na wiedzy, intuicji i świetnej współpracy.
    Już od pierwszych stron książka uderza mocnym, szokującym dialogiem, który natychmiast przykuwa uwagę. Autor bardzo umiejętnie buduje napięcie – rozmowy między bohaterami nie są tylko wymianą zdań, ale często stanowią element układanki, której rozwiązanie odkrywamy stopniowo. To właśnie ta nieprzewidywalność sprawia, że trudno oderwać się od lektury.
    Postać Huberta Rajchera zdecydowanie wyróżnia się na tle klasycznych bohaterów kryminałów. Nie jest typowym policjantem czy detektywem, a jednak jego sposób myślenia, doświadczenie i kontakty czynią go niezwykle skutecznym. W połączeniu z Anną Zaspą tworzy dynamiczny i wiarygodny duet.
    Fabuła jest rozbudowana i wielowątkowa – oprócz głównego śledztwa pojawia się także inne, bardziej ukryte zagrożenie, które stopniowo wychodzi na pierwszy plan. Dodatkowo przeszłość Rajchera nie daje o sobie zapomnieć, co wprowadza do historii jeszcze więcej napięcia i emocji.
    Styl autora jest lekki i przystępny, mimo że sama historia jest złożona i pełna szczegółów. Duża liczba stron nie nuży – wręcz przeciwnie, pozwala lepiej poznać bohaterów i zagłębić się w ich świat.
    To książka dla osób, które lubią rozbudowane, nieoczywiste kryminały z mocnymi zwrotami akcji i bohaterami, którzy nie są jednowymiarowi. Jeśli szukasz historii, która wciąga od pierwszych stron i nie pozwala przewidzieć zakończenia – zdecydowanie warto sięgnąć po ten tytuł.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
  • Klient zweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Klient niezweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Recenzja Zweryfikowana
    Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.
Dostawa i płatność
Udostępnij produkt
Wstaw link na:
lub skopiuj link
Dodano do koszyka