Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot
Wydawnictwo: Czarna Owca
Liczba stron: 224
Niedostępny
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Orlen Paczka 6,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 9,99 zł
Kurier DPD 11,99 zł
Kurier InPost 12,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł

Opis

"Człowiek w poszukiwaniu sensu" jest uznawany za jedno z najważniejszych dzieł psychologicznych. Viktor E. Frankl dokonuje w nim głębokiej analizy ludzkiego umysłu, wracając do wspomnień z najtragiczniejszych wydarzeń XX w. Poruszająca relacja z pięcioletniego pobytu w Auschwitz i innych obozach koncentracyjnych staje się punktem wyjścia do wielu rozważań na temat sensu życia. Na bazie swoich doświadczeń autor opracował niezwykłe metody psychoterapeutyczne, które zyskały rozgłos na całym świecie.

Viktor E. Frankl nawiązuje przede wszystkim do odkryć Sigmunda Freuda, który uważał, że ludzkim życiem rządzi popęd seksualny. Autor przeciwstawia się temu poglądowi. Jego zdaniem najgłębszym popędem człowieka jest poszukiwanie sensu życia. W ten sposób badacz przywraca idee zachodnich religii, odchodząc od freudowskiej psychoterapii. W swojej opowieści przedstawia niesamowitą podróż, prowadzącą do zachowania wytrwałości nawet w najgorszych okolicznościach. Przepełnione nadzieją poglądy autora stały się znaczącym głosem w nowoczesnej psychiatrii.

"Człowiek w poszukiwaniu sensu" prezentuje czytelnikom podstawy logoterapii Frankla. Autor wyjaśnia, w jaki sposób ludzie potrafią zachować duchową siłę nawet w obliczu przerażających wydarzeń. Wybitny psychiatra pisze również o osobistych sposobach na radzenie sobie z przytłaczającymi sytuacjami. Wyjaśnia wiele zagadnień związanych z psychoterapią, nawiązując do opracowanych przez siebie metod terapeutycznych. Logoterapia to psychoterapia egzystencjalna, pomagająca w poszukiwaniu sensu życia. Ta metoda terapeutyczna stawia na odkrycie celu ludzkiego działania. Pomaga w walce z odczuwaniem znużenia, kryzysu egzystencjalnego, frustracji i nadwrażliwości lękowej.

Viktor E. Frankl proponuje podejście do psychoterapii stawiające na poszukiwanie celu, który pacjent powinien wyznaczyć sobie samodzielnie. Według autora każdy człowiek szuka w życiu indywidualnego powołania lub misji. Życiowe zadanie jednej osoby będzie więc zupełnie inne niż zadanie drugiej. Należy również samemu znaleźć własny powód do odczuwania szczęścia. Psychiatra podkreśla, że nieporozumienia między ludźmi wynikają po prostu z przyjęcia odmiennych systemów wartości.

Poglądy autora wpłynęły na współczesną psychiatrię i wciąż nie tracą popularności. Dzięki Viktorowi E. Franklowi rozpoczęło swoją działalność wielu logoterapeutów, leczących przy pomocy poszukiwania sensu. Zdaniem tych psychologów odnalezienie indywidualnego celu życia wyzwala największą siłę do pokonywania wyzwań codzienności. Prezentowana publikacja daje polskim czytelnikom możliwość zapoznania się z założeniami logoterapii dzięki przekładzowi Aleksandry Wolnickiej.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 942787
Tytuł Człowiek w poszukiwaniu sensu
Autor Viktor Emil Frankl, Aleksandra Wolnicka
Wydawnictwo Czarna Owca
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 224
Data premiery 2019-11-13
Rok wydania 2019
Wymiary produktu [mm] 195 x 145 x 20
Okładka okładka twarda
Waga Produktu [kg] 0.28
Cena detaliczna 34,99 zł
Nasza cena 25,61 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Wioletta N.

5/5
| 03-03-2022
VIKTOR E. FRANKL - profesor neurologii i psychiatrii, doktor filozofii, więzień obozów koncentracyjnych, twórca trzeciej wiedeńskiej szkoły psychoterapii jaką jest LOGOTERAPIA.
Frankl był świetnym obserwatorem, czytając jego działa można poczuć, że jest On blisko nas i opisuje współczesne problemy.
Twórca logoterapii (psychoterapii ukierunkowanej na odnalezienie sensu w życiu) trafnie spostrzegł, iż współczesny człowiek zmaga się z egzystencjalną pustką. Współczesny człowiek, nie jest już kierowany instynktami, porzucił tradycje - wobec czego nie wie już jak ma postępować, robi to co inni robią lub to co inni mu każą. Współczesny człowiek ma wszystko, więc zamiast walczyć ,,o" walczy ,,przeciw (co możemy zaobserwować w telewizji, czy w komentarzach na portalach społecznościowych). Współczesny człowiek nie wie czego chce od życia, więc powinien się skupić na tym ,,czego życie chce od niego". Powinien zrozumieć, iż jest jedyną i niepowtarzalną osoba oraz, że na pewno ma do wypełnienia nadany mu przez Boga/los sens.
Jego słowa: ,,Żyj tak, jakbyś żył po raz drugi, i tak, jakbyś za pierwszym razem postąpił równie niewłaściwie, jak zamierzasz postąpić teraz" są tak piękne i głębokie, że na pewno na zawsze pozostaną w mej pamięci. Autor twierdzi, że kiedy człowiek zrozumie ten przekaz, to na pewno nie będzie w stanie zrobić sobie krzywdy.
Jeżeli nie jesteście zwolennikami nurtu egzystencjalnego i zawzięcie trzymacie się swojego wybranego, to żaden problem. LOGOTERAPIA może świetnie dopełnić techniki z innych nurtów.
Autor, w terapii poznawczo - behawioralnej czy psychodynamicznej widział pewne ograniczenia, jednak nigdy nie zlekceważył ich ogromnych zalet oraz osiągnięć.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
6. lipca, śr. — 7. lipca, czw.
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
7. lipca, czwartek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
6. lipca, środa
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
6. lipca, środa
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
6. lipca, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
7. lipca, czwartek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
7. lipca, czwartek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
6. lipca, środa
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...