Xi

Człowiek w poszukiwaniu sensu

"Człowiek w poszukiwaniu sensu" - lektura obowiązkowa dla zainteresowanych mechanizmami działania ludzkiego umysłuKsiążka, która wyznaczyła nowy kierunek we współczesnej psychoterapii i zmieniła życie tysięcy osób na całym świecie: Viktor Frankl opisuje graniczne doświadczenie osadzenia w obozie koncentracyjnym oraz zbudowaną na jego fundamencie metodę psychoterapeutyczną - logoterapię.O czym jestCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Czarna Owca
 • Data premiery: 2022-11-23
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 224
 • Wymiary: 203 x 135

"Człowiek w poszukiwaniu sensu" - lektura obowiązkowa dla zainteresowanych mechanizmami działania ludzkiego umysłu

Książka, która wyznaczyła nowy kierunek we współczesnej psychoterapii i zmieniła życie tysięcy osób na całym świecie: Viktor Frankl opisuje graniczne doświadczenie osadzenia w obozie koncentracyjnym oraz zbudowaną na jego fundamencie metodę psychoterapeutyczną - logoterapię.

O czym jest książka "Człowiek w poszukiwaniu sensu"?

Książka składa się z dwóch części. W pierwszej z nich autor opisuje swój kilkuletni pobyt w obozach Dachau i Auschwitz, dokąd trafił ze względu na swoje żydowskie pochodzenie podczas II wojny światowej. Relacja prowadzona jest oszczędnym, na pozór wyzutym z emocji językiem - ale jej treść nie pozostawia czytelnika obojętnym i trwa w pamięci jeszcze przez długi czas po przeczytaniu. Frankl dzieli się obserwacją najgłębiej ukrytych ludzkich popędów, które ujawniają się w ekstremalnych warunkach walki o przetrwanie; każdy więzień stawał w obliczu podwójnego zagrożenia - nie tylko ze strony bezwzględnych hitlerowskich oprawców, ale i innych osadzonych, których desperacja pociągała nierzadko poza granice człowieczeństwa.

Nadzieję i siłę do walki o życie Frankl znalazł w samym sobie. Głębokie zanurzenie we własnym umyśle i duszy pozwoliło mu zdystansować się od obozowych realiów, spojrzeć na nie z dalszej perspektywy i zrozumieć mechanizmy ich działania. Frankl zauważył, że nawet w sytuacji pozbawienia wolności i osobistych praw każdy człowiek zachowuje pewną przestrzeń do podejmowania decyzji - a decyzje te przesądzają o jego stanie psychicznym. Tylko ci osadzeni, którzy świadomie zdecydowali o zachowaniu wiary w przetrwanie, rzeczywiście mogli przetrwać.

Przeżycia Frankla zbudowały w nim przekonanie, że najsilniejszym popędem życiowym człowieka jest dążenie do odnalezienia sensu i celu egzystencji. Teza ta stała się podwaliną teorii logoterapii, którą psychoterapeuta wykłada w drugiej części książki "Człowiek w poszukiwaniu sensu". Jak twierdzi Frankl - podstawę satysfakcji z życia stanowi odpowiednie rozpoznanie zadań stojących przed człowiekiem (praca, doświadczanie dobra, prawdy i piękna, doświadczanie miłości, unikanie cierpienia) oraz ich realizacja. Każdy akt podjęcia odpowiedzialności za któryś z wymienionych aspektów pozwala czerpać satysfakcję z życia.

"Człowiek w poszukiwaniu sensu" Viktora Frankla to przełomowa dla rozwoju psychiatrii i psychoterapii pozycja; autor zachował aktywność zawodową do późnej starości, a w jego dorobku wydawniczym znajduje się ponad 30 tytułów. Dla osób związanych zawodowo z psychologią to bezcenne źródło informacji, dla czytelników poszukujących własnego sensu - zbiór inspiracji, materiał do przemyśleń i drogowskaz na życiowych zakrętach.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3316715
Tytuł
Człowiek w poszukiwaniu sensu
Wydawnictwo
Liczba stron
224
Data premiery
2022-11-23
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
203 x 135
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
0.31
Długość
125
Głębokość
195
Wysokość
135
Nasza cena
28,29 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
1 recenzja
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
0,00 zł

O Autorze


3316715
Ładowanie...