Człowiek w poszukiwaniu sensu (Viktor Emil Frankl) - tantis.pl
Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Człowiek w poszukiwaniu sensu

Viktor Emil Frankl, Aleksandra Wolnicka

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: Czarna Owca
Liczba stron: 224
Niedostępny
InPost Paczkomat 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Opis

Odkryj podstawy przełomowej dla światowej psychiatrii logoterapii Frankla! Wybitne dzieło psychologiczne było efektem dramatycznych wydarzeń, których doświadczył autor. Viktor E. Frankl podczas wojny przebywał kilka lat w obozach koncentracyjnych, a to straszliwe doświadczenie skłoniło badacza do refleksji na temat poszukiwań sensu życia. Głęboka analiza doprowadziła do powstania nowatorskich metod psychoterapeutycznych, które zostały docenione przez psychiatrów z całego świata. "Człowiek w poszukiwaniu sensu" to niesamowita wyprawa do wnętrza ludzkiej psychiki i znakomita analiza potrzeb oraz pragnień każdego człowieka.

Ta niezwykle wpływowa publikacja zaczęła się od opowieści autora o jego pobycie w obozach koncentracyjnych i wysiłkach, jakie podejmował wtedy, by znaleźć powód do życia. W związku z tym doświadczeniem Viktor E. Frankl odkrył nowe metody psychoterapeutyczne. Przede wszystkim w swojej publikacji sprzeciwia się niektórym poglądom Zygmunta Freuda, który twierdzi, że życiem ludzkim rządzi popęd seksualny. Viktor E. Frankl był zdania, że największym popędem człowieka jest raczej poszukiwanie celu istnienia. Opierając na tej myśli swoje poglądy, opracował nowe podejście do psychoterapii. Logoterapia Frankla w zaskakujący sposób pasowała do zachodnich religii, a nie do bardzo popularnej kiedyś freudowskiej psychoterapii.

Logoterapia Frankla stała się znaczącym odkryciem nowoczesnej psychiatrii. Autor pyta, co ułatwia ludziom wytrzymanie najbardziej niesprzyjających okoliczności. Skąd biorą wewnętrzną siłę w najtrudniejszych chwilach? Nawet najstraszniejsze wydarzenia często nie potrafią złamać duchowej siły człowieka. To właśnie poczucie celu może zapewnić ludziom wytrwałość. Logoterapia jest więc psychoterapią egzystencjalną, która ma pomagać pacjentom w poszukiwaniu sensu życia. Wspiera człowieka w odkrywaniu mocnych stron i ułatwia walkę z kryzysem egzystencjalnym oraz zaburzeniami lękowymi.

W logoterapii Frankla ważne jest, by pacjent uczył się wyznaczać własne cele. Terapeuta pomaga mu w poszukiwaniu życiowej misji, a także ułatwia zrozumienie, że cele ludzi mogą być zupełnie różne. Według Viktora E. Frankla każdy człowiek szuka własnych sposobów odczuwania szczęścia, a konflikty wynikają często z innych systemów wartości, przyjętych przez obie strony. Współcześnie nadal rozwijane są koncepcje tego badacza, a wielu terapeutów stosuje logoterapię.

"Człowiek w poszukiwaniu sensu" to polskie wydanie wybitnego dzieła Viktora E. Frankla, przetłumaczonego przez Aleksandrę Wolnicką. Austriacki psychoterapeuta, psychiatra i neurolog uczył na American International University oraz był dyrektorem polikliniki neurologicznej. Jego poglądy wstrząsnęły nowoczesną psychiatrią. Psychologia egzystencjalna Viktora E. Frankla wciąż potrafi zainspirować wielu psychoterapeutów.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3214343
Tytuł Człowiek w poszukiwaniu sensu
Autor Viktor Emil Frankl, Aleksandra Wolnicka
Wydawnictwo Czarna Owca
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 224
Data premiery 2011-02-15
Rok wydania 2022
Wymiary produktu [mm] 195 x 125
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.24
Cena detaliczna 34,99 zł
Nasza cena 33,39 zł
Powiązane tematy: Bestseller

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Jarek R.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 31-07-2022 | Recenzja zweryfikowana
Mamy tu i trochę historii, dużo psychologii i filozofii, poszczególne części książki mocno się od siebie różnią, ciężko tego nie poczuć, jednak dla mnie obie bardzo wartościowe i mądre. Na pewno wymaga skupienia i czasu, bo sam język nie jest trudny, jednak tematyka psychologiczno-filozoficzna będzie wymagała dodatkowej uwagi. Jeśli nie wierzycie, że z każdej sytuacji można "wyciągnąć" coś dobrego, koniecznie sięgnijcie po tę książkę, na pewno nie będziecie zawiedzeni.

Grzegorz U.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 26-07-2022 | Recenzja zweryfikowana
Jeśli chcecie poczuć znowu sens każdej najmniejszej czynności, choćby najbardziej prozaicznej, jak np. mycie zębów, jeśli chcecie znowu poczuć, że życie to dar i każdy może czuć jego głęboki sens, koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Jest bardzo wartościowa. Pierwsza część to wspomnienia, jednak bez drastycznych szczegółów, a druga to raczej opis logoterapii, napisany zupełnie innym stylem, profesjonalnym i bardziej suchym, warto więc rozłożyć czytanie na dwa bloki tematyczne. Polecam wszystkim, którzy są zainteresowani psychoterapią.

Mariola Z.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 22-07-2022 | Recenzja zweryfikowana
Książka niezwykle mądra, a można ją odbierać jako wspomnienia obozowego życia, a także jako poradnik psychologiczny. W zależności czego w niej szukamy, a Frankl oferuje i to i to. Książka świetna dla osób zagubionych, którym trudno znaleźć sens życia, albo po prostu czują ogromne przytłoczenie aktualnymi wydarzeniami na świecie, a o to nietrudno. Logoterapia, którą proponuje autor, jest czymś zgoła odmiennym od znanych teorii, ale to ogromna zaleta książki, zwraca uwagę na zupełnie inne aspekty, polecam!

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat 24/7
czas dostawy
14. lutego, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
14. lutego, wtorek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
14. lutego, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
14. lutego, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
14. lutego, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
14. lutego, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
14. lutego, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
14. lutego, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...