Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Człowiek w poszukiwaniu sensu

Viktor E. Frankl

(okładka miękka)

5/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: Czarna Owca
Liczba stron: 224

Kup w zestawie:

Pułapki myślenia
5/5
31,75 zł 49,00 zł
O sensie życia
5/5
18,23 zł 29,99 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
108,89 zł
67,86 zł
oszczędzasz 41,03 zł (38%)
-40%

29,90 zł

17,88 zł

oszczędzasz 12,02 zł (40%)

Dostępność 2 dni robocze
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Kurier InPost 12,99 zł
Kurier DPD 11,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 9,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Orlen Paczka 6,99 zł

Opis

Jaki jest sens walki o życie w skrajnie nieludzkich warunkach? Skąd się bierze ludzka wola przetrwania i wiara w siebie? Jak odnaleźć sens istnienia i spokój duszy po przeżyciu piekła na ziemi? Książka Viktora Frankla próbuje odpowiedzieć na te i inne pytania dotykające ludzkiej chęci istnienia. Według Frankla najważniejszym i najgłębszym popędem człowieka jest dążenie do znalezienia sensu istnienia i posiadanie jakiegoś celu w życiu. Jego teoria zrodziła się w wyniku traumatycznych doświadczeń pięcioletniego pobytu w obozach koncentracyjnych.

Pierwszą część książki autor poświęca w całości szczeremu opisowi własnych doświadczeń obozowych. Pokazuje w niej emocje, jakie targały ludźmi, którym nagle odebrano wszystko i próbowano zniszczyć ich wolę życia. Przedstawia też wysiłek, jaki musiał podjąć, by w okrutnej rzeczywistości wojennego terroru zachować chęć życia.

Druga część jest podsumowaniem jego naukowych przemyśleń i charakterystyką jego autorskich metod psychoterapii. “Człowiek w poszukiwaniu sensu” to ważne dzieło współczesnej psychiatrii i psychoterapii, przedstawiające narodziny logoterapii, uznawanej za element składowy psychologii humanistycznej.

Łącząc w sobie poruszającą relację z Auschwitz i innych obozów koncentracyjnych oraz naukowe naukowe zaplecze dla stworzonej przez Frankla logoterapii, ta jedna z najważniejszych książek w historii literatury psychiatrycznej od czasu Freuda podkreśla wyraźnie siłę człowieka w dążeniu do odnalezienia sensu i celu w życiu. "Człowiek w poszukiwaniu sensu" to niezwykła, unikatowa lekcja na temat duchowego przetrwania autorstwa człowieka, który opierając się na doświadczeniu własnym oraz swoich pacjentów, twierdzi, że wprawdzie nie da uniknąć się cierpienia, ale możemy zdecydować, jak sobie z nim radzić, znaleźć w nim sens i podążać naprzód zgodnie ze stawianymi sobie celami.

Logoterapia głosi, że naszym głównym celem w życiu jest odkrywanie i dążenie do tego, co osobiście uważamy za najważniejsze. To właśnie pozwoliło przetrwać Viktorowi E. Franklowi podczas pobytu w obozach - myśl o przyszłości, o tym, że sobie poradzi i że to jeszcze nie koniec. W chwili śmierci autora w 1997 roku "Człowiek w poszukiwaniu sensu" sprzedał się w ponad 16 milionach egzemplarzy i został przetłumaczony na 24 języki. Po dziś dzień to jedna z najbardziej wpływowych książek w historii.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 255812
Tytuł Człowiek w poszukiwaniu sensu
Autor Viktor E. Frankl
Wydawnictwo Czarna Owca
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 224
Data premiery 2011-03-09
Rok wydania 2011
Wymiary produktu [mm] 19 x 14
Okładka Miękka
Waga Produktu [kg] 0.25
Cena detaliczna 29,90 zł
Nasza cena 17,88 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Anna N.

5/5
| 07-11-2021
Bardzo wciągająca książka :) Pięknie ukazująca trudy więziennego życia i nadzieję, która towarzyszyła ludziom w tamtych okolicznościach.

Anna B.

5/5
| 06-08-2021
Książka filozoficzna, ciekawa, opisująca mechanizmy działania psychiki człowieka. Nie jest typową książką do szybkiego przeczytania, ponieważ czytelnik analizuje to co autor napisał, trzeba być skupionym.

Communicart -.

5/5
| 11-06-2021
Długo chodziłam wkoło tej książki obawiając się tematyki... ale ta książka jest zupełnie o czym innym :) Doskonała.

Marzenna K.

5/5
| 19-05-2021
Przejmująca, ale inspirująca. Korzystam z niej w pracy z młodzieżą.

Aleksandra G.

5/5
| 27-03-2021
Jedna z najlepszych książek, jakie w życiu przeczytałam. Osnową autobiograficznych wspomnień z obozów koncentracyjnych jest logoterapia i wiele refleksji, które doprowadziły autora do jej stworzenia. Książka ponadczasowa. Odpowiada na wiele dylematów terapeutycznych, duchowych, egzystencjalnych.

Anna R.

5/5
| 19-03-2021
Gorąco polecam książkę V. E. Frankla. Porządnie wykonana i z pewnością wartościowa.

halina g.

5/5
| 28-12-2020
Fascynująca książka, czyta się z wielkim zainteresowaniem. Polecam bardzo.

Magdalena

5/5
| 16-12-2020
Fantastyczna bardzo głęboko osadzona w rzeczywistości książka :) szczerze polecam.

Jerzy C.

5/5
| 28-10-2020
Na książkę trafiłem po obejrzeniu filmiku, w którym znany psycholog kliniczny Jordan Peterson, wymienia książki, które warto przeczytać. Nie wiedziałem jeszcze wtedy jak fundamentalne spojrzenie na świat nie było moim udziałem. Viktor Frankle to były więzień obozu koncentracyjnego i choć powstało wiele książek zajmujących się tematem życia obozowego, pokazujących i uświadamiających, jak tragiczne i haniebne rzeczy działy się podczas okresu wielkiego kryzysu moralnego podczas II wojny światowej, to ta książka jest inna. Frankle skupia się (był psychiatrą) na stronie psychicznej przeżyć obozowych, na tym, jak zachowywali się więźniowie pod presją i jak tracili, za co nie można ich winić biorąc pod uwagę straszne położenie w jakim się znaleźli i brak pewności jutra, często wszelkie skrupuły. Pokazuje też chwalebne wyjątki - ludzi, którzy nie ugięli się presji - dlatego, że wiedzieli/podświadomie akceptowali, że tragedia jakiej są świadkami może paradoksalnie nie jest końcem świata i że ich postępowanie z moralnego punktu widzenia powinno nosić znamiona cnoty nawet mimo pozornego braku sensu! I z tego spostrzeżenia wynikają przemyślenia Frankla - stawia on twierdzenie do którego odnosi się już tytuł: Człowiek jest istotą 'sensowną' dąży do poznania celu i realizacji jego i kiedy ten cel jest niewidoczny/nie szuka się go pojawiają się pytania podważające sens istnienia. Jest to swego rodzaju antidotum na chaos w życiu. Viktor Frankle jest założycielem trzeciej wiedeńskiej szkoły psychoterapii - twórcą metody o nazwie logoterapia. Z greckiego logos oznacza sens - terapia sensem. Jego historia życia, to nie jest kolejną historia tragedii - to jest historia woli szukania sensu w najgorszych okolicznościach bez rezygnowania i higieny etycznej i poszanowania drugiego człowieka. To wyższy poziom opowiadania historii i tworzenia narracji stąd książka trzyma przy sobie mocno i daje do myślenia. Wyjątkowa postać z wyjątkową historią. Gdybym miał polecić jedną książkę - zdecydowanie byłaby to ta książka, bo już dłuższy czas minął od przeczytania jej, a ona wciąż rezonuje we mnie. Polecam.

Oliwia H.

5/5
| 10-05-2020
Lektura idealna dla osób, które chwilowo się pogubiły i potrzebują zastanowienia się nad sensem własnego życia oraz nad tym, co ważne. Czyta się ją bardzo szybko.

Iga N.

5/5
| 06-05-2020
niby podręcznik psychologii, a czyta się jednym tchem, jak najlepszą powiesc!

Andżelika Z.

5/5
| 28-04-2020
Siedzę sobie na wygodnej kanapie, czytam Frankla i odczuwam dyskomfort, że nasze pokolenie nie docenia tego, co ma. Wszystkie nasze współczesne problemy są niczym w porównaniu z problemami z jakimi musieli się zmierzyć ludzie w obozach koncentracyjnych.

Bartosz E.

5/5
| 25-04-2020
Książka, która zdecydowanie wciąga. Trudno było mi się od niej oderwać. Zdecydowanie pobudza do zastanowienia się nad własnymi priorytetami oraz celami, które chcemy osiągnąć. Książka nawiązuje do tematów trudnych, ale zdecydowanie warto ja przeczytać.

Patrycja H.

5/5
| 20-04-2020
Mam wrażenie, że nasi politycy poszli na wagary, kiedy przerabiano tematykę II w. ś. Może gdyby uważniej podeszli do tematu, przeczytali autentyczne wspomnienia ludzi z tamtego okresu i poznali punkt widzenia więźniów, mniej byłoby nienawiści w naszym kraju?

Mirosława D.

5/5
| 13-04-2020
Książka ma swoje lata, a jednak - patrząc na aktualną narrację w mediach - jest bardzo, bardzo na czasie. Do przeczytania przez wszystkich- koniecznie!

Marek O.

5/5
| 10-04-2020
Książka idealna dla osób, które chcą przemyśleć własne życie. Generalnie lubię książki, które opisują rzeczywistość obozową lub do niej nawiązują, bo to pozwala nam bardziej docenić własne życie oraz wszystko to, co posiadamy. Polecam.

Eliza J.

5/5
| 04-04-2020
Długo zbierałam się w sobie, żeby zmierzyć się z tą książką. Intrygowała mnie, ale jednocześnie bałam się tematyki wspomnień obozowych. Cieszę się, że się zdecydowałam, bo pomimo ogromu cierpień jakie przydarzyły się autorowi, jest to lektura optymistyczna i pokazuje jak się nie pogubić w świecie, nawet jeśli staje się okrutny i zły.

Kamila W.

5/5
| 27-03-2020
z perspektywy dzisiejszych, wielce wygodnych czasów, nie jestem w stanie wyobrazić sobie ogromu zła, jakie dotknęło więźniów obozów koncentracyjnych - podziwiam autora, że obcując na co dzień ze śmiercią, potrafił znaleźć sens i cel i podjąć trud przeżycia. To rzeczywiście - jak zapowiada wydawca - głos nadziei z otchłani.

Teresa P.

5/5
| 26-03-2020
Ta książka zrobiła na mnie mocne wrażenie. Autor pokazuje, że człowiek nawet w najtrudniejszych warunkach powinien walczyć o zachowanie chęci do życia. Książka zdecydowanie daje do myślenia.

Wiesława E.

5/5
| 19-03-2020
bardzo poruszająca lektura, z której można wyciągnąć pouczające wnioski do swojego życia…

Tomasz B.

5/5
| 04-02-2018
Tą książkę mogę polecić każdemu. Czyta się ja jednym tchem. Opis życia w obozie koncentracyjnym połączony z szukaniem sensu życia i cierpienia. Jedna z najlepszych książek jaką przeczytałem.

Marzanna K.

5/5
| 30-10-2017
Książkę przeczytałam prawie za jednym posiedzeniem. Potrzebowałam mocnej i mądrej książki,aby uspokoić swoje lęki egzystencjalne. Poszukiwanie głębszego sensu i celu własnego życia można zacząć od pochylenia nad tą książką.

Marzanna K.

5/5
| 30-10-2017
Książkę przeczytałam prawie za jednym posiedzeniem. Potrzebowałam mocnej i mądrej książki,aby uspokoić swoje lęki egzystencjalne. Poszukiwanie głębszego sensu i celu własnego życia można zacząć od pochylenia nad tą książką.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
9 Grudzień, Czwartek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
10 Grudzień, Piątek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
9 Grudzień, Czwartek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
10 Grudzień, Piątek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
10 Grudzień, Piątek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
10 Grudzień, Piątek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
10 Grudzień, Piątek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
9 Grudzień, Czwartek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...