Xi

Czaszka. Anatomia prawidłowa człowieka. Podręcznik dla studentów i lekarzy

Książka "Czaszka. Anatomia prawidłowa człowieka. Podręcznik dla studentów i lekarzy" to podręcznik anatomiczny, skierowany głównie do studentów pierwszego roku studiów lekarskich i lekarsko-dentystycznych, a także kierunków paramedycznych, jak i dla studentów wyższych lat jako uzupełnienie wprowadzenia do nauk klinicznych; będzie również przydatna lekarzom-praktykom w codziennej praktyce."Czaszka.Czytaj więcej

Książka "Czaszka. Anatomia prawidłowa człowieka. Podręcznik dla studentów i lekarzy" to podręcznik anatomiczny, skierowany głównie do studentów pierwszego roku studiów lekarskich i lekarsko-dentystycznych, a także kierunków paramedycznych, jak i dla studentów wyższych lat jako uzupełnienie wprowadzenia do nauk klinicznych; będzie również przydatna lekarzom-praktykom w codziennej praktyce.

"Czaszka. Anatomia prawidłowa człowieka. Podręcznik dla studentów i lekarzy" zawiera:

 • zarys rozwoju czaszki,opis budowy szczegółowej kości czaszki – kości czołowej, potylicznej, ciemieniowej, klinowej, sitowej, skroniowej, kanały kości skroniowej,

 • budowę ucha kostnego - narząd przedsionkowo-ślimakowy, ucho zewnętrzne, błona bębenkowa, ucho środkowe, ucho wewnętrzne, błędnik błoniasty,

 • doły czaszki - ich ograniczenia i komunikacja

 • różnice czaszki związane z wiekiem i płcią

 • najważniejsze zniekształcenia rozwojowe czaszki

Podręcznik został wzbogacony o nazewnictwo anglojęzyczne zgodnie z wytycznymi zawartymi w Krajowych Ramach Kwalifikacyjnych oraz nazewnictwo łacińskie. W książce zachowano dotychczasowy układ opracowań serii i uzupełniono treść o nowe zagadnienia, najnowsze odkrycia medycyny oraz poprawione ryciny.

Książka wydana jest w miękkiej oprawie, liczy sobie 112 stron. Podręcznik zawiera też wyczerpujące informacje na temat poruszanej tematyki i liczne ryciny i rysunki.

Podręcznik dla studentów i lekarzy, jest częścią serii Anatomia Prawidłowa Człowieka Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Seria ta, pod redakcją profesora Jerzego Walochy, doktora habilitowanego i profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierownika Katedry Anatomii UJ Collegium Medicum, jest kontynuacją cyklu podręczników wydawanych pod redakcją profesora Andrzeja Skawiny. Autorzy książek, pracownicy Katedry Anatomii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz zaproszeni specjaliści z jednostek nauk podstawowych i klinicznych tej uczelni, a także innych polskich uczelni medycznych, korzystając z wieloletnich tradycji dydaktycznych krakowskiej szkoły anatomicznej i opierając się na własnych przemyśleniach oraz doświadczeniu, starali się ująć najistotniejsze zagadnienia z zakresu anatomii człowieka w sposób przystępny, ułatwiający przyswajanie wiedzy.

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego to jedno z najważniejszych polskich wydawnictw naukowych, działa na rzecz rozpowszechniania polskich osiągnięć naukowych na całym świecie oraz udostępniania polskim naukowcom i studentom wysokiej jakości treści naukowych i dydaktycznych.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
725446
Tytuł
Czaszka. Anatomia prawidłowa człowieka. Podręcznik dla studentów i lekarzy
Liczba stron
112
Data premiery
2013-10-01
Rok wydania
2013
Wymiary produktu [mm]
24
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.22
Długość
240
Głębokość
170
Wysokość
7
Nasza cena
21,79 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
4 recenzje
 • 5
  4
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Marlena W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-09-25
  Czaszka. Anatomia prawidłowa człowieka. Podręcznik dla studentów i lekarzy  to już kolejna książka z tej serii jaka wylądowała na mojej półce – półce studenta medycyny. Uważam, ze nie ma lepszego źródła wiedzy. Wszystko przedstawione jest jasno i klarownie, oprócz tego wszystko poparte grafikami, rycinami. Poza tym sporo ciekawostek. Szata graficzna wow, cena dość wysoka, ale cóż – to podręcznik i to do medycyny więc standard. Generalnie mocno polecam.
 • Hanna P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-09-24
  Trochę przeraziła mnie cena tej książki, bo jestem biednym studentem, no ale cóż, warto było kupić tę pozycje. Na rynku jest dostępnych wiele podobnych, ale w żadnej te zagadnienia  dot. Czaszki, anatomii tej części ciała nie zostały opisane w tak doskonały sposób. Polecam bardzo mocno i dołączam do grona zadowolonych nabywców pozycji „Czaszka. Anatomia prawidłowa człowieka. Podręcznik dla studentów i lekarzy”.
 • Marianna L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-09-20
  Pozycja „Czaszka. Anatomia prawidłowa człowieka. Podręcznik dla studentów i lekarzy „ trafiła w moje posiadanie za sprawą profesora na uniwersytecie medycznym, który ją polecał. No i cóż. Właśnie czekam na kolejną pozycję z serii – o kończynach, bo ta część z czaszką zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Wszystko jest doskonale wytłumaczone i przedstawione przy pomocy grafik. Niecenione źródło wiedzy dla każdego studenta medycyny.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 31. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 31. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 31. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 31. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 31. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 31. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 31. maja, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 31. maja, piątek
0,00 zł

O Autorze


725446
Ładowanie...