Xi

Słowianie odsłaniają tajemnice swojej wielkiej historii! "Cywilizacja Słowian. Prawdziwa historia największego ludu w Europie" Kamila Janickiego to porywające omówienie dziejów ludów słowiańskich, które stanowi zbiór aktualnej wiedzy o tej tematyce, tworzący spójną i fascynującą wizję najstarszych rozdziałów historii ziem polskich. Autor sprawdza, czy słowiańskie plemiona zdolne były tworzyć własną cywilizację, odrębną od tych istniejących w innych miejscach świata. Badacz przełamuje obiegowe opinie oraz rozprawia się z wieloma mitami, sięgając po fakty oraz najnowsze ustalenia historyków i archeologów.

O czym jest "Cywilizacja Słowian. Prawdziwa historia największego ludu w Europie"? Odkryj fascynującą historię przodków Polaków!

Wyrusz na wyprawę do starożytnych osad plemion słowiańskich! Razem z autorem zobaczysz ziemie polskie z przeszłości, a później spróbujesz znaleźć odpowiedź na pytanie, czy istniało coś takiego, jak cywilizacja słowiańska. Kamil Janicki odsłania mało znane fakty o tych czasach, analizując słowiańską wspólnotę, którą łączył nie tylko język, ale także kultura czy podania. Ta podróż sięga do najbardziej tajemniczych rozdziałów historii, przyglądając się pierwszym plemionom słowiańskim.

Czy starożytni historycy mieli rację? Jak zmieniał się wizerunek słowiańskich ludów? Czy można porównać ich kulturę do tej charakterystycznej dla Greków lub Rzymian? Słowianie zaskakują współczesnych badaczy bogatym dorobkiem kulturowym, o którym mogła zapomnieć historia. Zobacz, na czym polegała ich wyjątkowość, gdzie leżała ich potęga, a także w jaki sposób wpłynęli na początek historii Polski!

"Cywilizacja Słowian. Prawdziwa historia największego ludu w Europie" - opinie o publikacji dla miłośników historii

"Cywilizacja Słowian. Prawdziwa historia największego ludu w Europie" to pełna interesujących spostrzeżeń opowieść o słowiańskim dziedzictwie, którą zdecydowanie warto polecić każdemu czytelnikowi, niekoniecznie nawet pochodzącemu z Polski! Słowianie zamieszkiwali tereny wielu współczesnych krajów, w pewnym sensie tworząc nawet wspólnotę kulturową. Ich dzieje obfitują w zaskakujące fakty. Autor przybliża najciekawsze z nich, próbując opracować prawdziwą kronikę słowiańskiej historii, którą poznaje się jak wciągającą powieść.

Kamil Janicki to polski historyk i autor poczytnych książek historycznych. Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest również uznanym publicystą, współpracującym chociażby z Newsweekiem oraz Faktem. Był redaktorem naczelnym znanych portali o historii Ciekawostki historyczne.pl i Twoja historia.pl. Ponadto wywiady z tym autorem wielokrotnie przeprowadzały Onet oraz Interia.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


3419963
Ładowanie...