Xi

Ćwiczenia ogólnorozwojowe rozwijające mowę. Zeszyt ćwiczeń + układanki

W pierwszych latach życia, rozwój mowy u dziecka przebiega niezwykle dynamicznie. Dla tempa przyswajania mowy, duże znaczenie mają umiejętności manipulowania. Jednak w dzisiejszych czasach, kiedy od najmłodszych lat dziecko atakowane jest przez wyręczającą je we wszystkim technologię, rozwój motoryczny - a szczególnie motoryki małej - zdecydowanie się opóźnia. Dzieci nie potrafią manipulować przedCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Arson
 • Data premiery: 2021-10-30
 • Okładka: pudełko
 • Wymiary: 5

W pierwszych latach życia, rozwój mowy u dziecka przebiega niezwykle dynamicznie. Dla tempa przyswajania mowy, duże znaczenie mają umiejętności manipulowania. Jednak w dzisiejszych czasach, kiedy od najmłodszych lat dziecko atakowane jest przez wyręczającą je we wszystkim technologię, rozwój motoryczny - a szczególnie motoryki małej - zdecydowanie się opóźnia. Dzieci nie potrafią manipulować przedmiotami, a to z kolei utrudnia rozwój poznawczy.

Warto pomóc maluszkowi w poprawnym nazywaniu otaczającej go rzeczywistości, a zestawy ćwiczeń ogólnorozwojowych, są w tym bardzo przydatne. Dzięki nim można nie tylko uświadomić dziecku, że konkretne słowo oznacza konkretną rzecz lub zjawisko, ale i rozróżniać rodzaje rzeczowników oraz zwroty.

Jak wiadomo, dzieci najlepiej uczą się przez zabawę. Dlatego układanki z cyklu "Ćwiczenia ogólnorozwojowe rozwijające mowę. Zeszyt ćwiczeń + układanki" część 1, to ścisłe powiązanie motoryki z funkcjami poznawczymi.

Wśród proponowanych ćwiczeń znajdują się manipulowanie elementami układanki, ale też rozwijanie funkcji poznawczych, a działanie na elementach układanki połączono z zadaniami językowymi. W ten sposób dziecko może rozwijać się w sposób holistyczny.

Zadania przedstawione w książeczce oparte są na wieloletnich doświadczeniach terapeutów oraz wiedzy na temat rozwoju dziecka. Propozycje mogą być wzbogacone o kreatywne pomysły nauczyciela, terapeuty czy też rodzica.Układanki mogą być wykorzystane w terapii pedagogicznej, logopedycznej, korekcyjno - wyrównawczej. Systematyczna praca z dzieckiem sprawia, że problemy z mową stopniowo zanikają i mogą zostać całkowicie wyeliminowane.

Zestaw "Ćwiczenia ogólnorozwojowe rozwijające mowę" zawiera:

 • Zeszyt ćwiczeń format A5, 104 strony czarno-białe, kartki z perforacją do wyrywania

 • Cztery kolorowe plansze formatu A5 wykonane z PCV z wyciąganymi elementami różnej grubości – auto, dom, zagrodę i kurę.

Do zeszytów ćwiczeń dołączone są układanki, które są ich integralną częścią.

Autorkami zestawy są Elżbieta Wianecka, logopedka, twórczyni metody SDD (Słucham–Decyduję-Działam) oraz MTG - Manualnego Torowania Głosek oraz Agnieszka Bala, logopedka, specjalistka surdologopedii, pedagożka specjalna, terapeutka zaburzeń rozwojowych, nauczycielka wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, specjalistka Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauki Czytania.

Zestaw wydany został nakładem Wydawnictwa Arsen, które od 2007 roku działa na rynku oferując szeroki wybór pomocy dydaktycznych i logopedycznych, by wspierać prawidłowy rozwój dziecka, ich produkty są najwyższej jakości technologicznej i merytorycznej.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
554770
Tytuł
Ćwiczenia ogólnorozwojowe rozwijające mowę. Zeszyt ćwiczeń + układanki
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Data premiery
2021-10-30
Rok wydania
2021
Wymiary produktu [mm]
5
Okładka
okładka pudełko
Waga Produktu [kg]
0.53
Długość
245
Głębokość
180
Nasza cena
124,79 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
6 recenzji
 • 5
  6
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Agata S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-10-15
  Bardzo pomocne, dobrze wykonane, dziecko interesuje się książeczkami.
 • Grazyna D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-07-05
  Widać, że autorki wykonały tutaj kawał dobrej roboty. Szukałam czegoś co przyda nam się w rozwijaniu mowy, ale nie koniecznie na milionie powtarzanych ćwiczeń, tylko czegoś kreatywnego. W środku mamy zeszyt ćwiczeń i układanki, a także coś najważniejszego dla rodzica: porady terapeutów oparte na wieloletnim doświadczeniu. Połączenie układanek z zadaniami językowymi sprawia, że dziecko świetnie się bawi nie wiedząc nawet że wykonuje ważną pracę. Bardzo polecam.
 • Szymon I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-07-04
  Bardzo fajne ćwiczenia do zabawy w domu z dzieckiem. Pozwalają nie tylko na rozwój mowy malucha, ale i skupiają się na logicznym myśleniu przyczynowo skutkowym. Na przykładzie prostych zabaw, dziecko uczy się poprawnego wypowiadania słów. W środku mamy dużo ćwiczeń i aż cztery kolorowe plastikowe plansze. To właśnie te plansze zachęcają malucha do ćwiczeń, a tak na prawdę do zabawy. Bardzo polecam.
 • Iza L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-07-03
  Idealne dla przedszkolaków. To wspólna zabawa, która rozwija nie tylko funkcje poznawcze, ale i skupia się na poprawnej wymowie. Za pomocą prostych ćwiczeń i kilku minut zabawy dziennie, rodzic może zapewnić swojemu dziecku prawidłowy rozwój. Ćwiczenia te zobaczyliśmy na konsultacji u Pani Logopedy w gabinecie, więc już chyba samo to jest doskonałą recenzją.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
0,00 zł

Produkty od autora:


554770
Ładowanie...