Xi

Ćwiczenia korekcyjno-kompensacyjne. Dla dzieci 6-9-letnich

Dzięki zajęciom korekcyjno-kompensacyjne koryguje się i pracuje nad kompensowaniem zaburzeń psychoruchowych dziecka – jednej z najważniejszych przyczyn niepowodzeń edukacyjnych już na poziomie nauki przedszkolnej, a następnie w szkole.Książka "Ćwiczenia korekcyjno kompensacyjne" to przeznaczona dla 6-9-latków pozycja, która pozwoli na nadrabianie braków pod okiem doświadczonych w prowadzeniu takicCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Harmonia
 • Data premiery: 2010-12-20
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 56
 • Wymiary: 5

Dzięki zajęciom korekcyjno-kompensacyjne koryguje się i pracuje nad kompensowaniem zaburzeń psychoruchowych dziecka – jednej z najważniejszych przyczyn niepowodzeń edukacyjnych już na poziomie nauki przedszkolnej, a następnie w szkole.

Książka "Ćwiczenia korekcyjno kompensacyjne" to przeznaczona dla 6-9-latków pozycja, która pozwoli na nadrabianie braków pod okiem doświadczonych w prowadzeniu takich zajęć nauczycieli. Powstała z myślą o najstarszych przedszkolakach oraz uczniach początkowych klas szkoły podstawowej. Ćwiczenia będą pomocą podczas zajęć indywidualnych oraz zajęć z grupą dzieci, których rozwój przebiega nieharmonijnie lub z opóźnieniem.

"Ćwiczenia korekcyjno kompensacyjne" podzielone są na cztery części. W pierwszej znajdują się wycinanki, dzięki takim ćwiczeniom kształtuje się sprawność manualna dziecka. Wycinanki to wycinanie prostokątów, czworokątów, trójkątów, kół i kształtów nieregularnych, a następnie składanie całości z elementów oraz ich naklejanie i kolorowanie. Ćwiczenia mają też za zadanie praktykę określania stosunków przestrzennych: nad, pod, obok, z lewej strony, z prawej strony.

Druga część książki - uważne ucho - ma na celu kształtowanie słuchu fonematyczny, między innymi utrwalanie samogłosek, analizę głoskową wyrazów, porównywanie głosek w wygłosie czy też realizowanie rytmu różnymi sposobami (na przykład klaskaniem, tupaniem). Trzecia część dotyczy wzroku: bystre oko to ćwiczenia kształcące percepcję wzrokową dzięki porównywaniu obrazków, szukaniu i zaznaczaniu różnic, dorysowywaniu brakujących elementów, rysowaniu znaków literopodobnych według wzoru, rysowaniu schematycznych rysunków według wzoru, łączeniu w pary obrazków. W końcu czwarta część, mająca pomagać w kształtowaniu sprawności grafomotorycznej (sprawna ręka) skupia się na rysowaniu po śladzie i samodzielnie linii i kształtów oraz szlaczków.

Publikacja liczy sobie 56 stron. Jej autorką jest Małgorzata Barańska, dyplomowana nauczycielka, absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Gdańskim i terapii pedagogicznej; współautorka i autorka publikacji wykorzystywanych w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym.

Książka opublikowana została przez Wydawnictwo Harmonia, od 28 lat zajmujące się publikacjami edukacyjnymi i terapeutycznymi dla uczniów i nauczycieli uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Pozycje wydawnictwa są aktualizowane w zgodzie z podstawą programową oraz zdobyczami nauki, by jak najlepiej służyć dzieciom, ich opiekunom i pedagogom w przygotowaniu młodych ludzi do jak najbardziej samodzielnego życia.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
858137
Tytuł
Ćwiczenia korekcyjno-kompensacyjne. Dla dzieci 6-9-letnich
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
56
Data premiery
2010-12-20
Rok wydania
2012
Wymiary produktu [mm]
5
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.18
Długość
292
Głębokość
204
Wysokość
4
Nasza cena
17,99 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
8 recenzji
 • 5
  8
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Karolina W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-11-12
  Bardzo pomocna książka! Dzieci zadowolone z kart pracy! Polecam.
 • BogusŁawa J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-10-09
  Gorąco polecam zakup tej książki, bo w naprawdę symbolicznej cenie i na niewielkiej liczbie stron dostaje się mnóstwo przydatnych informacji i ćwiczeń gotowych do zastosowania na zajęciach. Książka dotyczy zaburzeń w szerokim ich zakresie, dlatego jedna publikacja może zostać wykorzystana w pracy z dziećmi o różnorodnych potrzebach. Generalnie, co tu dużo mówić: naprawdę przydatna pozycja dla nauczycieli i pedagogów.
 • Sandra A. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-10-05
  Przyznaję że nie doczytałam opisu, kupiłam z myślą o organizacji zajęć gimnastki korekcyjnej, a tu jest o wiele więcej treści - nie tylko zajęć ruchowych, ale też manualnych, ćwiczenia pisania, rysowania, słuchu. Świetna rzecz, bardzo przydatna każdemu nauczycielowi. Myślę że po konsultacji z nauczycielem albo terapeutom można polecić też rodzicom, jako materiały do indywidualnej pracy z dzieckiem w domu.
 • Sara H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-10-05
  Bardzo fajna książka, same konkrety, wszystko opisane jasno i zwięźle. IDealne do wykorzystania na co dizeń w pracy. Jedyny zarzut mam do okładki, kojarzy mi się z latami 90 i lekcjami z informatyki w szkole :) ale wiadomo że to najmniej ważne, to typowo użytkowa pozycja. Wolę zapłacić mniej, niż wymagać pięknej okładki w takiej książce. Zresztą cena jest naprawdę zachęcająca, to kolejny plus tej pozycji.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 28. maja, wtorek
0,00 zł

Produkty od autora:


858137
Ładowanie...