Xi
 » Podręczniki szkolne  » Lektury i pomoce szkolne  » Lektury  » Szkoła średnia
Polecamy inne produkty z serii "Kot Cukierek" Zobacz wszystkie

Kot Cukierek znowu zachwyca fascynującą przygodą! "Cukierek, Ty Łobuzie!" to kolejna odsłona przygód sympatycznego kotka z plamką na nosie, któremu niestraszne żadne wyzwanie. Ten bohater bierze udział w meczu hokejowym, walczy ze swetrowymi potworami i pomaga małemu właścicielowi w nauce. To kot z wieloma wyjątkowymi umiejętnościami. Co prawda często pakuje się w kłopoty, ale jego awanturnicza natura po prostu musi dawać o sobie znać. Teraz fani przygód Cukierka mogą poznać następne niecodzienne wydarzenia z udziałem tej sympatycznej postaci!

Cukierek mieszka z kochającą go rodziną, która często zmaga się z jego niezwykłym charakterem. Kotek chyba lubi wpadać w kłopoty, ale zawsze może liczyć na pomoc swojego właściciela. Od lat ten wspaniały bohater rozbudza w dzieciach ciekawość świata, a jego przygody trafiły nawet na listę lektur szkolnych. To pełne żartobliwych sytuacji opowieści, które są zrozumiałe dla najmłodszych czytelników, a przy tym zaskakują bogatym językiem. Ponadto świetnie przypominają o tradycyjnych wartościach i uczą, co w życiu jest naprawdę ważne. "Cukierek, Ty Łobuzie!" to świetny wstęp do literatury!

Książka wyjaśnia również dziecku, z jakimi obowiązkami wiąże się przygarnięcie kota. Dzieci mogą zrozumieć typowe kocie zachowania, a także potrzeby kota. Dzięki temu mali czytelnicy poznają zasady dobrej opieki nad zwierzętami i odkrywają, co to znaczy być odpowiedzialnym właścicielem zwierzątka.

Kto wie, co tym razem wymyśli Cukierek? Zaskakujące przygody kota zabierają bohaterów w podróż do ciekawych miejsc, w których poznają niezwykłe postacie. Przy okazji dziecko dowiaduje się wielu rzeczy o swoim otoczeniu i odkrywa, jak ważne są rodzinne więzi. Co ciekawe, Waldemar Cichoń wymyślił pierwszą opowieść o Cukierku, by zachęcić swojego syna do czytania książek. Nikt chyba nie spodziewał się takiego sukcesu przygód kotka! Wkrótce dzieci z całej Polski mogły poznać wspaniałą twórczość autora, który zaczął wymyślać następne opowiadania o Cukierku.

Waldemar Cichoń to pisarz znany głównie z literatury dziecięcej. Urodził się w Tychach, a studiował w Katowicach. Pracował jako lokalny dziennikarz, a później postawił na twórczość literacką. Pewnego dnia przygarnął kota, którego nazwał Cukierkiem. Wkrótce opowieści o sympatycznym kotku przyniosły autorowi rozgłos w całej Polsce, a także trafiły na listę lektur szkolnych. Ogromna popularność twórczości Waldemara Cichonia sprawiła, że jego twórczość o Cukierku zaczęła się szybko rozszerzać.

W kategorii "Książki dla dzieci" znajdziesz pozostałą twórczość Waldemara Cichonia.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


3212393
Ładowanie...