Xi

Niektóre historie zapadają w pamięć na całe życie. Według wielu czytelników, właśnie takie dzieła tworzy Magdalena Witkiewicz. "Córka generała" została zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. To opowieść pełna wzruszających wydarzeń, osadzona w okrutnych czasach. Wojenna rzeczywistość i narodowe uprzedzenia wpływają na życie bohaterów, a walka o przetrwanie łączy się z trudną miłością. Korzystając z historycznych wydarzeń, Magdalena Witkiewicz opowiada o relacjach międzyludzkich oraz uniwersalnych potrzebach każdego człowieka, niezależnych od jego poglądów i pochodzenia.

Mieszkańcy Gdańska podejrzewają, że nadchodzi wojna. Codzienność miasta przesiąknięta jest narastającym napięciem, a zwyczajne problemy zastępuje strach przed atakiem wrogiego wojska. Ludzie starają się jednak żyć normalnie. Andrzej Taper i Elise von Hummel są zakochanymi, którzy należą do dwóch światów. Dziewczyna jest córką emerytowanego generała niemieckiego. Co więcej, ojciec popiera ideologię Adolfa Hitlera. Ponadto zupełnie nie podoba mu się relacja, jaką Elise nawiązała z Andrzejem. Zamierza zrobić wszystko, by obronić swoją rodzinę, a bliskie kontakty z Polakami uważa za niemożliwe. Czy miłość przetrwa nadciągające zagrożenie? Czy ojciec dziewczyny oraz okrutna wojna naprawdę rozdzielą zakochanych? Jak będą wyglądać dalsze losy Elise i Andrzeja?

Magdalena Witkiewicz z pewnością dostarczy czytelnikom zaskakujących odpowiedzi. Pisarka słynie z cenionych powieści obyczajowych, w których nie brakuje okazji do wzruszeń, tragicznych wydarzeń z przeszłości, rodzinnych tajemnic i prawdziwej miłości, nieznającej granic. Zainspirowana prawdziwą historią, autorka dba o wierne odzwierciedlenie realiów historycznych, a także dawnych problemów społecznych. Dramatyczne wydarzenia historyczne stają się tu tłem opowieści o ponadczasowych wartościach, najmocniejszych uczuciach oraz zwyczajnych ludziach, przed którymi los stawia okrutne wyzwania.

Autorka zdobyła wiele nagród i wyróżnień, a jej twórczość zyskała już międzynarodowy rozgłos. Została doceniona nie tylko przez polskich wydawców. W 2014 r. reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Literatury Europejskiej w Hanoi.

W kategorii "książki obyczajowe" znajdziesz więcej książek Magdaleny Witkowskiej i innych znakomitych twórców, piszących o uczuciach oraz relacjach międzyludzkich.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


3211665
Ładowanie...