Xi
 » Książki  » Religia  » Chrześcijaństwo

"Co się w niebie święci, czyli skąd się biorą Święci" Ewy Skarżyńskiej to wyjątkowa książka dla młodych czytelników, w atrakcyjny, zabawny i inspirujący sposób prezentująca biografie najsłynniejszych świętych.

Ewa Skarżyńska jest pisarką i poetką słynącą z wielu uznanych pośród młodych czytelników wierszy, bajek i powieści dla dzieci o tematyce religijnej. W swojej twórczości z wyjątkową swadą i poczuciem humoru, w przejrzysty i przystępny sposób przybliża dzieciom takie zagadnienia, jak biografie świętych czy przestrzeganie nauk kościoła. Pokazuje w ten sposób, jak mogę one inspirować w dalszym życiu.

"Co się w niebie święci, czyli skąd się biorą Święci" to publikacja barwna, oryginalna i niezwykle wartościowa. Autorka opowiada o życiu świętych w sposób, który uczy, bawi i inspiruje. A przede wszystkim zwraca młodym czytelnikom uwagę na najważniejsze wartości, którymi należy kierować się w życiu. Książka została wzbogacona o słowniczek tłumaczący znaczenie trudniejszych wyrazów, bogaty wykaz świętych i błogosławionych oraz quiz, dzięki któremu można zweryfikować zdobytą wiedzę.

Ewa Skarżyńska to prawdziwa specjalistka od atrakcyjnych literacko, zabawnych i pouczających zarazem opowieści o chrześcijaństwie, dostosowanych do potrzeb i oczekiwań najmłodszych czytelników. Jej książki to doskonałe źródło wiedzy i inspiracji, ale też inteligentnej, wartościowej rozrywki. Słowem: idealny sposób na wspólne spędzanie czasu dla całej rodziny.

W "Co się w niebie święci, czy skąd się biorą Święci" autorka pokazuje, jak różne drogi prowadzą do świętości i jak wiele czynników do niej prowadzi. Jej bohaterowie odkrywają swoje powołanie na różnych etapach życia, pochodzą z wielu miejsc i czasów, różnią się wykształceniem, pochodzeniem, płcią, urodą, doświadczeniem. A jednocześnie każdy z nich w którymś momencie spotkał na swojej drodze Jezusa, który z ich zwyczajności uczynił cud - o tych zmianach Ewa Skarżyńska opowiada w nietuzinkowy, atrakcyjny sposób, który z pewnością zdobędzie serce niejednego czytelnika. Wśród wymienionych przez nią bohaterów znajdują się między innymi Faustyna Kowalska, Jan Bosko, Elżbieta Portugalska, Alojzy Gozaga, Ignacy Loyola, Antoni Padewski i wielu innych.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

O Autorze


382758
Ładowanie...