"Co jest w środku. Niezwykłe wnętrza zwykłych rzeczy" - pigułka wiedzy dla ciekawych świata!
Nigdy nie jest za wcześnie, by zaciekawić maluchy otaczającym je światem - a ponieważ zainteresowanie cudami codzienności jest naturalne dla młodych, chłonnych umysłów, zadanie to nie jest niczym trudnym. Najlepsze efekty przynosi oczywiście bezpośrednia obserwacja i doświadczenie, w celu poszerzenia dziecięcych horyzontów i uzupełnienia informacji warto posłużyć się dobrą książką. No właśnie, dobrą, czyli jaką? Sięgnijcie po "Co jest w środku": choć rynek popularnonaukowych książek dla dzieci i młodzieży obfituje w ciekawe publikacje, gwarantujemy Wam, że czegoś takiego jeszcze nie widzieliście!
O czym jest książka "Co jest w środku. Niezwykłe wnętrza zwykłych rzeczy"?
Ilustracje Olgi Zakharovej odkrywają przed czytelnikiem tajemnice działania różnorodnych urządzeń mechanicznych u elektrycznych oraz akcesoriów znanych nam z codziennych zajęć. Jak to zwykle w życiu bywa, to, co najważniejsze, jest niewidoczne dla oczu: rysunki przedstawiają przekroje przedmiotów takich, jak zegarek, sztuczny ogień, piłeczka golfowa, maszyna do wyrobu lodów, kostka Rubika, tor do gry w kręgle... Do wyboru, do koloru; choć prezentowane przedmioty różni praktycznie wszystko, mają jedną wspólną cechę w postaci fascynujących mechanizmów ukrytych pod swoją powierzchnią. To właśnie dzięki tym, często bardzo skomplikowanym konstrukcjom, przedmioty mogą jak najlepiej pełnić swoją funkcję, a my - ułatwiać sobie życie dzięki ich użytkowaniu.
Książka "Co jest w środku" to 48 fenomenalnie zilustrowanych stron, wyjaśniających zasady działania różnorodnych maszyn i sprzętów w zrozumiałej dla młodych czytelników formie. Podczas lektury dzieciaki spoglądają na znane im już wcześniej przedmioty w zupełnie nowy sposób, poznają historię ich powstawania i śledzą szczegóły ich konstrukcji. Zawartość książki stymuluje kreatywne myślenie i dostarcza podstaw wiedzy z zakresu nauki oraz techniki.
Autorka ilustracji do "Co jest w środku", Olga "FaveteArt" Zakharova, to z urodzenia Rosjanka, a z wyboru - mieszkanka Litwy; choć kształciła się na dwóch kierunkach studiów, żaden z nich nie był związany z twórczością artystyczną, a rysunku i typografii nauczyła się na własną rękę. Najwięcej inspiracji czerpie z natury, która zachwyca ją "doskonałymi niedoskonałościami". Okazji do obserwacji przyrody Olga ma zresztą bez liku - mieszka w ekologicznej wiosce otoczonej lasem, w towarzystwie męża i kocich przyjaciół.