Xi

Ciszej proszę siła introwersji w świecie który nie może przestać gadać

Introwertycy często są postrzegani jako aspołeczni, inni, dziwni. Społeczeństwo żyjące w szybkim, rozgadanym świecie akceptuje raczej temperament ekstrawertyczny. Pożądane są takie cechy jak towarzyskość, asertywność i rozmowność. Już w szkole chwali się uczniów za aktywność, a zamkniętych w sobie gani za bierność, praca w grupach uważana jest za efektywniejszą niż indywidualna.Tymczasem co najmniCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Laurum
 • Data premiery: 2019-03-13
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 380
 • Wymiary: 232 x 157 x 22

Introwertycy często są postrzegani jako aspołeczni, inni, dziwni. Społeczeństwo żyjące w szybkim, rozgadanym świecie akceptuje raczej temperament ekstrawertyczny. Pożądane są takie cechy jak towarzyskość, asertywność i rozmowność. Już w szkole chwali się uczniów za aktywność, a zamkniętych w sobie gani za bierność, praca w grupach uważana jest za efektywniejszą niż indywidualna.

Tymczasem co najmniej jedna trzecia spośród otaczających nas osób to introwertycy. Uświadomienie sobie tej liczby powinno wyciągnąć ich z marginesu „dziwnych” i „obcych”. Nie spotkamy ich na imprezach, bo zamiast nich, wolą czytać książki w domowym zaciszu. Zamiast wypowiadanego potoku słów możemy u nich liczyć na uważne słuchanie. To właśnie osoby o skrytym charakterze są odpowiedzialne za najwspanialsze dokonania, by przytoczyć choćby obrazy ze słonecznikami Vincenta van Gogha czy wynalezienie osobistego komputera.

Susan Cain w swojej książce „Ciszej proszę…” kieruje reflektor na skrytych w sobie milczków, ukazując ich w zupełnie innym, niż dostrzegamy, świetle. Autorka zaznacza, że o tym, na którym biegunie temperamentu się znajdziemy decyduje nie tylko otoczenie, ale i geny. Podkreśla, że introwertycy potrafią osiągać wyznaczone sobie cele, są bardzo wartościowi i nadają się na liderów. Bardzo ważne jest dla nich natężenie bodźców które odbierają, mają mocno wykształcony “self-monitoring”.

Cain swoje rozważania opiera na wynikach badań naukowych, korzysta z biologii i neuropsychologii, ujawniając nieznane dotąd różnice między ekstrawertykami a introwertykami. Autorka pisze z pasją kilka zapadających w pamięć, fascynujących opowieści o rzeczywistych postaciach, które pokazują, jak bardzo rozgadany (a może przegadany?) świat traci nie doceniając „cichych” osób.  

„Ciszej proszę…” może także stanowić poradnik, w jaki sposób skuteczniej radzić sobie z różnicami w relacjach pomiędzy ekstrawertykami a introwertykami czy jak wzmacniać poczucie własnej wartości w zamkniętym w sobie dziecku. Lektura będzie wyzwalająca dla wszystkich, którzy identyfikują się z „milczkami”, a tym bardziej aktywnym pomoże w zrozumieniu introwertyków. "Nie traktuj introwersji jako choroby, z której należy się jak najszybciej wyleczyć", pisze autorka. Raczej spójrz na nią jako źródło siły.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
860725
Tytuł
Ciszej proszę siła introwersji w świecie który nie może przestać gadać
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
380
Data premiery
2019-03-13
Rok wydania
2019
Wymiary produktu [mm]
232 x 157 x 22
Okładka
miękka
Waga Produktu [kg]
0.7
Długość
233
Głębokość
158
Wysokość
22
Nasza cena
40,89 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,5/5
4 recenzje
 • 5
  2
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Emilia K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-02-19
  Książkę mogę polecić każdemu introwertykowi, który czuje się nieswojo w tłumie. Mogę śmiało powiedzieć, że książka ta pozwoliła mi spojrzeć z dystansem na mój introwertyzm i uważać go za wadę. Przestałam kryć się za wyuczonymi zachowaniami i nawet go polubiłam.
 • Tomasz C. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2021-02-11
  Poparta badaniami naukowymi i przykładami z życia innych introwertyków książka przemawia do mnie. To lekcja,która pozwala zaakceptować swój styl życia, czy też temperament i pozwala odkryć siłę drzemiącą pod powierzchnią. Myślę, że powinien ją przeczytać każdy człowiek, by zrozumieć nieco drugą osobę.
 • Natalia S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-30
  W świecie introwertyków od początku było bardzo głośno o tej pozycji. Wreszcie ktoś napisał o nas książkę! Zgłębił naturę introwertyków, porządnie się jej przyjrzał i odtąd wszystko będzie jasne. Nie tylko dla introwertyków, którzy z natury mają skłonność do intensywnej autoanalizy, ale też dla ekstrawertyków, którzy dominują na świecie i często nie mogą zrozumieć zachowań ludzi o bogatszym życiu wewnętrznym niż zewnętrznym.

  Autorka, Susan Cain, dotrzymuje obietnic spisanych na okładce. Nie bez powodu jej książka stała się bestsellerem "New York Times". Susan nie tylko sama jest introwertyczką, ale też fascynuje się psychologią. Takie podstawy dały jej motywację i podstawy do rzetelnego zgłębienia tematu.

  W książce znajdziemy odpowiedzi na pytania, które dręczą niejednego introwertyka. Czy z taką osobowością można być liderem? Czy introwertyk mógłby zostać prezydentem? Jak odnaleźć się w świecie ekstrawertyków i nauczyć się w nim żyć? Czy introwertycy powinni pracować nad sobą i starać się bardziej dostosować do ekstrawertycznego świata?

  Autorka nie boi się odważnych tez i mówi wprost o tym, że ekstrawertycy co do zasady są lepiej postrzegani. Są bardziej otwarci, towarzyscy, czerpią energię i przyjemność ze spotkań w licznym gronie. Co w takim razie powinen zrobić introwertyk? Nauczyć się udawać? A może odizolować od ekstrawertyków i stworzyć swój własny cichy świat? Jak znaleźć sposób, żeby osiągać sukcesy w pracy, a jednocześnie zachować swoją naturę oraz znaleźć czas i przestrzeń, by "naładować baterie"? Na te oraz szereg innych pytań, znajdziecie odpowiedzi w tej książce.

  Pewien znany wykładowca na Harvard University został zaproszony na gościnny wykład. Przedsięwzięcie okazało się tak dużym sukcesem, że po wykładzie zaproszono go na wspólny lunch z władzami uczelni. "Nie zastanawiając się długo, obwieścił więc swoim gospodarzom, że jest pasjonatem łodzi i jachtów i wolałby wykorzystać okazję do tego, by móc je podziwiać na pobliskiej rzece" - choć nie była to prawda, profesor Little użył nieszkodliwego kłamstwa, by uniknąć grupowego spotkania i spokojnie wyciszyć się przed kolejnym wykładem. Sytuacja potem rozwinęła się bardzo niespodziewanie i zabawnie.

  W tej książce wartościowe treści znajdą nie tylko introwertycy. Warto po nią sięgnąć jeśli jesteś szefem i masz w zespole introwertyków (statystycznie jest to bardzo możliwe, choć introwertyków mniej niż ekstrawertyków). Dzięki temu dowiesz się jak zarządzać takim pracownikiem i co można zrobić, żeby jego praca była bardziej efektywna - będzie Ci za to ogromnie wdzięczny.

  Każdy, kto jest w związku z osobą o odmiennym typie osobowości, wiele się dowie o swojej drugiej połówce. Lektura może pomóc zażegnać trawiące was konflikty, otworzyć się na drugą osobę i zrozumieć co nią kieruje.

  A wreszcie rodzice, którzy mają introwertyczne dziecko, dowiedzą się jakie wydarzenia mogą być dla niego szczególnie trudne do przejścia i jak sobie z tym poradzić. Dla ekstrawertycznych rodziców jest to wręcz pozycja obowiązkowa.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier DPD
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 16. lipca, wtorek
0,00 zł

Produkty od autora:


860725
Ładowanie...