Xi

Cisza przed burzą. Wojna o pieniądz 4

„Cisza przed burzą. Wojna o pieniądz 4” to kolejna książka słynnego chińskiego ekonomisty z jego głośnego cyklu. Song Hongbing opisał już historię powstania obecnego, opartego na długu, systemu monetarnego oraz systemu finansowego z bankiem centralnym jako wyłącznym emitentem pieniądza. Autor przewidział kryzys spowodowany między innymi kredytami hipotecznymi subprime na rynku Stanów ZjednoczonychCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Wektory
 • Data premiery: 2018-05-09
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 401
 • Wymiary: 23

„Cisza przed burzą. Wojna o pieniądz 4” to kolejna książka słynnego chińskiego ekonomisty z jego głośnego cyklu. Song Hongbing opisał już historię powstania obecnego, opartego na długu, systemu monetarnego oraz systemu finansowego z bankiem centralnym jako wyłącznym emitentem pieniądza. Autor przewidział kryzys spowodowany między innymi kredytami hipotecznymi subprime na rynku Stanów Zjednoczonych w 2007 roku.

 

I tym razem Hongbing nie pozostawia złudzeń – wielki kryzys i załamanie opartej na dolarze światowej gospodarki, są nieuniknione. Ekonomista wyraźnie podkreśla, że współczesna aktywność gospodarcza nie jest wynikiem racjonalnych przesłanek, ale niskich pragnień i instynktów, które opanowały współczesną gospodarkę. Chciwość, zawiść i pożądanie w połączeniu z globalną nademisją pieniądza i utrzymywaniem stóp procentowych na bardzo niskim poziomie, prowadzą – zdaniem autora – wprost do ekonomicznej katastrofy. Skutki trwającej właśnie pandemii z pewnością przyczynią się do przyśpieszenia tego procesu...

 

W „Ciszy przed burzą. Wojnie o pieniądz 4” Song Hongbing z niezwykłą wnikliwością analizuje współczesne problemy finansowe oraz ilustruje złożoną międzynarodową sytuację gospodarczą. To oczywiście gorzka ocena oparta przede wszystkim na tezie, że Stany Zjednoczone weszły na niebezpieczną ścieżkę, w której mała grupka obywateli państwa odnosi gigantyczne korzyści, a większość ponosi tylko straty. Okazuje się, że leczenie skutków kryzysu z roku 2008 jest tylko pozorne, a chwilowe ożywienie gospodarcze dalekie od trwałości. Świat, zamiast wychodzić z niedawnej recesji, z coraz większą prędkością osuwa się w otchłań.

 

„Cisza przed burzą. Wojna o pieniądz 4” tłumaczy czytelnikowi ekonomiczne zawiłości współczesnego świata. Swoje tezy autor dokumentuje przykładami historycznymi oraz kompetentnymi opisami najważniejszych mechanizmów rządzących obecnym systemem finansowym. Gorzkie porównania sytuacji Stanów Zjednoczonych do upadku Rzymu i chińskiej północnej przerażają zaskakującymi podobieństwami...

 

Książki z serii „Wojna o pieniądz” sprzedały się na całym świecie w milionowych nakładach i podobno były czytane przez wielu przywódców wyższego szczebla i liderów biznesu w wielu krajach. Dla czytelnika to wyjątkowa okazja, by poznać kulisy finansowych mechanizmów, z których wpływu na nasze codzienne życie nie do końca zdajemy sobie sprawę.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
789670
Tytuł
Cisza przed burzą. Wojna o pieniądz 4
Wydawnictwo
Liczba stron
401
Data premiery
2018-05-09
Rok wydania
2018
Wymiary produktu [mm]
23
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.55
Długość
230
Głębokość
160
Nasza cena
40,89 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,2/5
9 recenzji
 • 5
  6
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  2
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Daria H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-06
  Książka, która w bardzo trafny sposób opisuje mechanizmy rządzące światem finansowym. Zanim sięgniecie po tą lekturę, polecam przeczytać poprzednie części, które stanowią swego rodzaju wprowadzenie do tematu. Nie jest to prosta lektura, autor używa sporo fachowe słownictwa, Niemniej polecam wszystkim. Warto wiedzieć co się dzieje na świecie, a o czym nie mówią w mediach.
 • Jagoda H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-29
  Podoba mi się, że autor dotyka problemy o których nie mówi się na co dzień w telewizji. Moim zdaniem ta lektura powinna być propagowana na szerszą skalę. Książka mówi głównie o problemach gospodarczych USA, a te z kolei w jakiś sposób tyczą nas. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę. Gratuluję autorowi wnikliwej analizy tematu i z niecierpliwością czekam na kolejne pozycje.
 • Adrian N. Klient niezweryfikowany
  2.0
  2020-04-22
  Nic odkrywczego. Jest kilka kwestii opartych o historię, jednak dla mnie były one oczywiste. Mam mieszane uczucia. Być może ta lektura spodoba się osobie, która jest laikiem w temacie. W moej opinii kolejna książka o kryzysie finansowym i jego źródłach. Pozycja jakich obecnie wiele na rynku. Spodziewałem się czegoś ciekawszego.
 • Marek S. Klient niezweryfikowany
  2.0
  2020-04-15
  W książce nie ma nic odkrywczego. Kupiłem i przeczytałem za radą kolegi z pracy. Jestem rozczarowany. Tym bardziej, że bardzo cenię sobie inne pozycje tego autora. Tutaj nie popisał się, momentami wręcz ośmieszył.
 • Mirosława H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-08
  Dobrze opracowana książka. Czytając niektóre fragmenty czuję lekki niedosyt, mam wrażenie że autor nie do końca wyczerpał temat. Jest też dużo spekulacji, które mijają się z rzeczywistością. To informacje oparte o subiektywne odczucia piszącego.
 • Magda R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-01
  Kolejna ciekawa książka tego autora. Dość kontrowersyjna, ale w dalszym ciągu rzetelna. Tym razem autor bazuje na historii. Uprzedzam, że ta pozycja napisana jest dość trudnym językiem. Polecam głównie osobom, które siedzą w temacie finansów. Ktoś zielony temacie może szybko się zniechęcić ogromem branżowych słów.
 • Marta M. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-03-25
  Autor stara się przewidzieć, co stanie się z gospodarką USA za kilka lat. Bierze pod uwagę zarówno obecną sytuację, jak i wszystkie wydarzenia z przeszłości. Niektóre tezy wydają mi się nieprawdopodobne. Jednak kto wie? Jestem laikiem w dziedzinie, więc nie mnie oceniać rzetelność przedstawionych informacji. Mimo to, mam kilka wątpliwości.
 • Sandra P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-18
  Książka, która bardzo dobrze obrazuje stan gospodarki w Stanach Zjednoczonych. Podoba mi się to, ze autor pisze prosto z mostu. Nie owija w bawełnę. Takich informacji na próżno szukać w telewizji, czy Internecie. Autor wykonał kawał dobrej roboty i chwała mu za to. Polecam lekturę wszystkim, którzy chcą dowiedzieć się co nieco o kryzysie gospodarczym.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
0,00 zł

O Autorze


789670
Ładowanie...