Cisza przed burzą. Wojna o pieniądz 4 (Song Hongbing) - tantis.pl
Xi

Cisza przed burzą. Wojna o pieniądz 4

Song Hongbing

(okładka miękka)

4/5
Wydawnictwo: Wektory
Liczba stron: 401

Produkty powiązane:

Kup w zestawie:

Cisza przed burzą. Wojna o pieniądz 4
4/5
32,59 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
106,97 zł

SUPER CENA

Cena detaliczna: 51,00 zł

32,59 zł

Zamów do 15:00, aby otrzymać jutro
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 30,38 zł

Opis

„Cisza przed burzą. Wojna o pieniądz 4” to kolejna książka słynnego chińskiego ekonomisty z jego głośnego cyklu. Song Hongbing opisał już historię powstania obecnego, opartego na długu, systemu monetarnego oraz systemu finansowego z bankiem centralnym jako wyłącznym emitentem pieniądza. Autor przewidział kryzys spowodowany między innymi kredytami hipotecznymi subprime na rynku Stanów Zjednoczonych w 2007 roku.

 

I tym razem Hongbing nie pozostawia złudzeń – wielki kryzys i załamanie opartej na dolarze światowej gospodarki, są nieuniknione. Ekonomista wyraźnie podkreśla, że współczesna aktywność gospodarcza nie jest wynikiem racjonalnych przesłanek, ale niskich pragnień i instynktów, które opanowały współczesną gospodarkę. Chciwość, zawiść i pożądanie w połączeniu z globalną nademisją pieniądza i utrzymywaniem stóp procentowych na bardzo niskim poziomie, prowadzą – zdaniem autora – wprost do ekonomicznej katastrofy. Skutki trwającej właśnie pandemii z pewnością przyczynią się do przyśpieszenia tego procesu...

 

W „Ciszy przed burzą. Wojnie o pieniądz 4” Song Hongbing z niezwykłą wnikliwością analizuje współczesne problemy finansowe oraz ilustruje złożoną międzynarodową sytuację gospodarczą. To oczywiście gorzka ocena oparta przede wszystkim na tezie, że Stany Zjednoczone weszły na niebezpieczną ścieżkę, w której mała grupka obywateli państwa odnosi gigantyczne korzyści, a większość ponosi tylko straty. Okazuje się, że leczenie skutków kryzysu z roku 2008 jest tylko pozorne, a chwilowe ożywienie gospodarcze dalekie od trwałości. Świat, zamiast wychodzić z niedawnej recesji, z coraz większą prędkością osuwa się w otchłań.

 

„Cisza przed burzą. Wojna o pieniądz 4” tłumaczy czytelnikowi ekonomiczne zawiłości współczesnego świata. Swoje tezy autor dokumentuje przykładami historycznymi oraz kompetentnymi opisami najważniejszych mechanizmów rządzących obecnym systemem finansowym. Gorzkie porównania sytuacji Stanów Zjednoczonych do upadku Rzymu i chińskiej północnej przerażają zaskakującymi podobieństwami...

 

Książki z serii „Wojna o pieniądz” sprzedały się na całym świecie w milionowych nakładach i podobno były czytane przez wielu przywódców wyższego szczebla i liderów biznesu w wielu krajach. Dla czytelnika to wyjątkowa okazja, by poznać kulisy finansowych mechanizmów, z których wpływu na nasze codzienne życie nie do końca zdajemy sobie sprawę.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 789670
Tytuł Cisza przed burzą. Wojna o pieniądz 4
Autor Song Hongbing
Wydawnictwo Wektory
Liczba stron 401
Rok wydania 2018
Wymiary produktu [mm] 23
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.55
Cena detaliczna 51,00 zł
Nasza cena 32,59 zł

Recenzje

4/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Daria H.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 06-05-2020 | Recenzja zweryfikowana
Książka, która w bardzo trafny sposób opisuje mechanizmy rządzące światem finansowym. Zanim sięgniecie po tą lekturę, polecam przeczytać poprzednie części, które stanowią swego rodzaju wprowadzenie do tematu. Nie jest to prosta lektura, autor używa sporo fachowe słownictwa, Niemniej polecam wszystkim. Warto wiedzieć co się dzieje na świecie, a o czym nie mówią w mediach.

Jagoda H.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 29-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Podoba mi się, że autor dotyka problemy o których nie mówi się na co dzień w telewizji. Moim zdaniem ta lektura powinna być propagowana na szerszą skalę. Książka mówi głównie o problemach gospodarczych USA, a te z kolei w jakiś sposób tyczą nas. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę. Gratuluję autorowi wnikliwej analizy tematu i z niecierpliwością czekam na kolejne pozycje.

Adrian N.

Klient niezweryfikowany

2/5
| 22-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Nic odkrywczego. Jest kilka kwestii opartych o historię, jednak dla mnie były one oczywiste. Mam mieszane uczucia. Być może ta lektura spodoba się osobie, która jest laikiem w temacie. W moej opinii kolejna książka o kryzysie finansowym i jego źródłach. Pozycja jakich obecnie wiele na rynku. Spodziewałem się czegoś ciekawszego.

Marek S.

Klient niezweryfikowany

2/5
| 15-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
W książce nie ma nic odkrywczego. Kupiłem i przeczytałem za radą kolegi z pracy. Jestem rozczarowany. Tym bardziej, że bardzo cenię sobie inne pozycje tego autora. Tutaj nie popisał się, momentami wręcz ośmieszył.

Mirosława H.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 08-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Dobrze opracowana książka. Czytając niektóre fragmenty czuję lekki niedosyt, mam wrażenie że autor nie do końca wyczerpał temat. Jest też dużo spekulacji, które mijają się z rzeczywistością. To informacje oparte o subiektywne odczucia piszącego.

Magda R.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 01-04-2020 | Recenzja zweryfikowana
Kolejna ciekawa książka tego autora. Dość kontrowersyjna, ale w dalszym ciągu rzetelna. Tym razem autor bazuje na historii. Uprzedzam, że ta pozycja napisana jest dość trudnym językiem. Polecam głównie osobom, które siedzą w temacie finansów. Ktoś zielony temacie może szybko się zniechęcić ogromem branżowych słów.

Marta M.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 25-03-2020 | Recenzja zweryfikowana
Autor stara się przewidzieć, co stanie się z gospodarką USA za kilka lat. Bierze pod uwagę zarówno obecną sytuację, jak i wszystkie wydarzenia z przeszłości. Niektóre tezy wydają mi się nieprawdopodobne. Jednak kto wie? Jestem laikiem w dziedzinie, więc nie mnie oceniać rzetelność przedstawionych informacji. Mimo to, mam kilka wątpliwości.

Sandra P.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 18-03-2020 | Recenzja zweryfikowana
Książka, która bardzo dobrze obrazuje stan gospodarki w Stanach Zjednoczonych. Podoba mi się to, ze autor pisze prosto z mostu. Nie owija w bawełnę. Takich informacji na próżno szukać w telewizji, czy Internecie. Autor wykonał kawał dobrej roboty i chwała mu za to. Polecam lekturę wszystkim, którzy chcą dowiedzieć się co nieco o kryzysie gospodarczym.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
22. marca, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
22. marca, środa
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
22. marca, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
22. marca, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
22. marca, środa
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
22. marca, środa
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
22. marca, środa
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
22. marca, środa
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...