Xi

Ciało pamięta. Psychofizjologia traumy i terapia osób po urazie psychicznym

Traumatyczne przeżycia uruchamiają w organizmie mechanizmy obronne i wywołują reakcje stresowe. Te mogą powodować różne objawy fizyczne, zmianę zachowania czy dotkliwe doświadczanie silnych emocji. Babette Rothschild opisuje wpływ traumy - zarówno fizycznej, jak i emocjonalnej - na psychikę człowieka. Mimo że trudne przeżycia często zostają wyparte lub zapomniane, pozostają w pamięci ciała w Czytaj więcej

Polecamy podobne produkty

Traumatyczne przeżycia uruchamiają w organizmie mechanizmy obronne i wywołują reakcje stresowe. Te mogą powodować różne objawy fizyczne, zmianę zachowania czy dotkliwe doświadczanie silnych emocji. Babette Rothschild opisuje wpływ traumy - zarówno fizycznej, jak i emocjonalnej - na psychikę człowieka. Mimo że trudne przeżycia często zostają wyparte lub zapomniane, pozostają w pamięci ciała w postaci koszmarów sennych, chorób psychosomatycznych, flashbacków, reakcji przestrachu, zachowań dysocjacyjnych i trudnego do zdefiniowania cierpienia.

„Ciało pamięta. Psychofizjologia traumy i terapia osób po urazie psychicznym” to propozycja leczenia urazów z przeszłości za pomocą różnorodnych metod, wzbogacona o przykłady sposobów na to, jak integrować je w sposób użyteczny, współczujący i skuteczny. Autorka wskazuje jako zasadne włączenie terapii somatycznej - zarówno w leczeniu traumy niedawnej, jak i tej odległej. Książka skierowana jest do profesjonalistów, którzy praktykują terapię zorientowaną na mówienie lub zachowanie.

Publikacja podzielona została na dwie części. Pierwsza, teoretyczna, skupia się na próbie zdefiniowania traumy, odpowiedzi na pytanie, czym jest i w jaki sposób zostaje przechowana w mózgu. Druga część praktyczna skupia się na leczeniu pourazowym z uwzględnieniem pracy z ciałem. Rothschild pisze przystępnym językiem, wzbogacając treść o przykłady z własnej praktyki, co czyni lekturę zrozumiałą i interesującą także dla laików.

„Ciało pamięta. Psychofizjologia traumy i terapia osób po urazie psychicznym”  to pierwsza publikacja, która łączy teorię, badania i praktykę. Umożliwia osobom po przebytym wstrząsie odzyskanie równowagi i uleczenie dolegliwości somatycznych, wynikających z długotrwałego stresu traumatycznego. Niniejsza publikacja może pomóc wielu osobom zdecydować się na skuteczną profesjonalną pomoc i wybrać w tym celu kompetentnego terapeutę.

Babette Rothschild pracuje jako klinicystka od trzydziestu pięciu lat. Jest autorką i redaktorką cenionych książek na temat leczenia następstw traumy i pokrewnych zagadnień. Po ośmioletnim pobycie w Danii, gdzie studiowała i pracowała, wróciła do rodzinnego Los Angeles. Obecnie nadal pisze, prowadzi superwizje i naucza, realizując jednocześnie wymagający harmonogram międzynarodowych wykładów, szkoleń i konsultacji.

 

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
458075
Tytuł
Ciało pamięta. Psychofizjologia traumy i terapia osób po urazie psychicznym
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
232
Data premiery
2014-09-12
Rok wydania
2014
Wymiary produktu [mm]
230 x 155
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.37
Długość
230
Głębokość
155
Wysokość
14
Nasza cena
40,89 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
10 recenzji
 • 5
  10
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Sonia O. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-02-15
  Pozycja zdecydowanie warta uwagi dla osób zmagających się z PTSD (zespołem stresu pourazowego). Mimo, że nie jestem studentką psychologii, książka jest napisana prostym językiem, konkretnie, co daje możliwość szerszego rozpoznania i zrozumienia mechanizmów. Należy jednak pamiętać, że żadna pozycja książkowa nie zastąpi terapii, a może jedynie wspomóc! Książka zawiera opisy przypadku pacjentów autorki, którzy w czasie sesji przypomnieli sobie zdarzenia/ wspomnienia, które wcześniej zostały wyparte przez umysł, ale zapamiętane przez ciało. Treść podzielona została na część teoretyczną, część praktyczną z opisem wspominanych przypadków. Rozjaśnia tajniki procesu leczenia traumy z umysłu i ciała. Dzięki połączeniu różnorodnych technik, metod pokazuje w jaki sposób możliwa jest integracja w sposób użyteczny, współczujący, ale co najważniejsze - skuteczny. Polecona mi została przez psychologa, podobno rozjaśnia wiedzę nawet opornym studentom psychologii. Zanim rozpocznie się samoleczenie należy najpierw zaznajomić się z wiedzą dotyczącą neuronów, pamięci i traumy, ale co najważniejsze - skonsultować każdy pomysł z osobą do tego przeszkoloną. Samopomoc może się okazać większym problemem w konsekwencji, niż pomoże. Zamiast działać "po omacku" lepiej skorzystać z pomocy osób doświadczonych. Dla osób zainteresowanych tematem - pozycja zawiera informacje o wpływie traumy (dotyczącej fizyczności lub aspektów emocjonalnych) na psychikę człowieka, w konsekwencji wskazuje somatyczne dolegliwości.
 • Bogumiła G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-04
  Książka, pt. „Ciało pamięta. Psychofizjologia traumy i terapia osób po urazie psychicznym” to moje najnowsze odkrycie i zarazem uważam tą pozycję za genialne źródło wiedzy i dla pacjentów i dla psychologów. Dla każdego,. Mądra, dobrze napisana, konkretni i bez lania wody. A przy tym bardzo pomocna, bynajmniej mi na maxa pomogła.
 • Milena S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-02
  Dobra książka. Jako psycholog z wieloletnim stażem mogę ją śmiało polecić wszystkim, niezależnie od tego czy przeszli psychiczną traumę czy też nie. Po prostu warto niektóre wiedzieć jak wpływają niektóre rzeczy na życie iż dowie człowieka. Podoba mi się styl językowy autora, fajni iż rozumiały. Polecam.
 • Maria S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-10-26
  Kompendium pracy z traumą w tym paradygmacie. Dla terapeutów i hipnoterapeutów.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 28. maja, wtorek
0,00 zł

O Autorze


458075
Ładowanie...