Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Chrystofobia. 500 lat nienawiści do Jezusa i kościoła

Grzegorz Kucharczyk

(okładka miękka)

5/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: Fronda
Liczba stron: 468
-46%

49,90 zł

27,19 zł

oszczędzasz 22,71 zł (46%)

Dostępność 24 godziny
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Kurier InPost 12,99 zł
Kurier DPD 11,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 9,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Orlen Paczka 6,99 zł

Opis

"Chrystofobia. 500 lat nienawiści do Jezusa i Kościoła" odsłania te karty historii katolicyzmu, które nie mieszczą się w obowiązującej dziś fałszywie postępowej narracji!

Ideologie faszyzmu, nazizmu i komunizmu naznaczyły piętnem historię XX-wiecznej Europy. Wydawać by się mogło, że totalitaryzm nie może iść w parze z liberalizmem - czy jednak możliwe jest znalezienie między nimi punktów wspólnych?

Czy u źródeł idei dwudziestowiecznych obozów zagłady mogą pobrzmiewać echa rewolucji francuskiej i toczących się wówczas krwawych wojen wandejskich?

Kto w obecnych czasach kultywuje pamięć o ofiarach zbrodniczych ideologii, oddaje należną cześć tysiącom poległych w rewolucji i męczenników religijnych, których kaci chronieni są dzisiaj pod płaszczem pisanej na nowo historii?

"Chrystofobia. 500 lat nienawiści do Jezusa i Kościoła" odkrywa przed czytelnikami prawdę historyczną, dziś odrzucaną i skrzętnie chowaną pod pretekstem politycznej poprawności. Książka Grzegorza Kucharczyka omawia pięć wieków prześladowań katolików na terenie całej Europy, rozpoczętych wraz z działalnością Marcina Lutra i jego zwolenników, kontynuowanych podczas rewolucji francuskiej i rozwoju XIX-wiecznej myśli liberalnej, osiągających niewiarygodne wręcz rozmiary za sprawą systemów totalitarnych XX wieku.

Autor rozszerza zakres swoich badań także poza Stary Kontynent. Podczas lektury poznajemy wstrząsające fakty na temat współczesnych prześladowań chrześcijan w krajach islamskich - prześladowań, które pochłaniają pozornie niewyobrażalną we współczesnych realiach liczbę ofiar, a na które zachodni świat patrzy z obojętnością.

Lektura "Chrystofobii" przybliża czytelnikom wiele informacji, których próżno szukać w podręcznikach czy mainstreamowych encyklopediach. Grzegorz Kucharczyk pisze o angielskim ruchu oporu wobec XVI-wiecznej reformy Kościoła, sformowanym wśród duchowieństwa i niższych klas społecznych; o wandejskich i belgijskich chłopach, stających z odwagą i heroizmem wobec piekła rewolucji francuskiej; o cierpieniach zadanych katolikom przez wyznawców liberalizmu i systemów totalitarnych w miejscach tak odległych od siebie, jak Rosja i Niemcy, Hiszpania i Meksyk. Tego nie dowiecie się z głównego nurtu informacyjnego!

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 943241
Tytuł Chrystofobia. 500 lat nienawiści do Jezusa i kościoła
Autor Grzegorz Kucharczyk
Wydawnictwo Fronda
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 468
Data premiery 2020-01-15
Rok wydania 2019
Wymiary produktu [mm] 22
Okładka Miękka
Waga Produktu [kg] 0.52
Cena detaliczna 49,90 zł
Nasza cena 27,19 zł
Powiązane tematy: Bestseller

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Ewelina P.

5/5
| 14-10-2021
Ważna lekcja historii, uświadamia nam rozmiar eskalacji nienawiści wobec chrześcijan, a także antyreligijnego i ateistycznego tła totalitaryzmów.

Ryszard G.

5/5
| 26-09-2021
Książka jest niesamowita. Nie tylko powinni ją przeczytać wszyscy katolicy w Polsce i nie tylko. Również wszyscy ci, którzy przywiązani są do tradycyjnych wartości naszej zachodniej, łacińskiej cywilizacji, która przecież opiera się nie na czym innym, jak na chrześcijaństwie, a mówiąc precyzyjnie - katolicyzmie. Nie znam drugiej takiej pozycji, która tak dobrze przedstawiałaby wszystkie próby właśnie zniszczenia tej cywilizacji - poczynając od rewolucji protestanckiej, poprzez masońską rewolucję francuską, inne ruchy rewolucyjne, rewolucję bolszewicką i nazistowską aż po dzisiejsze ruchy neomarksistowskie, neokomunistyczne. Prof. Grzegorz Kucharczyk w swojej książce widzi to, jako chrystofobię mającą już 500 lat z okładem, ale właśnie to, co autor książki opisuje mianem chrystofobia, w ostateczności sprowadza się do zaciekłego zwalczania naszej cywilizacji - cywilizacji uwznioślającej nas, jako ludzi, a przy tym najbardziej wolnościowego systemu społeczno-religijno-politycznego; wbrew temu, co kłamliwie próbują nam wmówić zwolennicy systemów liberalno-socjalistycznych, które szermując hasłami wolności, równości i braterstwa docelowo prowadzą do zniewolenia tzw. mas, czyli ogromnej większości ludzi, a nawet dzisiaj w skali globalnej - ludzkości, rezerwując pozycję wolnościową, uprzywilejowaną jedynie wąskiemu gronu "wybranych". I powinniśmy głęboko się zastanowić, czy tego chcemy. Czy powinniśmy dopuścić do tego, aby owa chrystofobia w efekcie przyniosła nam taki świat?

Adriana I.

5/5
| 02-08-2021
Ksiązka obrazuje prawdziwą historię chrześcijaństwa, jak ta religia była traktowana na przestrzeni lat. Nawet pomijając już historię naszego kraju, która też jest złożona i miała wpływ na rozwój chescijaństwa. Książka dla osób, które są otwarte na nową wiedzę i fakty. Osoby mające z tym problem będą się pewnie męczyć podczas czytania. książka mnie wciągnęła i szybko ją skończyłam. Polecam przeczytać.

Damian L.

5/5
| 27-07-2021
Mocna rzecz. Niepokorna, odważna, skłaniająca do spojrzenia na świat z zupełnie innej perspektywy, niż ta narzucana przez media głównego nurtu, szczególnie w Polsce. KK często jest przedstawiany jako agresor, wręcz kasta rządząca. I choć niewątpliwie ma swoje przewiny, to za mało mówi się o drugiej stronie medalu, o tym, że męczeństwo nie jest tylko archaicznym pojęciem z czasów pierwszych chrześcijan. Kto ma otwarty umysł - przeczyta i doceni. Ja polecam.

Wioletta A.

4/5
| 21-07-2021
Chociaż się zgadzam z niektórymi stwierdzeniami z książki to nie całość do mnie trafia. ż pewnością jest to lektura dla wierzących, chociaż niewierzący mogą potraktować to jako lekcje historii. Książka na pewno jest ciekawa, do tego czyta się szybko i jest napisana w przystępnym dla każdego języku. Nie miałam trudności podczas jej czytania. Generalnie polecam jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś nowego.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
25 Październik, Poniedziałek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
26 Październik, Wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
25 Październik, Poniedziałek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
26 Październik, Wtorek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
26 Październik, Wtorek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
26 Październik, Wtorek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
26 Październik, Wtorek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
25 Październik, Poniedziałek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...