Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Chłopiec w pasiastej piżamie

"Chłopiec w pasiastej piżamie" to książka o okrucieństwie drugiej wojny światowej i życiu w obozie zagłady. John Boyne posługuje się odmienną narracją niż ma to zazwyczaj miejsce w literaturze obozowej. To co najważniejsze dzieje się w tle, w niedopowiedzeniach. Narracja z punktu widzenia dziecka sprawia, że czytelnik z jeszcze większym napięciem wsłuchuje się w naiwne opowieści dwójki głównych boCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Wydawnictwo Replika
 • Data premiery: 2023-04-18
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 204
 • Wymiary: 582 x 235

"Chłopiec w pasiastej piżamie" to książka o okrucieństwie drugiej wojny światowej i życiu w obozie zagłady. John Boyne posługuje się odmienną narracją niż ma to zazwyczaj miejsce w literaturze obozowej. To co najważniejsze dzieje się w tle, w niedopowiedzeniach. Narracja z punktu widzenia dziecka sprawia, że czytelnik z jeszcze większym napięciem wsłuchuje się w naiwne opowieści dwójki głównych bohaterów.

"Chłopiec w pasiastej piżamie" to historia chłopięcej przyjaźni, która narodziła się w niezwykle trudnym czasie i w bardzo niesprzyjającym miejscu. Pokazuje, że niewinność i dobroć, które nosimy w naszych wnętrzach od dziecka, znikają dopiero w zetknięciu z czynnikami zewnętrznymi.

Ośmioletni Bruno za sprawą mianowania jego ojca komendantem obozu zagłady musiał przenieść się z Berlina do domu na wsi. Nie rozumie dlaczego jego życie wywrócono do góry nogami i dlaczego jest skazany na ciągłą nudę. Podoba mu się duży dom, ale nie ma się z kim bawić. Łamiąc ojcowski zakaz, trafia w pobliże farmy. Tam w pobliżu ogrodzenia poznaje Szmula, syna żydowskiego zegarmistrza, który trafił do obozu razem z całą rodziną. Jego codziennością jest strach, głód, krzyki i niepewność jutra.

Chłopcy nie rozumieją wojny, dostrzegają tylko zmiany w ich codziennym życiu. Gdy Szmul i Bruno spotykają się przy ogrodzeniu, przełamują nieufność i zaprzyjaźniają się. Wspólne rozmowy i zabawy przy ogrodzeniu z drutu kolczastego dają im ucieczkę od trudnej codzienności. Wyjątkowym odkryciem dla nich jest fakt, iż dzielą tę samą datę urodzin. Podczas gdy drut kolczasty Brunowi przeszkadza jedynie w zabawie, dla Szmula jest ograniczeniem jego wolności. Symboliczne wysokie ogrodzenie pokazuje jednocześnie, że te różnice między dwoma światami są umowne.

John Boyne, irlandzki powieściopisarz stworzył przejmującą historię, która łamie serce. Inaczej "Chłopca w pasiastej piżamie" czytają dzieci, a inaczej dorośli. Uniwersalny przekaz jest czytelny dla obu grup, lecz co oczywiste na innym poziomie. Nazywanie obozu farmą, pasiaków pasiastymi piżamami, a numeru obozowego numerem gracza nas, świadomych dramatów rozgrywających się w obozach koncentracyjnych przyprawia o dreszcze.

"Chłopiec w pasiastej piżamie" stał się światowym bestsellerem i dość szybko doczekał się ekranizacji. W filmowym obrazie w reżyserii Marka Hermana wystąpili Asa Butterfield, Jack Scanlon, David Thewlis, Vera Farmiga i Cara Horgan.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Replika.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3354330
Tytuł
Chłopiec w pasiastej piżamie
Wydawnictwo
Język oryginału
angielski
Liczba stron
204
Data premiery
2023-04-18
Rok wydania
2023
Wymiary produktu [mm]
582 x 235
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.21
Długość
130
Głębokość
200
Wysokość
235
Cena detaliczna
39,90 zł
Nasza cena
24,39 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
2 recenzje
 • 5
  2
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 5. marca, wtorek
0,00 zł

Produkty od autora:


3354330
Ładowanie...