Chińczycy trzymają nas mocno. Pierwsze śledztwo o tym, jak Chiny kolonizują Europę, w tym Polskę (Sylwia Czubkowska) - tantis.pl
Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Chińczycy trzymają nas mocno. Pierwsze śledztwo o tym, jak Chiny kolonizują Europę, w tym Polskę

Sylwia Czubkowska

(okładka miękka)

4/5
Wydawnictwo: Znak
Liczba stron: 416
-29%

49,99 zł

35,29 zł

oszczędzasz 14,70 zł (29%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Opis

Uznana polska dziennikarka, Sylwia Czubkowska prowadzi prywatne śledztwo, dotyczące chińskich wpływów w Polsce. Autorka od wielu lat bada, jak Chiny pozyskują informacje o innych krajach świata. Niektóre sposoby potrafią wprawić w zdumienie! "Chińczycy trzymają nas mocno. Pierwsze śledztwo o tym, jak Chiny kolonizują Europę, w tym Polskę" to relacja z badań autorki i szczegółowa analiza chińskich wpływów. Autorka pisze o władzy zapewnianej przez powiązania biznesowe, a nawet tanie rozwiązania technologiczne. Wspomina o niekontrolowanej przez światową gospodarkę współpracy z największymi korporacjami, dzięki której chińscy urzędnicy pozyskują informacje. Zobacz, jak Chiny kontrolują współczesny przemysł!

Sylwia Czubkowska bada powiązania gospodarcze chińskich firm z firmami z innych krajów. Obecnie Chińczycy przejmują największe fabryki i stają się ogromną siłą w dziedzinie nowych technologii. Skąd biorą potrzebne dane? Czy media społecznościowe, tanie telefony, komputery, a nawet odkurzacze mogą być źródłem informacji przekazywanych Chinom? Jak daleko posuną się skorumpowani politycy? W jaki sposób Chińczycy wyciszają największe skandale? Autorka odsłania przed czytelnikami świat, w którym politycy, naukowcy oraz osoby medialne współpracują z chińskimi władzami, zapewniając im polityczne i gospodarcze wpływy oraz wiedzę o zachodnich krajach.

Działalność chińskich służb jest doskonale ukrywana, chociaż obecnie dotyczy już niemal całego życia publicznego. Dzięki nowoczesnej technologii i tanim urządzeniom, zalewającym świat, Chiny zdobywają informacje o społeczeństwie i światowej gospodarce. Sylwia Czubkowska bada, jak Chiny przejmują zachodnie firmy oraz wpływają na życie zwyczajnych ludzi. Czy Polska rzeczywiście jest od takich wpływów wolna? Dziennikarka ujawnia zaskakujące fakty i wyjaśnia, w jaki sposób działają chińskie siły. Przygląda się olbrzymiej działalności dezinformacyjnej oraz odsłania skorumpowane mechanizmy władzy. Chińskie pieniądze i technologia zalewają zachodni świat, a przy tym zaczynają dyktować mu warunki.

Jak daleko sięgają chińskie wpływy? "Chińczycy trzymają nas mocno. Pierwsze śledztwo o tym, jak Chiny kolonizują Europę, w tym Polskę" to pozycja dla czytelników, którzy chcą dowiedzieć się, jak działa współczesny świat. Inwazyjna gospodarka Chin zaskakuje, a także budzi niepokój, dlatego warto o niej rozmawiać. Czy zagraża polityce międzynarodowej? Czy ma jakiś związek z polityką Rosji? Wszystko wskazuje na to, że Chiny chcą sięgnąć nie tylko po pozycję supermocarstwa, ale także pierwszego gracza, narzucającego zasady politycznej gry na całym świecie. Autorka omawia zagrożenia płynące z gospodarczej mocarstwowości Chin, analizując przy tym proste, ale skuteczne taktyki, umożliwiające wpływ na modę, styl życia i rozwiązania technologiczne, używane przez współczesnego człowieka.

Odwiedź kategorie "Książki" i "Reportaż, literatura faktu", by znaleźć najnowsze analizy polityki międzynarodowej.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3267970
Tytuł Chińczycy trzymają nas mocno. Pierwsze śledztwo o tym, jak Chiny kolonizują Europę, w tym Polskę
Autor Sylwia Czubkowska
Wydawnictwo Znak
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 416
Data premiery 2022-09-07
Rok wydania 2022
Wymiary produktu [mm] 205 x 144
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.45
Cena detaliczna 49,99 zł
Nasza cena 35,29 zł
Powiązane tematy: Nowości

Recenzje

4/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Monika K.

3/5
| 13-11-2022
Czasami lepiej żyć w nieświadomości. Książka tylko dla osób o racjonalnym podejściu do życia. Świadomość tego, że jest się w ciągłej obserwacji i kontroli nie jest dla każdego. I nie chodzi tu o Chiny, ale o każde państwo, każda politykę i tak naprawdę pojedynczych ludzi. Każdy chce więcej i więcej (pieniędzy, sławy, podziwu, kontroli, bycia tym naj…). Niestety

elzbieta

4/5
| 07-10-2022
Książka jest nieco przerażająca… Autorka uświadamia w sposób dobitny i obrazowy jak bardzo jesteśmy uwikłani w światową politykę, a dokładniej w politykę Chin. Długoplanową i mającą na celu podporządkowanie sobie możliwie największego obszaru świata. Polityka ta jest realizowana krok po kroku, od wielu lat i wydaje się być skuteczna. Oczywiście Polska nie jest głównym obszarem ich zainteresowania, ale tym bardziej strasznie było uświadomienie sobie, jak bardzo zdążyli uzależnić od siebie Polskę. Myślę, że to znakomita lektura, dla tych którzy chcą zrozumieć, jak funkcjonuje nasz świat.

Marcelina A.

5/5
| 02-10-2022
To taka kwestia, o której teoretycznie coś wiemy, ale uświadomienie sobie ogromu skali zjawiska po prostu zapiera dech. Autorka wykonała gigantyczną pracę reporterską i w dokładny, zrozumiały także dla laików sposób wyjaśniła, jak Chiny - zabrzmi banalnie, ale nie da się tego inaczej nazwać - przejmują władzę nad światem, robiąc to w sposób niezauważalny dla przeciętngo Kowalskiego. Uważam, że każda osoba, która chce być świadoma mechanizmów współczesnej polityki i gospodarki powinna tę książkę przeczytać.

Aldona O.

5/5
| 29-09-2022
Książka, która otwiera oczy i zmusza do myślenia - niestety wnioski, które można wyciągnąć, nie napawają optymizmem. Sama nie wiem, co bardziej mnie niepokoi - samo to, że opisane mechanizmy naprawdę mają miejsce, czy to, że tak naprawdę nie możemy (i chyba nawet nie chcemy...) nic z tym zrobić. Jak wiele poświęcamy w imię własnego komfortu, z czego jesteśmy w stanie zrezygnować, co jest dla nas ważniejsze - spokój czy wolność? Trzeba mieć odwagę, żeby uczciiwie odpowiedzieć na te pytania, nawet tylko samemu sobie.

Henryk U.

5/5
| 20-09-2022
Dawno nie czytałem tak dobrej książki. Autorka jest dobrą, wnikliwą reporterką, a poza tym po prostu umie pisać i to sprawia, że czasem można poczuć się jak przy lekturze kryminału albo thillera. Z racji wykonywanego zawodu najbardziej zaciekawiły mnie rozdziały dotyczące technologii, ale cała reszta też jest godna uwagi. Niektóre tematy mogą budzic kontrowersje, ale w treści nie ma żadnych dziwnych teorii spiskowych ani ideologicznych odchyłów. Rzetelna robota - polecam.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat 24/7
czas dostawy
29. listopada, wt. — 30. listopada, śr.
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
30. listopada, środa
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
29. listopada, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
29. listopada, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
29. listopada, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
29. listopada, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
29. listopada, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
29. listopada, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...