Chemia. Tom 1. Zbiór zadań wraz z odpowiedziami dla zdających egzamin maturalny z chemii oraz nauczycieli. Nowa edycja 2005-2023 (Dariusz Witowski) - tantis.pl
Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Chemia. Tom 1. Zbiór zadań wraz z odpowiedziami dla zdających egzamin maturalny z chemii oraz nauczycieli. Nowa edycja 2005-2023

Dariusz Witowski, Jan Sylwester Witowski

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Nowa Matura
Liczba stron: 510

Produkty powiązane:

Kup w zestawie:

Chemia. Tom 1. Zbiór zadań wraz z odpowiedziami dla zdających egzamin maturalny z chemii oraz nauczycieli. Nowa edycja 2005-2023
5/5
47,59 zł 51,45 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
154,35 zł
141,77 zł
oszczędzasz 12,58 zł (8%)
-8%

51,45 zł

47,59 zł

oszczędzasz 3,86 zł (8%)

Zamów do 15:00, aby otrzymać jutro
InPost Paczkomat 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Opis

Tom 1 zawiera:

  • PODSTAWOWE WIADOMOŚCI O WŁAŚCIWOŚCIACH PIERWIASTKÓW BLOKÓW s, p, d (wydzielono działy: Siarka, Krzem, Azot, Węgiel, Glin, Fosfor, Tlen, Cyna, Chlorowce, Bor, Miedź, Srebro, Chrom, Mangan, Żelazo, Złoto),

  • Rodzaje roztworów, mieszanin i sposoby ich rozdzielania,

  • PODSTAWOWE OBLICZENIA CHEMICZNE (wydzielono działy: Mol, Stechiometria, ustalanie wzorów, stosunki molowe, objętościowe, prawa gazowe, wydajność reakcji…),

  • STĘŻENIA (procentowe, molowe, przeliczanie , rozcieńczanie i zatężanie roztworów, zastosowanie stężeń w reakcjach chemicznych, stężenia jonów…),

  • ROZPUSZCZALNOŚĆ,

  • Obliczenia dotyczące HYDRATÓW,

  • Obliczenia dotyczące MIESZANIN.

Zestaw pytań otwartych wraz z odpowiedziami dla maturzystów z chemii, kandydatów na studia w Uniwersytetach Medycznych i na kierunkach przyrodniczych. Jest obecnie pierwszym, najlepszym i najbogatszym w Polsce bankiem zadań maturalnych z chemii w formie testów otwartych obejmujących rozszerzony materiał szkoły średniej.

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali również:

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 408027
Tytuł Chemia. Tom 1. Zbiór zadań wraz z odpowiedziami dla zdających egzamin maturalny z chemii oraz nauczycieli. Nowa edycja 2005-2023
Autor Dariusz Witowski, Jan Sylwester Witowski
Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Nowa Matura
Klasa Wieloletnie
Rodzaj zbiór zadań, testów
Liczba stron 510
Rok wydania 2020
Wymiary produktu [mm] 287 x 210
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 1.1
Cena detaliczna 51,45 zł
Nasza cena 47,59 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Jarosław S.

5/5
| 27-05-2020
Miałem spory problem z chemią. Niby wszystko rozumiałem ale ciągle brakowało mi wiedzy. Taki zestaw pytań to nie podręcznik, ale pomaga usystematyzować to czego się nauczy. Często dobrze jest po prostu wiedzieć jak sformułować odpowiedź.

Bartek J.

5/5
| 19-05-2020
Bardzo przydatny zestaw. Pomógł mi w przygotowaniu do matury. Pytania są konkretne, odpowiedzi bez owijania w bawełnę. Polecam.

Przemysław S.

5/5
| 11-05-2020
Dość dobra książka i na pewno przyda się tym wszystkim, którzy chcą zdać maturę z chemii z dobrym wynikiem. Zadań jest trochę sporo, ale jeśli rozłożysz naukę dobrze w czasie, wszystko zaplanujesz to powinno Ci się udać zrobić to wszystko. Ja przebrnąłem przez większość i jestem zadowolony z wyników które osiągnąłem na maturze. Dostałem się na upragnione studia, więc czego chcieć więcej? Polecam!

Sara T.

2/5
| 10-05-2020
Trochę żałuję pieniędzy wydanych na tą książkę. Tak naprawdę wszystko to samo mamy w Internecie, wystarczy poświęcić odrobinę wolnego czasu i poszukać. No chyba, że ktoś jest totalnie leniwy i nie chce mu się szukać, to wtedy taka książka okaże się pomocna. Rozumiem, gdyby była tańsza, ale kosztuje naprawdę sporo. Ja osobiście niestety nie polecam.

Halina N.

5/5
| 06-05-2020
Rozwiązywanie zadań z tej książki jest kluczem do dobrze zdanej matury. Gdy posiadasz już wiedzę teoretyczną, to naprawdę warto zaopatrzyć się w ten podręcznik, by przećwiczyć materiał. Ja tak zrobiłam i egzamin był dla mnie czystą formalnością. Zrób codziennie jedno zadanie, to raptem kilka minut, a zapewniam - sukces gwarantowany.

Michalina J.

5/5
| 03-05-2020
Nigdy bym nie powiedziała, ze będę chciała zdawać maturę z chemii. Obudziłam się z tym pomysłem w drugiej klasie, z wiedzą bardzo podstawową. Zapisałam się na zajęcia dodatkowe i nauczycielka poleciła mi tą książkę. Część zadań rozwiązywałam sama w domu, część na zajęciach prywatnych. Do tego jeszcze doszła wiedza zdobyta na lekcjach w szkole. Półtora roku intensywnej pracy i zdałam maturę mistrzowsko. Da się? Da się! Polecam tą książkę z całego serca. To doskonałe narzędzie do nauki.

Wanda B.

5/5
| 29-04-2020
Korzystałam z tego podręcznika w trakcie korepetycji, gdy szykowałam się do egzaminu maturalnego z chemii. Uważam, ze bardzo mi pomógł, dzięki książce zrozumiałam zagadnienia, które dotychczas były dla mnie bardzo trudne. Zresztą nie od dziś wiadomo, że najlepiej jest wszystko zrozumieć, rozwiązując zadania. W końcu praktyka czyni mistrza.

Violetta C.

5/5
| 25-04-2020
Świetna książka, mam wrażenie że dzięki niej zdałam maturę z chemii na naprawdę dobrym poziomie. Nie chodziłam na żadne dodatkowe korepetycje. Nie miałam na to pieniędzy, a te podręcznik jest stosunkowo tani. Jedyny minus tej pozycji to, że niektóre działy są bardziej okrojone, a inne bardziej rozwinięte. Nie wiem od czego to zależy. Niemniej i tak polecam. Szczególnie jeśli zależy Ci na dobrym wyniku na egzaminie maturalnym.

Olga I.

5/5
| 25-04-2020
Książka zawierająca mnóstwo zadań z poszczególnych działów z chemii, przerabianych przez trzy lata liceum, czy szkoły technicznej. Nie była niestety w stanie przerobić tego wszystkiego przed maturą – chyba musiałabym zacząć w pierwszej klasie. Niemniej zrobiłam część, jakoś jedną trzecią i naprawdę matura poszła mi całkiem nieźle. Trafiło się nawet kilka podobnych zadań. Polecam więc mocno!

Alina Z.

5/5
| 22-04-2020
Zadania, które są w książce bardzo często w nieznacznie zmienionej formie pojawiają się na maturze. Jeśli więc nie chcesz zaskoczyć się na egzaminie, to przerób wcześniej ten podręcznik. Na końcu książki znajduje się klucz z odpowiedziami, więc można szybko i sprawnie zweryfikować poprawność wykonanego ćwiczenia. Polecam.

Alicja S.

5/5
| 17-04-2020
Świetny zbiór zadań. Autorzy dotykają praktycznie każdego zagadnienia, jedne bardziej skromnie, inne bardziej obszernie, ale jest tu dosłownie wszystko, łącznie z objaśnieniami. Książka jest w dobrej cenie, a wartość jaką daje jest moim zdaniem bezcenna. Zawsze korzystam z niej gdy przygotowuję swoich uczniów do matury z chemii. Polecam ją wszystkim przyszłym maturzystom z całego serca.

Kamila B.

5/5
| 15-04-2020
Długo szukałam pozycji z którą dobrze przygotuję się do matury z chemii. Zależało mi na dobrym wyniku, ponieważ ubiegam się o studia medyczne. Ta książka jest zdecydowanie najlepszą pozycją do przećwiczenia całej dotychczasowej wiedzy. Część zadań przerabialiśmy z nauczycielką na lekcjach, a część robiłam sama w domu. Wiele z nich pojawiło się na maturze, którą udało mi si zdać bardzo dobrze i dostałam się na wymarzony kierunek.

Krzysztof W.

5/5
| 10-04-2020
Mam mieszane uczucia. Uważam z jednej strony ze kupowanie takich podręczników to strata pieniędzy, w końcu wszystko można w dzisiejszych czasach znaleźć bez problemu w Internecie. Z drugiej strony nie musisz na to marnować czasu, skoro taki podręcznik jest dostępny na rynku. Moja nauczycielka od chemii bardzo go chwali. Ja początkowo robiłem jedynie ksero poszczególnych ćwiczeń, ale w końcu i tak zdecydowałem się na własny egzemplarz.

Marta R.

5/5
| 09-04-2020
Każdy kto próbuje się ubiegać o miejsce na kierunku medycznym i chce mieć choć cień szansy na dostanie się na te wymarzone studia, to powinien przerobić ten podręcznik przed egzaminem maturalnym. Takie jest moje zdanie. Każde zadanie, każdą stronę, wszystko od deski do deski. Książka jest genialna, kosztuje niewiele, a tak naprawdę daje możliwość rewelacyjnego przygotowania się do matury. Polecam gorąco.

Krzysztof Z.

5/5
| 08-04-2020
Jeśli rozwiążesz zadania z tej książki, to matura z chemii będzie bułką z masłem. Ja przerobiłem wszystkie ćwiczenia, czasem z małą pomocą mojej nauczycielki i zdałem egzamin bardzo dobrze. Warto do niech przysiąść przed samą maturą, aby mieć świeże wiadomości w głowie. Jedyny minus to cena tej książki, jest naprawdę kosmiczna. No ale cóż, warto.

Helena N.

5/5
| 01-04-2020
Zawsze polecam tą książkę wszystkim moim uczniom. Wiedza teoretyczna jest ważna, ale warto ją popraktykować rozwiązując różne ćwiczenia. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że podobne mogą pojawić się na egzaminie maturalnym. Polecam wszystkim przyszłym maturzystą, którzy wybierają się na medycynę i inne pokrewne kierunki.

Waldemar I.

5/5
| 26-03-2020
Chemia nie należy do łatwych przedmiotów, a gdy już szykuje się do zdawania egzaminu maturalnego z tej dzieciny to już w ogóle. Jednak jeśli przerobisz przed maturą ten podręcznik. Dokładnie, od deski do deski to gwarantuję, że pójdzie dobrze. Wiele zadań powiela się na egzaminie. Ja zrobiłem wszystkie ćwiczenia i do matury podszedłem bez żadnego stresu, zdałem fantastycznie i dostałem się na wymarzoną medycynę, więc polecam.

Tomek U.

5/5
| 25-03-2020
Jeśli chcesz się dobrze przygotować do matury z chemii, to koniecznie sięgnij po tą książkę. Rozwiązanie zadań umożliwi Ci utrwalenie zdobytej wiedzy. Ja osobiście dobrnąłem do połowy, ale tyle wystarczyło, żeby potem zdań egzamin celująco. No i co najważniejsze, dostałem się na wymarzoną medycynę.

Rafal J.

5/5
| 18-03-2020
Odkąd pamiętam to marzyłam o pójściu na studia medyczne. Dobrze zdana matura z chemii ejst kluczem do sukcesu. Bardzo długo przygotowywałem się do egzaminu, przerabiałem różne repetytoria. Na koniec roku szkolnego nauczycielka poleciła wszystkim uczniom tą pozycję. Rozwiązałem większość z tych zadań, a kilka podobnych pojawiło się na maturze. Polecam.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat 24/7
czas dostawy
9. grudnia, pt. — 12. grudnia, pon.
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
12. grudnia, poniedziałek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
9. grudnia, piątek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
9. grudnia, piątek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
9. grudnia, piątek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
9. grudnia, piątek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
9. grudnia, piątek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
9. grudnia, piątek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne

Produkty od Autora:

Ładowanie...