Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Podręczniki do chemii - klasa 7-8

 (20 produktów)

Chemia. Klasy 7-8. Zbiór zadań do szkoły podstawowej

(okładka miękka)

28,19 32,50 zł −13%
Wysyłka 2 dni robocze

Chemia w szkole podstawowej. 900 zadań - od łatwych do trudnych

(okładka miękka)

27,19 29,90 zł −9%
Wysyłka 2 dni robocze

Chemia. Repetytorium. Szkoła podstawowa. COMBO

(okładka miękka)

14,72 24,90 zł −41%
Wysyłka 2 dni robocze

Świat chemii. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 7.

(okładka miękka)

7,97
Wysyłka 2 dni robocze

Egzamin ósmoklasisty. Chemia. Zbiór zadań. Tom 2

29,39 45,99 zł −36%
Wysyłka 2 dni robocze

Matematyka 7. Zbiór zadań. Szkoła podstawowa

19,89 22,55 zł −12%
Wysyłka 2 dni robocze

Pakiet: Chemia Nowej Ery 8. Podręcznik / Zeszyt ćwiczeń do chemii dla klasy ósmej szkoły podstawowej

(okładka miękka, miękka - pakiet)

60,00
Wysyłka 3 dni robocze

Chemia SP 7 Ciekawa chemia Podręcznik

(okładka miękka)

32,69 36,10 zł −9%
Wysyłka 2 dni robocze

Chemia SP 8 Świat chemii ćw. WSiP

(okładka miękka)

7,47 8,00 zł −7%
Wysyłka 2 dni robocze

Świat chemii. Chemia. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa.

32,69 36,10 zł −9%
Wysyłka 2 dni robocze

Podkładka edu. 047/1 - Węglowodory i ich pochodne

4,99 7,32 zł −32%
Wysyłka 2 dni robocze

Chemia SP 8 Świat chemii Podr. WSiP

32,69 36,10 zł −9%
Wysyłka 2 dni robocze

Ciekawa chemia. Podręcznik do chemii do klasy 8.

(okładka miękka)

32,69 36,10 zł −9%
Wysyłka 2 dni robocze

Stacja edukacja Chemia SP 7 WSiP

(okładka miękka)

14,19 14,81 zł −4%
Wysyłka 2 dni robocze

Chemia SP 7 Podręcznik OPERON

34,79 41,00 zł −15%
Wysyłka 2 dni robocze

Podręczniki do chemii - szkoła podstawowa

Według obowiązującego obecnie programu nauczania chemia znajduje się w planach lekcji dwóch ostatnich klas szkoły podstawowej. Naukę zaczynają więc 13-latki: młodzi ludzie w tym wieku niejednokrotnie mają już plany na dalsze etapy edukacji i dobrze wiedzą, że warto od początku przyłożyć się do nauki przedmiotów, które najbardziej liczą się w rekrutacji do wymarzonych szkół średnich i uczelni wyższych.

Często przedmiotem tym jest chemia - dobre wyniki z tego przedmiotu torują bowiem drogę na wiele prestiżowych, intratnych kierunków studiów: medycynę i analitykę medyczną, farmację, dietetykę, inżynierię materiałową i środowiskową...

Zanim jednak nadejdzie czas wyboru drogi zawodowej, trzeba zacząć od nauki podstaw. Dobre podręczniki do chemii są w tym procesie niezawodną pomocą - tym bardziej, że przedmiot ten przez wielu uczniów postrzegany jest jako trudny; przystępna prezentacja materiału w podręczniku znacznie ułatwia przyswajanie wiedzy.

Podręczniki do chemii - klasa 7

Pierwszy rok nauki chemii służy oswojeniu uczniów ze specyfiką przedmiotu, wzbudzeniu ich zainteresowania i wprowadzeniu podstawowych wiadomości, na których będą opierać się w kolejnych latach. Podręczniki wydane pod egidą renomowanych wydawnictw edukacyjnych: Chemia Nowej Ery czy Chemia wydawnictwa OPERON - prezentują informacje w czytelny, uporządkowany sposób, dostosowany do możliwości intelektualnych siódmoklasistów.

W podręcznikach do chemii dla klasy 7 nie brak także ważnych informacji dotyczących zachowania w pracowni chemicznej, prawidłowego obchodzenia się ze szkłem laboratoryjnym i substancjami używanymi podczas przeprowadzania doświadczeń. Wiedza ta ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników zajęć, dlatego należy przekazać ją uczniom najszybciej, jak to możliwe.

Podręcznik do chemii - klasa 8

Ósmoklasiści bazują na wiadomościach, które zdobyli na lekcjach chemii rok wcześniej i sukcesywnie rozwijają swój zasób wiedzy - przykładowo, nauka o solach poprzedzona jest powtórzeniem informacji na temat tlenków i wodorotlenków. Dedykowane podręczniki do chemii łączą oba te elementy.

Materiały dydaktyczne dla tego rocznika służą ponadto w przygotowaniach do egzaminu, którym kończy się klasa 8 - chemia jest jednym z pięciu przedmiotów, który od 2024 roku będzie możliwy do wyboru w ramach obowiązkowego przedmiotu dodatkowego.

Praktyczna nauka chemii w szkole podstawowej

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem na utrwalenie wiedzy są regularne ćwiczenia. Obok podręcznika do chemii na zajęciach powszechnie korzysta się więc ze zbiorów zadań, między innymi tych opracowanych przez wybitnego chemika i pedagoga Krzysztofa Pazdrę - na jego publikacjach "wychowało się" już kilka pokoleń uczniów!

Rozwiązywanie zadań chemicznych umożliwia weryfikację stanu wiedzy uczniów i pokazuje im, jak zastosować posiadane informacje teoretyczne w praktyce. W zbiorach znajdują się zadania o różnym stopniu trudności - nauczycielom pozwala to na dostosowanie przebiegu zajęć i prac domowych zarówno do poziomu podstawowego, jak i rozszerzonego.

Ładowanie...