Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Chemia. Matura 2005-2024. Zbiór zadań wraz z odpowiedziami. Tom 2

Tom 2 zawiera:Budowa materii (wydzielono działy: cząstki elektrony, protony i neutrony w atomie; budowa atomu a podstawy chemii kwantowej; liczby kwantowe; zmiany właściwości pierwiastków, itd.Wiązania chemiczne,Hybrydyzacja a budowa przestrzenna drobin,PromieniotworczośćElementy chemii fizycznej: obliczanie entalpii reakcji; wpływ dodatku substancji na temperatury wrzenia i krzepnięcia roztwCzytaj więcej

Tom 2 zawiera:

 • Budowa materii (wydzielono działy: cząstki elektrony, protony i neutrony w atomie; budowa atomu a podstawy chemii kwantowej; liczby kwantowe; zmiany właściwości pierwiastków, itd.

 • Wiązania chemiczne,

 • Hybrydyzacja a budowa przestrzenna drobin,

 • Promieniotworczość

 • Elementy chemii fizycznej: obliczanie entalpii reakcji; wpływ dodatku substancji na temperatury wrzenia i krzepnięcia roztworów; reguła przekory; stała równowagi reakcji; szybkość reakcji chemicznych);

 • Reakcje w roztworach wodnych (wydzielono działy: podstawy dysocjacji, stała i stopień dysocjacji, ph, reakcje w roztworach wodnych, identyfikacja związków, miareczkowanie alkacymetryczne i przewodnictwo elektryczne roztworów).

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
408028
Tytuł
Chemia. Matura 2005-2024. Zbiór zadań wraz z odpowiedziami. Tom 2
Klasa
Wieloletnie
Rodzaj
zbiór zadań, testów
Liczba stron
492
Data premiery
2015-06-30
Rok wydania
2020
Wymiary produktu [mm]
286 x 209
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
1.05
Długość
285
Głębokość
205
Wysokość
23
Cena detaliczna
51,45 zł
Nasza cena
49,49 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
23 recenzji
 • 5
  22
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Naseem A. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-13
  Polecam, idealny do przygotowania do matury, różnorodność zadań i możliwość nauki na błędach, coś czego szuka każdy maturzysta chcący napisać maturę na powyżej 70%.
 • Magdalena Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-31
  Wszystko czego można wymagać od takiego zbioru jest w środku. Dobre zadania i bezbłędnie opracowane odpowiedzi. Zawsze łatwiej się uczyć z taką książką.
 • Mieczysław E. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-31
  Jak masz tą książkę, to nie jest potrzebny Ci żaden korepetytor, czy generalnie zajęcia dodatkowe. No chyba, ze nie będziesz w stanie zrobić jakiegoś zadania, ale w takiej sytuacji zwyczajnie udawałem się do mojej nauczycielki do chemii. Przerobiłem książkę całą, byłem bardzo ambitny bo miałem spory cel – chciałem dostać się na medycynę. I wiecie co? Udało się! Matura poszła mi genialnie i uważam, ze to właśnie za sprawą tej pozycji. Polecam po stokroć!
 • Nina A. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-05-31
  Chemia 2. Zbiór zadań wraz z odpowiedziami dla kandydatów na uniwersytety medyczne i kierunki przyrodnicze zdających maturę z Chemii 2002-2019 to książka, która bardzo mi pomogła gdy przygotowywałam się do egzaminu maturalnego z tego przedmiotu. Wszystkie zadania przerabiałam wspólnie z moją panią korepetytorką. Generalnie ćwiczenia dotyczą wszystkich obszarów chemii, także przećwiczycie wszystko co trzeba wiedzieć. Matura poszła mi całkiem nieźle, dostałam się na wymarzoną biotechnologię. Polecam więc.
 • Bernadeta E. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-16
  Kupiłam ten podręcznik córce, która ubiegała się o dostanie się na uniwersytet medyczny. Uważam, że to w dużej mierze dzięki tej pozycji zdała maturę z dobrym wynikiem i finalnie dostała się na wymarzone studia. Oczywiście trzeba być skrupulatnym i systematycznie, każdego dnia uczyć się z tym podręcznikiem. Są tu najważniejsze zagadnienia w fajniej i przystępnej formie, dużo przykładów, a przede wszystkim ogrom zadań do wykonania.
 • Jagoda U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-10
  Zanim podeszła do matury to przerobiłam sporą część tego podręcznika. Uważam, że to bardzo mi pomogło. Kilka podobnych zadań pojawiło się nawet na egzaminie, więc bardzo polecam wykonanie choć kilku ćwiczeń. Moje jedyne zastrzeżenie dotyczy tego, że autorzy skupiają się na kilku rozdziałach do których jest bardzo dużo zadań. Niektóre ważne tematy są jakby zaniedbane i jest do nich dosłownie kilka ćwiczeń. To taka jedyna uwaga, poza tym wszystko w porządku.
 • Marta W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-06
  Jeśli szukasz sposobu, aby przećwiczyć materiał z chemii, to kup koniecznie tą książkę. Nie jest to cienki zeszyt, a całkiem spora kobyła. Jednak nie zniechęcaj się i zrób chociaż część zadań. To naprawę pomaga, szczególnie że na egzaminie maturalnym możesz spodziewać się bardzo podobnych rzeczy.
 • Adrianna O. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-01
  Bardzo dobra książka zawierająca ćwiczenia z praktycznie każdego możliwego zagadnienia z chemii. Polecam zacząć przerabianie książki na rok przed maturą, aby zrobić wszystko, wtedy nie będziecie zaskoczeni niczym już na samym egzaminie. Książka jest ponadto fajnie wydana, minimalistyczna, ma dobrą cenę. Zero minusów, polecam więc.
 • Iwona I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-01
  Świetny zbiór, który bardzo mi pomógł zarówno z maturą jak i na studiach. Zadania są dobrze przygotowane.
 • Violetta L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-01
  Bardzo fajna książka. Trochę kosztuje, ale moim zdaniem warto wydać te pieniądze. Ja początkowo robiłam sobie kserówki od książki mojej pani nauczycielki, ale z biegiem czasu uświadomiłam mojej mamie że jest to bez sensu i sprezentowała mi jeden egzemplarz. Zrobiłam wszystkie zadania i maturę zdałam celująco, a co za dym idzie dostałam się na medycynę. Teraz książka służy mojemu bratu, który także za 2 lata podchodzi do matury i wybiera się na medyczny kierunek.
 • Renata F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-29
  Kupiłam tą książkę z radą naszej nauczycielki chemii. Poleca ją wszystkim, uważa że rozwiązując te zdania przygotujemy się do matury perfekcyjnie. Nie zdołałam zrobić wszystkich, ale na pewno znacząco rozszerzyła i utrwaliłam swoją wiedzę. Wiele podobnych zadań pojawiło się już na samym egzaminie maturalnym, więc polecam.
 • Malwina N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-25
  Chemia 2. Zbiór zadań wraz z odpowiedziami dla kandydatów na uniwersytety medyczne i kierunki przyrodnicze zdających maturę z Chemii to nie tylko fantastycznie skonstruowane repetytorium a, ei doskonały podręcznik dla każdej osoby, która lubi pogłówkować nad zadaniami z chemii. Kiedyś to był mój ulubiony przedmiot szkolny. Więc, gdy córka po maturze rzuciła książkę w kąt, to ja się wzięłam za rozwiązywanie ćwiczeń. Szło mi całkiem nieźle. Uważam, ze ta książka jest bardzo dobrze skonstruowana. Nic dodać, nic ująć. Polecam.
 • Konrad B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-22
  Zbiór przeróżnych zadań z chemii, o różnym stopniu trudności. Przerobiłem cały podręcznik od A do Z tuż przed maturą, dzięki czemu żadne zadanie egzaminacyjne nie było dla mnie zaskoczeniem. Polecam takie rozwiązanie wszystkim osobom, które szykują się do pójścia na studia medyczne.
 • Iza C. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-16
  Chemia 2. Zbiór zadań wraz z odpowiedziami dla kandydatów na uniwersytety medyczne i kierunki przyrodnicze zdających maturę z Chemii 2002-2019 to książka, którą przerabialiśmy wspólnie za zajęciach dodatkowych. Uważam, ze pomogła każdemu uczniowi w pojęcia i przećwiczeniu najważniejszych zagadnień z chemii. Zresztą było to widoczne po wynikach, jakie osiągnęli na maturze. Zdali rewelacyjnie, więc nie pozostaje mi nic innego jak polecić.
 • Violetta I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-15
  Ta książka stanowi doskonałą powtórkę z zakresu chemii nieorganicznej. Poznajcie w niej mnóstwo zagadnień i przećwiczycie dotychczasową wiedzę. Muszę przyznać, że niektóre zadania były dla mnie wybitnie trudne, mam nadzieję że nie trafię na podobnie w trakcie matury. Chociaż na studiach medycznych będzie jeszcze gorzej.
 • Patrycja D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-10
  Dosyć dobra książka przygotowująca uczniów do matury z chemii. Zadań jest do groma i polecam przerobić każde po kolei. Wiem, ze trochę tego jest, jednak gdy zrobicie wszystko to naprawdę jest spora szansa, że podobne ćwiczenie będzie potem na egzaminie maturalnym. Książka kosztuje trochę, ale moim zdaniem ejst warta swojej ceny. Nie trzeba tracić czasu na szperanie w Internecie w poszukiwaniu podobnych treści. Ja osobiście bardzo polecam.
 • Mirosława O. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-08
  Bardzo cieszę się, ze trafiłam na ten podręcznik przed egzaminem maturalnym. Ćwiczyłam z tą książką dzień w dzień i finalnie okazało się, że na maturze kilka podobnych zadań pojawiło się. Pozycja liczy ponad 400 stron więc to naprawdę solidne źródło wiedzy. Polecam z całego serca, tym bardziej jeśli zależy Wam an dobrym wyniku.
 • Patrycja K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-01
  Bardzo dobra książka, która pomoże przygotować Ci się do rozszerzonej matury z chemii. Nie zdołałam zrobić wszystkich zadań, ale większość udało się. Uważam, że to najlepszy sposób aby zdać egzamin na dobrym poziomie. Wiedza, wiedzą, ale najważniejsza jest praktyka w ćwiczeniach. Polecam!
 • Grażyna M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-26
  Kupiłam tą książce mojej córce za radą nauczyciela chemii. Twierdził, ze nie ma obecnie lepszego podręcznika, który przygotowałby merytorycznie uczniów do matury z chemii. I chyba się nie mylił, bo dziecko zdało egzamin bardzo dobrze. Córka dostała się na upragnioną medycynę. Oczywiście nie twierdzę, że to tylko zasługa podręcznika. Nauczyciel także był kompetentny no i dziecko maiło niesamowity zapał.
 • Sara E. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-25
  Chemia nieorganiczna jest moją bolączką odkąd pamiętam. Bardzo obawiałam się na maturze zadań z tego zakresu. Dzięki tej książce poszło dobrze. Przerobiłam mnóstwo zadań, część w nauczycielką w szkole, część samodzielnie w domu. Najtrudniej było z zadaniami z zakresu kinetyki reakcji chemicznych oraz podstaw elektrochemii.
 • Małgorzata S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-18
  Świetnie opracowane repetytorium dla każdej osoby która wybiera się na kierunek medyczny. Przestudiowałam ten podręcznik przed maturą i zdałam egzamin celująco. Mnóstwo zadań, dzięki którym przećwiczyłam swoją całą dotychczasową wiedzę. Niektóre były bardzo trudne, ale z pomocą nauczycielki i takie rozwiązałam. Polecam.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 6. marca, środa
0,00 zł

O Autorze


408028
Ładowanie...